تاریخ انتشار: ۲۳:۳۸ - ۱۲ مهر ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛
بازی پرسپولیس و النصر با برد پرسپولیس همراه شد و این تیم به فینال باشگاه‌های آسیا راه یافت. واکنش کاربران به برد پرسپولیس بسیار خواندنی است.

بازی پرسپولیس و النصر

رویداد۲۴  بازی دو تیم پرسپولیس تهران و النصر عربستان در پایان 120 دقیقه بازی نفس‌گیر با نتیجه یک بر یک پایان یافت و در نهایت تیم پرسپولیس در ضربات پنالتی توانست از مانع النصر بگذرد تا دو ماه دیگر خود را برای فینال جام باشگاه‌های آسیا آماده کند. 

پرسپولیس را بازی را با حاشیه مهمی آغاز کرده بود؛ محرومیت 6 ماه عیسی آل کثیر مهمترین اتفاقی بود که اردوی پرسپولیس و حامیان این تیم را شوکه کرد؛ کنفدراسیون فوتبال آسیا چند ساعت پیش از بازی با النصر در حکمی عجیب اعلام کرد آل کثیر پس از بازی با تیم ازبکستانی به خاطر حرکتی که با چشمانش انجام داده، اقدامی نژادپرستانه کرده و مستوجب محرومیت است؛ این موضوع برای ایرانیان، اقدامی در راستای نفوذ عربستان بر کنفدراسیون و احتمال رشوه‌های عربستان برای دستکاری در نتیجه بازی تحلیل شد، با این حال برد پرسپولیس شرایط را تغییر داد و طرفداران قرمزها از اینکه تیمشان در چنین شرایطی هم پیروز میدان بوده، بسیار شادمانی کردند. در برخی شهرها مردم برای شادی بیرون آمدند اما مهمترین واکنش‌ها در توییتر و اینستاگرام بود. بخشی از این واکنش‌ها را بخوانید:

نونا محمودی با اشاره به مشکلات کشور و نگرانی‌های مردم در توییتر خود نوشت: «چنین ملت سریع‌الرضایی هستیم. برد پرسپولیس همه را شست و برد !

مرتضی نیک نهاد نوشت: «با آن موسیقی ماسی ایران، همان نواری که بعد از بازی پخش می‌کنند، برای پرسپولیس فینالیست بغض نکردم، بغض من برا ایران بود، برای بازی اصلی که باختیم.»

بازی پرسپولیس و النصر

جواد منتظری نوشت: «این برد امشب پرسپولیس از قهرمانی آسیا شیرین‌تر بود. الان باید به فیفا شکایت کرد به خاطر این حکم ناجوانمردانه AFC علیه آل کثیر. این پیروزی در جنگ بود.»

کاربر دکی در پست توییتر خود نوشت: «پرسپولیس در داغان‌ترین اوضاع این قدرت را داشته که بتواند برای لحظاتی دل ایرانیان را خوشحال کند.»

ابوذر عزیزی نوشت: «پرسپولیس پول را برد.» و احمد نادری نماینده تهران نوشت: «به عنوان یک استقلالی قدیمی، پیروزی تیم پرسپولیس را علیرغم تلاش‌های مذبوحانه سعودی‌ها به همه ملت ایران و به ویژه طرفداران این تیم تبریک می‌گویم و به عنوان نماینده تهران، قطعا پیگیر مسائل تیم محبوبم استقلال خواهم بود. قطعا وزیر ورزش باید پاسخگوی مشکلات امروز استقلال باشد.»

جواد حیدریان نوشت «چشمهایش» و در توییتی دیگر نوشت: « امروز به رغم این شوک و لم آشکار و این بی‌عدالتی تاریخی، بازی را بردیم و همه بازیکنان چشمهایشان  را برای میکاییل کوچک کردند تا پاره شوند هر آنکه نتواند دید.»

علی دایی در اینستاگرامش نوشت: «تصمیمات ناجوانمردانه غیر فوتبالی هم نتوانست فینال آسیا را از پرسپولیس بگیرد. قهرمانی آسیا لیاقت این تیم است.»

حسین یزدی فعال رسانه‌ای نوشت: « هیجان فوتبال برای مردمی است که در صلح زندگی می‌کنند و آنقدر از این صلح حوصله‌شان سر رفته که به چند دسته تقسیم می‌شوند تا هیجان و کشاکش به زندگیشان برگردد نه برای ملتی که در داخل در اوج انواع نزاع و در پیرامونش ملت‌ها در حال قتال با هم هستند. الهی فوتبال به زندگی ما برگردد.»

بازی پرسپولیس و النصر

برد پرسپولیس از النصر

بازی پرسپولیس و النصر

برد پرسپولیس از النصر

بازی پرسپولیس و النصر

بازی پرسپولیس و النصر

 

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
0
8
پوزه تکفیری ها به خاک مالیده شد
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: