تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰ - ۰۷ مهر ۱۳۹۹
مدیر عامل سازمان آتش نشانی از جذب آتش‌نشانان زن در سال جاری خبرداد.
استخدام آتش‌نشان‌های زن
رویداد۲۴ مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران در مصاحبه با رادیو گفتگو اظهار داشت: سازمان آتش‌نشانی به غیر از اطفا حریق، خدمات متعددی را به مردم ارائه می‌دهد.

وی با بیان اینکه اطفا حریق مهم‌ترین خدمت آتش‌نشانی است، اظهار داشت: هر حادثه‌ای که شهروندان را درگیر کند و حتی آسیب‌زا نباشد، به واسطه حضور آتش‌نشان‌ها برطرف می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی استان تهران با اشاره به اینکه ایمنی فرمول پیچیده‌ای ندارد، عنوان کرد: هر فرد با اندکی دقت و توجه به موضوعات مختلف می‌تواند موارد مرتبط با ایمنی را پیدا کرده و آن‌ها را رعایت کند.

وی افزود: عدم رعایت ایمنی در مسائل مختلف باعث می‌شود تا افراد با ای‌کاش‌ها و حسرت‌ها تنها بمانند.

داوری با اشاره به اینکه آتش‌نشانی در حوزه تأسیسات ساختمانی با سازمان استاندارد همکاری‌های متعددی را انجام می‌دهد، عنوان کرد: مردم عزیز می‌توانند با مراجعه به وبگاه رسمی سازمان آتش‌نشانی لیست تجهیزات استاندارد و ایمنی ساختمانی را مشاهده کنند.

وی تاکید داشت: تمام تجهیزات گرمایشی – پکیج و بخاری و آب‌گرمکن – باید مُهر استاندارد داشته باشند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی استان تهران ادامه داد: استاندارد بودنِ تجهیزات گرمایشی بسیار مهم‌تر از قیمت آن‌ها است.

وی با اشاره به نحوه حضور بانوان در سازمان آتش‌نشانی، توضیح داد: بانوان ایرانی به طور داوطلب در امور آموزشی به سازمان آتش‌نشانی کمک می‌کنند.

داوری خبر داد: امسال اولین گروه آتش‌نشان حرفه‌ای خانم را جذب خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: در بسیاری از مواقع به تناسب وضعیت حوادث و ملاحظات فرهنگی خلأ وجود بانوان در تیم‌های آتش‌نشانی احساس می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی استان تهران خاطر نشان کرد: تا قبل از پایان فصل پاییز فرآیند جذب بانوان آتش‌نشان به اتمام می‌رسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در برنامه «روزنه» گفت: دو موضوع «پخت و پز» و «برق» مهم‌ترین عوامل آتش‌سوزی در داخل خانه هستند.

مهدی داوری با اشاره به اینکه اعضای خانواده برای مواجهه با شرایط آتش‌سوزی باید آمادگی لازم را داشته باشند، عنوان کرد: راه‌های خروج اضطراری در منازل و ساختمان‌های مختلف باید مشخص باشند.

وی با اشاره به اینکه پله‌های ساختمان همواره باید ایمن‌سازی شوند، ادامه داد: در هنگام آتش‌سوزی بالکن خانه می‌تواند محل خوبی برای پناه‌گیری باشد.
منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: