تاریخ انتشار: ۱۵:۳۷ - ۰۴ مهر ۱۳۹۹
سخنگوی وزارت بهداشت توصیه هایی را درباره چگونگی استفاده از ماسک برای پیشگیری از ابتلا به کرونا بیان کرد.

راه های پیشگیری از ویروس کرونا

رویداد۲۴ سیما سادات لاری سخنگوی وزارت‌،بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از شایع‌ترین روش‌های انتقال بیماری کووید-۱۹ و آنفلوآنزا از طریق انتشار قطرات آلوده و ترشحات تنفسی فرد مبتلاست که معمولا در حین صحبت، عطسه و سرفه منتشر می‌شود بنابراین لزوم استفاده درست از ماسک بسیار مهم است.

سخنگوی وزارت‌،بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: توصیه ما این است که قبل از استفاده از ماسک بهداشت دست‌ها به خوبی رعایت شود، ماسک را به دقت بر روی صوت قرار دهید و از پوشاندن کامل دهان و بینی به منظور به حداقل رسیدن هرگونه شکاف بین صورت و ماسک اطمینان حاصل کنید.

لاری افزود: زمانی که ماسک را روی صورت قرار می‌دهید از لمس آن خودداری کنید همچنین به محض مرطوب شدن ماسک باید آن را تعویض کنید. در جاهایی که هوا مرطوب و شرجی است، افراد ممکن است مجبور شوند که ماسک را زودتر تعویض کنند.


بیشتر بخوانید: ۱۱ توصیه طلایی برای زندگی با کرونا


لاری ادامه داد: در عین حال در هنگام برداشتن ماسک از روی صورت، به هیچ وجه قسمت جلویی ماسک را لمس نکنید، بلکه آن را از پشت سر خارج کنید. بعد از برداشتن ماسک، چشم و دهان را به هیچ وجه لمس نکنید، دست‌هایتان را با آب و صابون بشویید یا با استفاده از الکل ضدعفونی کنید  همچنین بعد از استفاده از ماسک آن را در داخل سطل زباله در بسته قرار دهید و باید توجه داشته باشید که از ماسک‌های یکبار مصرف هم نباید بیش از یکبار استفاده شود.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: