تاریخ انتشار: ۱۳:۵۲ - ۱۴ مهر ۱۳۹۹
در میان گروه‌های سنی، افراد زیر ۵۰ سال گمان می‌کنند ترامپ برنده انتخابات خواهد شد. در مقابل گروه سنی بالاتر از ۵۰ سال در پاسخ به این سؤال اظهار بی‌اطلاعی کرده‌اند.
انتخابات آمریکا
رویداد۲۴ بیشتر شهروندان ایرانی مطلع از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امریکا، پیش بینی می‌کنند، دونالد ترامپ پیروز خواهد شد.

به گزارش مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران، از پاسخگویانی که در جریان انتخابات آمریکا و نامزد‌های آن قرار داشته‌اند، پرسیده شده «به نظر شما کدامیک از این افراد برنده انتخابات خواهد شد؟»

انتخابات آمریکا
بیشتر بخوانید: شانس پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا چقدر است؟
۵۶.۶ درصد آن‌ها گمان می‌کنند ترامپ در انتخابات پیروز خواهد شد و ۲۰.۶ درصد نیز احتمال می‌دهد بایدن برنده انتخابات باشد. ۲۲.۸ درصد پاسخگویان نیز گفته‌اند نمی‌دانند چه کسی در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انتخاب خواهد شد. در میان گروه‌های سنی، افراد زیر ۵۰ سال بیش از مسن‌تر‌ها گمان می‌کنند ترامپ برنده انتخابات خواهد شد. در مقابل گروه سنی بالاتر از ۵۰ سال بیش از جوان‌تر‌ها در پاسخ به این سؤال اظهار بی‌اطلاعی کرده‌اند.

نظرسنجی مذکور با جامعه آماری افراد بالای ۱۸ سال کل کشور و اندازه نمونه ۱۶۱۸ در تاریخ ۲۲ تا ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ به شیوه مصاحبه تلفنی توسط ایسپا اجرا شده است.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: