عضو کمیسیون امنیت ملی: تا وقتی منافع‌مان تامین می‌شود باید در برجام بمانیم | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۴ - ۰۷ مهر ۱۳۹۹
راه‌های مقابله با تهدیدات آمریکا برای جمهوری اسلامی ایران باز است و حتما هم راه این نیست که از برجام خارج شویم
برجام
رویداد۲۴ محمود احمدی بیغش نماینده مجلس در مورد احتمال خروج ایران از برجام گفت: ما باید گرفتار دسیسه اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها نشویم، ما نباید هیچگاه اروپا را از آمریکا جدا بدانیم یا آمریکا را از اروپا جدا بدانیم این‌ها دولبه یک قیچی‌اند که براساس منافع شان یکی پلیس خوب و دیگری پلیس بد می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با عصرایران ادامه داد: ما باید در تصمیم گیری هایمان به ویژه در زمینه برجام بسیار هوشمندانه و بدور از احساسات عمل کنیم که کلاه آن‌ها سر ما نرود. ما اعتقاد داریم برجام یک معاهده بین المللی و پذیرفته شده است که آمریکا در مورد آن خطا کرده‌اند و غلط کردند بیرون رفتند حتی ما از آن‌ها دعوت می‌کنیم که به برجام برگردند.

نماینده شازند تاکید کرد: تصمیم گیری ما در رابطه با برجام باید عاقلانه و مدبرانه باشد و تا جایی که منافع ما توسط سایر کشور‌های که عضو برجام هستند تامین شود باید در برجام بمانیم و اگر تامین نشود راه‌های مقابله با تهدیدات آمریکا برای جمهوری اسلامی ایران باز است و حتما هم راه این نیست که از برجام خارج شویم و ما راه‌های بهتر از آن هم داریم که اگر به نقطه ناامیدی از اروپایی‌ها و سایر دولت‌های دنیا برسیم می‌توانیم از آن امتیاز‌های که خودمان داریم استفاده کنیم و این راه‌ها خارج از برجام است.

بیشتر بخوانید: مذاکره ایران و آمریکا؛ آیا شرایط مذاکره فراهم است؟
این نماینده مجلس افزود: اعتقاد ندارم که مشکلات ما با خروج از برجام حل می‌شود، برجام مرده است و فقط یک اسم است و چیزی در روح آن نیست و ما این وضعیت را تا جایی که منافع مان حفظ شود باید حفظ کنیم خروج از برجام آن چیزی نیست که ما باید حتما دنبال آن باشیم.

احمدی بیغش خاطر نشان کرد: ما می‌توانیم از راه‌هایی که می‌شود آمریکای‌ها را شیرفهم کنیم و حقوق خودمان را بگیریم استفاده کنیم و دست مان خالی نیست و چیز‌های غیر از خروج از برجام داریم که اگر بخواهیم از آن‌ها استفاده کنیم قطعا آمریکایی پشیمان خواهند شد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: