تاریخ انتشار: ۱۲:۰۲ - ۱۳ مهر ۱۳۹۹
با گذشت روز‌های ابتلای رئیس‌جمهوری آمریکا به بیماری کووید – ۱۹، بیم و امید در روند بهبود وی افزایش‌یافته است.
انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا
رویداد۲۴ با مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش کرونای دونالد ترامپ، دیگر نهاد‌ها و مقام‌های این کشور نیز به تکاپو افتاده‌اند تا با انجام آزمایش‌های مستمر، این معضل را جدی بگیرند.

منابع نزدیک به جو بایدن رقیب دموکرات ترامپ به سی ان ان، خبر داده‌اند که تعداد آزمایش‌های کرونای او بیشتر خواهد شد و هر زمان که مسافرت کند، این تست را انجام خواهد داد. ستاد بایدن نیز اعلام کرده که نتایج تمامی تست‌های آینده را به اطلاع مردم خواهد رساند. شهریور امسال یکی از دست‌اندرکاران ستاد بایدن گفته بود که وی به‌صورت هفتگی آزمایش کرونا می‌دهد.

از سوی دیگر و پس‌ازآنکه آزمایش کرونای چند سناتور جمهوری‌خواه حاضر در مراسم معارفه نامزد عضویت در دیوان عالی مثبت اعلام شد، رهبر اکثریت سنای آمریکا اعلام کرد فعالیت صحن این مجلس به مدت ۲ هفته و برای انجام آزمایش ویروس کرونا لغو خواهد شد.

ترامپ نیز از داخل دفتر کاری که در بیمارستان برای او تجهیز شده فیلمی ضبط و در توییتر منتشر کرد و بار دیگر با صحت و سلامت خود تأکید کرد. وی در این پیام چهاردقیقه‌ای گفت: وقتی به اینجا آمدم حال چندان خوشی نداشتم، اما حالا بهترم. سخت تلاش می‌کنیم تا برگردم. به‌زودی باز می‌گردم.

رئیس‌جمهوری آمریکا افزود: نمی‌دانیم در چند روز آینده چه پیش خواهد آمد و فکر می‌کنم که آزمایش واقعی این است. باید ببینیم در ۲ روز آینده چه پیش خواهد آمد.

پزشکان معالج ترامپ ساعاتی پیش از انتشار این فیلم در جمع خبرنگاران حاضر شده و از وضعیت فعلی وی ابراز رضایت کردند. شان کانلی مسئول تیم پزشکی ترامپ گفت: ما او را به دقت بررسی می‌کنیم تا هرگونه عوارض را دریابیم. عملکرد‌های قلب، کلیه و کبد طبیعی است. او به اکسیژن وصل نیست.

وی افزود: هفته نخست برای تضعیف این بیماری، حیاتی است و در این زمان، من و تیمم به خاطر پیشرفتی که در بهبودی حال رئیس‌جمهوری آمریکا پیش آمده، خوشحالیم.

با این حل مارک میدوز مسئول دفتر ترامپ تصویری بحرانی از بیماری رئیسش پیش از عزیمت به بیمارستان ارائه کرد و به شبکه فاکس نیوز گفت که حال رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه به وخامت گرائید، تب کرده و میزان اکسیژن خونش به سرعت در حال کاهش بود.

بیشتر بخوانید: انتخابات آمریکا؛ اگر حال ترامپ وخیم شود چه خواهد شد؟
میدوز گفت: جمعه خیلی نگران بودیم.

به گفته وی اکنون حال ترامپ بسیار بهتر شده و دیگر تب ندارد و سطح اکسیژن خون وی بهبود یافته است. دکتر کانلی به خبرنگاران گفته بود که اکنون سطح اکسیژن خون ترامپ ۹۶ درصد است.

میدوز، تیم پزشکی و شخص ترامپ در یک نکته اتفاق نظر دارند که دو روز آینده در تعیین روند درمان رئیس‌جمهوری آمریکا تعیین‌کننده است.

پزشکانی که صد‌ها بیمار کرونایی را معالجه کرده‌اند به روزنامه یو اس‌ای تودی گفتند که ۳ تا ۵ روز پس از ابتلا به کرونا روز‌های حساسی هستند و اگر سیستم ایمنی بدن توجه خود را به مبارزه به ویروس معطوف نساخته و سلول‌های سالم را هدف قرار دهد، سلامتی بیمار با تهدید‌های خطرناکی مواجه خواهد شد.

از سوی دیگر و در ادامه ابتلای نزدیکان ترامپ به بیماری کووید – ۱۹، کریس کریستی یکی از جمهوری‌خواهان نزدیک به رئیس‌جمهوری آمریکا که دوشنبه پیش بدون ماسک با او دیدار کرده بود، پس از بروز علائم خفیف کرونا و مثبت شدن آزمایش آن خود را برای احتیاط روانه بیمارستان شد.

تارنمای شبکه بلومبرگ نیز نوشت که تست کرونای نیکولاس لونا دستیار شخصی ترامپ نیز مثبت شده است.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: