تاریخ انتشار: ۱۱:۰۷ - ۰۹ مهر ۱۳۹۹
با شروع معاملات امروز بازار سهام، سیر نزولی و صعودی بازار در گرو افزایش تقاضا و عرضه در حال تغییر است، اما به نظر می‌رسد تعادلی نسبی میان و عرضه و تقاضه به وجود آمده است.

سرمایه گذاری در بورس

رویداد۲۴ با شروع معاملات آخرین روز هفته شاخص کل بازار نوسان زیادی میان محدوده حمایتی یک میلیون و 500 هزار واحد داشت و عرضه و تقاضا در بازار امروز به نوعی در حال تقابل هستند.

محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی بازار سهام بازگشایی نمادهای شاخص‌سازی است که مدتها متوقف بودند، مثلا در دوره توقف نماد وبصادر بازار حدود 10 تا 15 درصد اصلاح کرده بود و با بازگشایی نماد وبصادر این اصلاح دیر یا زود شامل این نماد نیز می‌شد و امروز استارت منفی شدن بازار سهام با منفی شدن پالایشی‌ها و وبصادر خورده شد.

او در رابطه با ادامه روند بازار سهام گفت: پدیده صف‌نشینی چه صف خرید باشد و چه صف فروش امر درستی نیست و بازار باید روان باشد و بتواند جوابگوی عرضه و تقاضا باشد، اما در حال حاضر جو هیجانی حاصل از عدم اعتماد به بازار سرمایه و بازیگردانی ضعیف شرکت‌ها بازار را نوسانی کرده و به نظرم بازار فعلا بین یک میلیون و 450 هزار واحد تا یک میلیون و 700 هزار واحد نوسان خواهد داشت.


بیشتر بخوانید: دلیل ریزش‌های سنگین بورس چیست؟


او در رابطه به علل نوسان بازار ادامه داد: فعلا بازار باید نوسانی باشد تا اعتماد حقیقی‌ها به بازار بازگردد زیرا متغییرهای زیادی در آینده کوتاه مدت ریسک بازار را برای حقیقی‌ها زیادتر می‌کند. متغیرهایی مانند قیمت دلار، ریسک انتخابات آمریکا و اخبار مذاکرات عواملی است که در صورت مشخص و تثبیت شدن آنها ریسک بازار کمتر و اعتماد بیشتر خواهد شد.

او در رابطه با ادامه روند بازار امروز گفت: به نظر می‌رسد بازار امروز در رنجی مثبت به پالان برسد، زیرا بعد از تمام ریزش‌های هفته امروز آخرین روز معاملات هفته است و روند بازار شنبه نیز از معاملات این هفته تاثیر می‌پذیرد. به نظر می‌رسد یک موج عرضه دیگر نیز داریم اما احتمالا تقاضا بر عرضه برتری دارد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: