تاریخ انتشار: ۱۴:۲۱ - ۰۴ مهر ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
بخشنامه مشترک سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی در خصوص دستورالعمل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد شاغلین مشابه ابلاغ شد.

 حقوق بازنشستگان

رویداد۲۴ دستورالعمل اجرایی متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری با شاغلان مشترک صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (بخشنامه شماره ۲۴۱۸۶۳ مورخ اول مهر ۱۳۹۹ سازمان برنامه و بودجه کشور) ابلاغ شد.

در ماده یک این دستور المعل آمده است: در اجرای ماده (۳۰) قانون برنامه ششم توسعه کشور و بند (۶) تصویب‌نامه شماره ۷۴۲۶۴/ت۵۸۰۳۶ مورخ اول مهرماه ۱۳۹۹ هیات وزیران، حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مستمری‌بگیران صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح که تا ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸ بازنشسته شده‌اند، از ابتدای مهرماه سال جاری براساس افزایش امتیازات جداول ذی‌ربط مواد (۱۰۹) و (۱۱۰) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال ۱۳۸۶ به شرح جداول پیوست با ضریب دو هزار و ۴۳۸ ریال محاسبه و پرداخت می‌شود، به نحوی که حقوق بازنشستگان در هر طبقه/گروه شغلی یا درجه/ رتبه مصوب و نظایر آن، فارغ از سال بازنشستگی آنان متناسب با سنوات خدمت از ۹۰ درصد میانگین حقوق مشمول کسور بازنشستگی شاغلان ۳۰ سال خدمت نیز ‌تراز مشترک همان صندوق کمتر نباشد.

تبصره: ارقام ناشی از سایر احکام و مواد قانونی مقرر در مواد (۱۰۹) و (۱۱۰) قانون مدیریت خدمات کشوری و تبصره‌های آن‌ها و همچنین امتیازات فوق‌العاده‌های ایثارگری مندرج در ماده (۶۸) قانون مذکور حسب مورد به مباغل حاصل از جدول امتیازات موضوع ماده (۱) اضافه می شود و صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح مکلف به اجرای آن هستند.

ماده ۲- چنانچه حقوق بازنشستگی، وظیفه بگیران و مستمری‌بگیران مشمولی که از تاریخ اول اسفند ۱۳۹۸ تا ۳۰ بهم ۱۴۰۰ بازنشسته، ازکارافتاده یا فوت شده یا می‌شوند، با رعایت قوانین موضوعه از حقوق تعیین شده در تطبیق با ماده (۱) و تبصره ذیل آن در این دستورالعمل، کمتر شود، حقوق بازنشستگی آنان مطابق امتیازات جداول ماده (۱) و مفاد تبصره آن به عنوان متناسب سازی ترمیم می شود.

ماده ۳- برای موارد خارج از قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت و قانون مدیریت خدمات کشوری، تطبیق گروه شغلی آنها با رعایت طرح طبقه بندی مشاغل مشمولین قانون مدیریت خدمات کشوری ظرف مدت یک هفته پس از ابلاغ این دستورالعمل، به طور مشترک توسط سازمان اداری و استخدامی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه و توسط سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور به صندوق‌های ذیربط ابلاغ می‌شود.

ماده ۴- چنانچه حقوق هر یک از بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مستمری بگیران تا ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ براساس مقررات مورد عمل مربوط، بیش از ارقام این دستورالعمل باشد، ارقام بیشتر ملاک عمل قرار می‌گیرد.


بیشتر بخوانید: جدول افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری


ماده ۵- افزایش حقوق ناشی از اجرای این دستورالعمل تحت عنوان “متناسب سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان بر اساس ماده ۳۰ قانون برنامه ششم توسعه” به صورت جداگانه در فیش حقوقی بازنشستگان درج خواهد شد.

ماده ۶- سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی می‌توانند از محل منابع داخلی خود، با تصویب هیات امنا یا مجمع عمومی، حداکثر در سقف افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری نسبت به متناسب سازی حقوق بازنشستگان خود اقدام کنند.

ماده ۷- چنانچه در اجرای مفاد این دستورالعمل و جداول پیوست آن مشکلاتی حاصل شود، مراتب به همراه مستندات آن توسط صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح به سازمان برنامه و بودجه کشور منعس و تصمیم مقتضی در این خصوص اتخاذ و به صندوق‌های ذیربط ابلاغ خواهد شد.

این دستورالعمل از اول مهرماه ۱۳۹۹لازم‌الاجرا خواهد بود.

حقوق بازنشستگان

سازمان برنامه و بودجه، زمان همسان سازی حقوق تمامی بازنشستگان کشوری و لشکری را اول مهرماه امسال اعلام کرده بود و روز گذشته در جلسه هیات دولت مصوبه همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری از مهرماه توسط «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری ابلاغ شد.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناهید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
0
0
بخندید به ریش بازنشستگان تامین اجتماعی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: