تاریخ انتشار: ۱۳:۳۷ - ۱۱ مهر ۱۳۹۹
سرپرست باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه بعد از جذب بازیکنانی، چون حامد لک و عیسی آل کثیر انتقاد زیادی از وی شده بود، گفت: پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا بدون ولخرجی حماسه آفرید.
رسول‌پناه
رویداد۲۴ مهدی رسول‌پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره وضعیت پرسپولیس و موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا گفت: جا دارد تشکر ویژه‌ای از گل محمدی سرمربی تیم و بازیکنان تیم داشته باشم که با غیرت خود حماسه آفریدند و دل این همه ایرانی را شاد کردند. به جز پرسپولیسی ها، در این وضعیت دل مردم ایران شاد شد. این برد‌های پیاپی را به همه مردم تبریک می‌گویم.

وی درباره سرعت بالای هماهنگی بازیکنان جدید با پرسپولیس گفت: گل محمدی درخواست هفت بازیکن جدید داشت و ما در سه، چهار روز این بازیکنان را خرج کردیم. یحیی کاری کرد کارستان و پنج نفر از آن‌ها را فیکس بازی داد. یکی از ویژگی‌های این بازیکنان این بود که عشق عجیبی به پرسپولیس داشتند. باشگاه‌های صنعتی پیشنهادات بالایی به آن‌ها می‌دادند، ولی این بازیکنان شرایط پرسپولیس را پذیرفتند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: خدا را شکر توانستیم رو سفید شویم. به نظرم آقایحیی به این‌ها اعتماد کرد و مزد اعتمادش را گرفت. در جذب بازیکنان جدید اصلا ولخرجی نکردیم.

رسول‌پناه تاکید کرد: قرارداد تمام بازیکنانمان زیر ۳ میلیارد است و فقط یک نفر ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان گرفته است. همه چیز شفاف است. وقتی حامد لک و آل‌کثیر را گرفتیم چقدر به ما انتقاد شد بخصوص برای حامد لک، ولی الان شاهد هستید یکی از بهترین دروازه بان‌های آسیا است. آل‌کثیر هم حماسه آفریده است.

وی از بازیکنان سابق پرسپولیس که از این تیم جدا شدند تشکر کرد و درباره سرمربی این تیم گفت: گل محمدی نشان داد در کلاس مربیگری صاحب سبک است. او از خانواده پرسپولیس است و خارجی هم نیست. یحیی از جنس و خانواده پرسپولیس بود و باعث افتخار این باشگاه هم شد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس از محرم نویدکیا سرمربی سپاهان هم به خاطر تبریک به پرسپولیس تشکر کرد و افزود:، ولی متاسفانه از دیگر باشگاه‌ها پیامی نیامد. البته شاید زود باشد. برد‌هایی که ما داشتیم حکم فینال داشت. در دیدار با الشارجه پرسپولیس چنین بازی‌ای انجام نداده بود. بازی با السد هم شرایط سختی بود. من خودم در ورزشگاه بودم.

رسول‌پناه درباره احتمال جدایی شجاع خلیل‌زاده از این تیم بعد از پایان مرحله نیمه نهایی آسیا تاکید کرد: بازیکنان پرسپولیس را همه می‌خواهند و آن‌ها را روی هوا می‌زنند. پرسپولیس دارد آقایی می‌کند. ولی این بازیکنان به عشق پرسپولیس و هوادار مانده اند. تمام بازیکنان پرسپولیس ارزشمند هستند. شجاع بعد از نیمه نهایی از پرسپولیس جدا نمی‌شود و این خبر صحت ندارد. بعد از بازگشت تیم به تهران، محبتشان را جبران می‌کنیم. مطمئن باشید بازیکنان خواهند ماند و قدرشان را می‌دانیم و فداکاری هایشان را جبران می‌کنیم.

وی در خصوص پرداخت طلب برانکو ایوانکوویچ گفت: ما برانکو را دوست داریم. برانکو گردن پرسپولیس حق دارد. او مربی موفقی بوده است. اگر می‌خواستیم پرداختش را عقب اندازیم می‌توانستیم این کار را انجام بدهیم، ولی دغدغه هواداران پرداخت پول برانکو بود. از حدود ۲ میلیون دلار جریمه برانکو و دستیارانش، حدود یک تا یک میلیون و صد هزار دلار را پرداخت کردیم.

بیشتر بخوانید: جوسازی سعودی‌ها از انتخاب داور سنگاپوری برای بازی پرسپولیس و النصر
سرپرست پرسپولیس تاکید کرد: در چند روز آینده هواداران خبر خوبی می‌شنوند. اکثر پول برانکو تامین شده است و فرمول پرداختش را پیدا کرده ایم. در این زمینه اطلاع رسانی می‌کنیم.

رسول‌پناه اظهار کرد: سعی می‌کنیم پول برانکو پرداخت شود. شرایط را اولویت بندی کردیم. می‌توانستیم پول برانکو را زودتر بدهیم، ولی اولویت به تقویت و تمرکز روی تیم بود. کار درستی کردیم و الان نتیجه گرفتیم.

وی در خصوص کارگزار باشگاه پرسپولیس گفت: آن‌ها به موقع پول دادند و به تمام تعهدشان عمل کردند. یک بانک هم اسپانسر ما است که به پرسپولیس در این اوضاع اقتصادی کمک کردند. الان تماشاگر نداریم و تا تماشاگر نباشد درآمدزایی نمی‌شود.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در خصوص پاداش آسیایی باشگاه به خاطر برد در لیگ قهرمانان آسیا خاطرنشان کرد: آن‌ها در دو مرحله پاداش را می‌دهند. یکی بعد از مرحله یک هشتم و یکی بعد از فینال. برد در هر بازی ۵۰ و هر مساوی ۱۰ هزار دلار پاداش دارد. صعود بابت هر مرحله هم ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار پاداش دارد. تا الان حدود ۷۶۰ هزار دلار نصیبمان شده است. مسئله این است که این پول را خیلی سریع به حساب ما نمی‌ریزند. به کنفدراسیون نامه زدیم، ولی آن‌ها به کمیته‌های مختلف نامه می‌زنند. مشکل بزرگ ما، تحریم است. آن‌ها می‌گویند پول را به باشگاه پرسپولیس می‌دهیم، اما الان تحریم هستیم، ولی اگر مثل سال قبل باشد باید به سفارت ایران در مالزی بدهند که این زمان می‌برد و ساده نیست.

رسول‌پناه درباره احتمال تسویه حساب مطالبات بین المللی از طریق این پاداش شبیه به کاری که استقلال در پرونده پرو پئیچ انجام داد، گفت: ما منتظر پاسخ نامه AFC هستیم. کنفدراسیون می‌گوید پول را فقط به باشگاه پرسپولیس می‌دهیم. باید فرمولی پیدا کنیم تا پول منتقل شود. پاداش بازیکنان را تا حد ممکن پرداخت کردیم و از پولی هم که بیاید به بازیکنان می‌دهیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در قرارداد بازیکنان پرسپولیس آپشن پاداش قرار دارد؟ گفت: بله این آپشن‌ها هست. فکر می‌کنم این پول دو سه ماه طول بکشد به دستمان برسد، ولی سهمی از آن به بازیکنان می‌رسد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در واکنش به پاداش ۱۰۰ هزار ریالی (واحد پول عربستان) به بازیکنان النصر در صورت شکست پرسپولیس، گفت: عربستان کشور پادشاهی است و مشکل تحریم ندارد. الان دلار ۳۰ هزار تومان است، ولی آنجا این اتفاق نمی‌افتد.

رسول‌پناه که در برنامه «ورزش و مردم» حاضر شده بود، سپس با اشاره به قدرت تیم النصر عربستان، سرمربی و بازیکنان مطرح و گران قیمت این تیم را تک تک نام برد و افتخاراتشان را برشمرد. وی سپس ادامه داد: نظرم این است پرسپولیس با این روحیه بالا و با مربی خوشفکری و بازیکنانی که دارد، قهرمان آسیا می‌شود. خیلی به این تیم خوشبین هستم. هر کمکی از دستمان بر بیاید برای تقویت تیم انجام می‌دهیم.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش درباره وضعیت محمد نادری اظهار کرد: هفته گذشته تماس گرفتم و که این بازیکن گفت مسافرت هستم و بعد از بازگشت با هم به توافق می‌رسیم. مشکلی نیست.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که آیا با جدایی بازیکنان این تیم در صورت داشتن پیشنهاد موافقت می‌شود؟ گفت: در قرارداد بازیکنان بند‌هایی هست که می‌توانند جدا شوند. قبول دارم پول‌های کلانی می‌دهند، ولی مهمترین قضیه عشق به پرسپولیس است و قطعا می‌مانند. ما هم هرکاری از دستمان بر بیاید برایشان انجام می‌دهیم.

رسول‌پناه در خصوص مشکلات مدیریتی باشگاه استقلال و اینکه گفته می‌شود دخالت وزارتخانه عامل این مشکلات است، یادآور شد: واقعا وزارتخانه دخالتی نداشت و همه چیز به هیات مدیره بستگی دارد. برای خود ما در بحث مدیرعامل قبل و کارگزار باشگاه، نظر فقط نظر هیات مدیره بود و وزارت دخالت نکرد. اگر موفق شدیم هیات مدیره خوب کار کرده است. اینکه به وزارت ورزش منتسب می‌کنند، دروغ است. ما حتی یک ریال هم کمک نگرفتیم. اگر کسی سند دارد بیاورد. برای استقلال هم آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم از این بحران خارج شود.

وی در خصوص جنجال شادی گل عیسی آل‌کثیر بعد از گلزنی به پاختاکور و شیطنت رسانه‌های کشور‌های عربی گفت: تیم‌های کشور‌های عربی استاد جنگ روانی هستند. آن‌ها دنبال فراهم کردن مقدمات یک جنگ روانی هستند، ولی بازیکنان و کادر فنی ما وارد این بازی روانی نمی‌شوند. آن‌ها می‌دانند به پرسپولیسی خورده اند که روحیه بالایی دارد. دارند این جنگ را ایجاد می‌کنند تا از روحیه پرسپولیس کم کنند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره تهدید گل محمدی به جدایی از این تیم قبل از شروع لیگ قهرمانان اظهار کرد: یک سوء تفاهم بود که رفع شد. یحیی را حفظ می‌کنیم. او یک مربی صاحب کلاس است. یحیی زیر فشار شدیدی بود، چون نزدیک بازی‌های آسیایی بود و بازی تدارکاتی نداشتیم. شرایط جذب بعضی از بازیکنان هم سخت بود. همیشه پشت یحیی هستیم و به او افتخار می‌کنیم.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر احتمال جذب مهاجم دیگر به جز عیسی آل‌کثیر، گفت: منتظر درخواست سرمربی هستیم. اگر سرمربی بازیکن جدید بخواهد آنرا اعمال می‌کنیم. دخالتی در کار فنی نداریم.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: