تاریخ انتشار: ۱۲:۴۷ - ۱۳ مهر ۱۳۹۹
در گردهمایی تبیین نقش شبکه بانکی در نظام تامین مالی نوآوری کشور با حضور رییس دفتر و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از مدیر عامل بانک ملت تجلیل شد.
رویداد۲۴ به گزارش روابط عمومی بانک ملت، دکتر محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری در جمع مدیران ارشد نظام بانکی و فعالان حوزه شرکت‌های دانش بنیان کشور در مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان، اظهار داشت: مشکلات امروز کشور در حوزه‌های مختلف را تنها می‌توان با کمک نیروی انسانی جوان و متخصص داخلی حل کرد.

وی افزود: ما حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را از سال ۱۳۹۲ شروع کردیم که در آن زمان هنوز مبحث استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان مثل امروز مورد توجه دولت و جامعه نبود، اما هر چه پیش‌تر رفتیم، اهمیت این موضوع بر همگان روشن‌تر شد و امروز نتایج درخشان حمایت از این حوزه را می‌بینیم.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان در شرایط تحریم و فشار اقتصادی شدید می‌توانند بسیاری از نیازمندی‌های کشور را برطرف کنند، تصریح کرد: هر گاه ما به فارغ التحصیلان جوان و نخبه کشور اعتماد کردیم بازخورد و نتیجه آن شگفت آور بوده و به همین دلیل توصیه من به نظام بانکی و مدیران آن‌ها این است که از زاویه دیگری به این بخش نگاه کنند چرا که سرمایه گذاری در این حوزه در واقع سرمایه گذاری بر روی ایده‌ها و تخصص هاست که می‌تواند در آینده ضمن سود آوری برای بانک‌ها به حل مشکلات و پیشرفت کشور نیز کمک کند.

وی ادامه داد: دولت در سال‌های اخیر تمام ریسک‌های مربوط به شروع و ادامه فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان را پذیرفته و هرگز به دلیل اینکه صاحبان و فعالان در این شرکت‌ها جوان و یا فاقد سرمایه اولیه بودند، دست از حمایت آن‌ها برنداشته چرا که در تمام دنیا سرمایه گذاری بر روی ایده‌های نو ریسک پذیری بالایی می‌طلبد و اگر این ریسک‌ها پذیرفته نشود، نوآوری و پیشرفتی هم حاصل نخواهد شد.

دکتر واعظی با بیان اینکه خوشبختانه امروز در کشور فعالیت شرکت‌های دانش بنیان بسیار گسترده شده و این حوزه توانسته است بخشی از تولید و گردش اقتصاد کلان کشور را به خود اختصاص دهد، ادامه داد: در شرایط دشوار اقتصادی و همه گیری بیماری کرونا، شرکت‌های دانش بنیان به کمک دولت آمده اند و بسیاری از کالا‌ها و نیازمندی‌های حال حاضر جامعه توسط همین شرکت‌ها تولید می‌شود.

در پایان این گردهمایی، از دکتر بیگدلی مدیرعامل بانک ملت به عنوان یکی از مدیران برگزیده سیستم بانکی در حمایت ازشرکت‌های دانش بنیان، از سوی رییس دفتر و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تجلیل شد.

این گزارش می‌افزاید، دکتر بیگدلی و هیات همراه در حاشیه این آیین، از نمایشگاه دستاورد‌های شرکت‌های دانش بنیان در مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان بازدید و با تعدادی از فعالان این حوزه گفتگو کردند.

محسن مقدسی، فرشاد جهاندیده و علی اکبر صابریان مدیران امور و علی محمدی مدیر شعب منطقه ۵، مدیرعامل بانک ملت را در این گردهمایی و بازدید همراهی کردند.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: