تاریخ انتشار: ۱۰:۳۳ - ۰۵ مهر ۱۳۹۹
 یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

اخبار هواشناسی

رویداد۲۴ کبری رفیعی در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز در بخش‌های  شمالی آذربایجانی‌های غربی و شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، ارتفاعات کردستان و کرمانشاه بارش پراکنده باران رخ می‌دهد و برای سایر مناطق پدیده خاصی پیش‌بینی نمی‌شود.

وی ادامه داد: از فردا با شمالی شدن جریانات هوا بر روی سواحل دریای خزر در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان و به تدریج در خراسان شمالی و ارتفاعات سمنان شاهد بارش باران هستیم و روز دوشنبه علاوه بر ادامه بارندگی‌ها در این مناطق گستره بارش‌ها خراسان رضوی، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های تهران و سمنان را نیز در بر می‌گیرد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه در خراسان جنوبی، ارتفاعات کرمان و دامنه‌های زاگرس مرکزی احتمال بارش پراکنده باران وجود دارد، اظهار کرد: شدت بارش‌ها فردا در استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی افزایش می‌یابد.

رفیعی افزود: روز دوشنبه استان‌های مازندران، گلستان، شمال سمنان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی بیشترین بارش‌ها را دارند و احتمال جاری شدن سیل و آبگرفتگی معابر در این مناطق وجود دارد.


بیشتر بخوانید: ورود سامانه بارشی جدید به کشور


وی بیان کرد: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه بارندگی‌ها  همچنان در سواحل دریای خزر و دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی و همچنین مناطق مرکزی کرمان ادامه دارد و از نظر شرایط دمایی از روز دوشنبه تا چهارشنبه در مناطق شمال غرب و سواحل دریای خزر دمای هوای ۶تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.

این کارشناس سازمان هواشناسی توصیح داد: برای مناطق شرق، شمال شرق، جنوب شرق، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و مرکز کشور از دوشنبه تا چهارشنبه کاهش نسبی دما بین ۸ تا ۱۰ درجه پیش‌بینی می‌شود.

رفیعی با اشاره به اینکه روزهای دوشنبه و سه شنبه در شرق کشور به ویژه در منطقه زابل همچنان با وزش باد شدید و خیزش گردوخاک مواجه هستیم، عنوان کرد: دریای خزر به ویژه بخش‌های غربی و مرکزی آن از فردا تا روز سه‌شنبه مواج و متلاطم است.

وی در خصوص آخرین وضعیت آب هوایی پایتخت متذکر شد: آسمان تهران امروز صاف و گاهی با وزش باد همراه است و حداکثر دمای آن امروز به ۳۱ درجه و حداقل دمای تهران فردا به ۱۹ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

منبع: میزان
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: