تاریخ انتشار: ۱۹:۰۳ - ۰۹ مهر ۱۳۹۹
سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به اینکه کشورش در حال تسریع کار‌های پژوهشی روی واکسن کرونا است گفت: در صورت نهایی شدن واکسن کرونا، پکن با روش‌های گوناگون از جمله اهدای واکسن و کمک بلاعوض، عرضه آن به کشور‌های در حال توسعه را در اولویت قرار خواهد داد.

عرضه واکسن کرونا

رویداد۲۴ «وانگ ون بین» روز چهارشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران در پکن با یاداوری اینکه در حال حاضر چند واکسن ضد کرونا ساخت چین در مرحله آزمایش بالینی فاز سه قرار دارند تاکید کرد واکسن‌های تولید شده توسط چین با تکمیل مراحل توسعه و تولید نهایی، در اختیار کشور‌های در حال توسعه قرار می‌گیرد.

این مقام وزارت خارجه چین در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: گزارش بانک جهانی پیش بینی خود را برای رشد اقتصادی چین ارتقا داده است، این نشان دهنده تایید جامعه بین المللی از تلاش‌ها و دستاورد‌های چشمگیر چین در مهار و کنترل ویروس کرونا و پیشبرد توسعه اقتصادی و اجتماعی است ثبات و بهبود مداوم اقتصاد چین برای افزایش اعتماد در بازار جهانی اهمیت مثبتی دارد.
بیشتر بخوانید: واکسن ایرانی کرونا ۱۰ هزار تومان + فیلم
در گزارش بانک جهانی که روز دوشنبه منتشر شد، پیش بینی رشد اقتصادی چین در سال جاری به ۲ درصد افزایش یافته است علاوه بر این، بانک جهانی پیش بینی کرده است که اقتصاد چین در سال آینده ۷.۹ درصد رشد خواهد داشت.

وانگ گفت: گزارش بانک جهانی نشان داده است که جامعه بین المللی نتایج و دستاورد‌های چشمگیر چین در مهار و کنترل ویروس کرونا و پیشبرد توسعه اقتصادی و اجتماعی را مورد تایید قرار داده است.

وی ادامه داد: ثبات و بهبود مداوم اقتصاد چین بیش از پیش نقش بزرگی برای پیشبرد رشد اقتصاد جهان ایفا خواهد کرد این برای ارتقا اعتماد بازار جهانی دارای اهمیت مثبت است احیای سریع چین برای گسترش همکاری اقتصادی و تجاری چین و خارج فرصت‌های بیشتری فراهم آورده و انگیزه بیشتری برای احیای اقتصاد جهانی ایجاد کرده و سبب اطمینان خاطر تعداد بیشتری از مردم سراسر جهان شده است.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: