تاریخ انتشار: ۱۱:۲۸ - ۰۸ مهر ۱۳۹۹
مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان اعلام کرد: تا پایان سال ۵ فروند هواپیمای ۷۳۷ به ناوگان این شرکت افزوده می‌شود.

شرکت آسمان

رویداد۲۴ به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا، کاپیتان مهدی قادری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره جانفشانی‌ها وایثارگری‌های شهداء، رزمندگان، آزادگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس اظهارداشت: با ورود این تعداد هواپیمای جدید میانگین عمر ناوگان هوایی کاهش قابل توجهی یافته و موجب کاهش هزینه‌های جاری شرکت نیزخواهد شد.

وی افزود: برای خرید این هواپیما‌ها پیش بینی لازم صورت گرفته و این موضوع در بودجه سال ۹۹ شرکت به جهت تأمین منابع دیده شده است.

کاپیتان قادری در ادامه به موضوع شیوع ویروس کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: به دلیل بسته شدن مرز‌های هوایی و کاهش شدید مسافرت‌ها، زیان اقتصادی فراوانی به صنعت هوایی ایران و جهان وارد شد، اما تلاش کردیم با بهره مندی صحیح از پتانسیل‌های موجود و با مدیریت زمانبندی انجام تعمیرات و بازرسی‌های فنی الزامی در دوران زمینگیری هواپیما‌ها و افزایش ناوگان آماده به خدمت، براین مشکلات غلبه نماییم.

وی یادآورشد: با شیوع ویروس کرونا درصنعت هوانوردی برای اولین بار بسیاری از هواپیما‌های جهان زمین گیرشدند وبرخی شرکت‌های بزرگ نیز تا مرز ورشکستگی پیشرفتند.

وی اظهارداشت: علی رغم بروز این مشکلات، شرکت آسمان با تشکیل منظم جلسات کارگروه شرایط اضطراری (ERP) از ابتدای اسفند ماه و با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی، در تمام این ایام خدمت رسانی به مردم را متوقف نکرد.

مدیر عامل شرکت هواپیمایی آسمان اعلام کر د: آسمان اولین شرکتی بود که به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام به غربالگری و توزیع بسته‌های بهداشتی در پرواز‌ها نمود.

خبر خوش برای بازنشستگان

کاپیتان قادری در ادامه از پیش بینی منابع مالی پرداخت باقیمانده پاداش پایان خدمت بازنشستگان عزیز خبر دادند.

به گفته وی درپی شیوع ویروس کرونا و ضرر وزیان هنگفت درحوزه حمل ونقل، ستادملی مقابله باکرونا تسهیلاتی را برای جبران بخشی از خسارت ایرلاین‌ها اختصاص داد و مقرر گردید تا اینتسهیلات به شرکت‌ها پرداخت شود لیکن اینوعده برای تعدادی از زیر مجموعه‌های صنعت هوایی هنوزمحقق نگردیده است.

ایشان تصریح کرد: در این خصوص بانک‌های عامل نیز به ایرلاین‌ها معرفی شده و پرداخت این تسهیلات در مراحل انجام امور اداری مربوطه و تضامین بانکی میباشد و امیدواریم هرچه سریعتر با مرتفع گردیدن موانع، این امر محقق گردد.

وی گفت: با توجه به همزمانی پرداخت پاداش پایان خدمت عزیزان بازنشسته در پایان سال ۱۳۹۸و شیوع ویروس کرونا در اسفندماه و کاهش شدید درآمد صنعت هواپیمایی، متاسفانه امکان پرداخت کامل مطالبات ایشان میسر نگردید و با تامین منابع مالی از محل تسهیلات مذکور، قطعاً پرداخت تمامی مطالبات این قشر عزیز در اولویت اقدام می‌باشد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: