تاریخ انتشار: ۰۹:۰۲ - ۱۷ مهر ۱۳۹۹
اظهارات رییس جمهور آمریکا درباره نپذیرفتن نتیجه انتخابات این کشور به گمانه زنی‌ها پیرامون انتخابات ۲۰۲۰ دامن زده است.

انتخابات آمریکا

رویداد۲۴  در حالی که رییس جمهور آمریکا، به طور فزاینده‌ای القا می‌کند که نتیجه انتخابات در ۳ نوامبر(۱۳ آبان) را قبول نخواهد کرد، و همچنین با وجود ایجاد جامعه دو قطبی و فضای ملتهب بین طرفداران و مخالفان دونالد ترامپ، یک جنگ داخلی گسترده در آمریکا می‌تواند قریب الوقوع باشد.

به گزارش «میداس لِتِر»، شاخص‌های کافی از هر دو کارزار انتخاباتی آمریکا وجود دارد که نشان می‌دهد خشونت، گزینه ای برای هر دو طرف است. ممکن است استدلال شود که امریکا در حال حاضر با توجه به تعصب نژادی آشکار علیه شهروندان سیاه پوست در یک جنگ داخلی است.


بیشتر بخوانید: انتخابات آمریکا؛ بایدن‌ فرصت مناسبی برای ایران است؟


سناریوهای انتخاباتی آمریکا

ممکن است رای گیری خیلی سریع بازخوانی شوند، و هر دو طرف اعلام پیروزی می‌کنند و عناصر افراطی هر دو طرف به صورت مسلح و آشفته به خیابان‌ها بروند.

این تقریبا یقین است که بلافاصله پس از انتخابات، حوادث بیشتری در مورد کشتن شهروندان سیاه پوست توسط پلیس‌های سفید پوست رخ خواهد داد؛ این کار باعث ریختن بنزین در جهنمی می‌شود که از قبل به راه افتاده است.

گروه‌های شبه نظامی در سراسر مرکز و شمال غربی آمریکا در حال افزایش عضوگیری هستند و گفته می‌شود که در مناطق دور افتاده تمرین‌ها و آموزش‌های نظامی در جریان است.

مرگ قاضی «روث بیدر گینزبرگ»، یک جای خالی را در دیوان عالی کشور باز می‌کند که ترامپ برای پر کردن آن عجله خواهد کرد و احتمالا فرآیندهای منظم و قانونی را دور می‌زند.

با وجود گفته دونالد ترامپ برای نادیده گرفتن نتیجه انتخابات، شاخه‌های نظامی و پلیس نظامی آمریکا که تنها مجریان قانون اساسی هستند، دستورات خود را از هر کسی که برنده انتخابات شود، می‌گیرند.

آمریکا بسیاری از مسائل و مشکلات را برای حل و فصل پیش رو دارد و جنگ داخلی دور از ذهن نیست.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: