تاریخ انتشار: ۰۲:۴۱ - ۰۴ آبان ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۷۹ نظر
رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛

مرگ دلخراش مهرداد سپهری جوان مشهدی و چند سوال/ چه کسی به مامور ساده نیروی انتظامی قدرت نامحدود می‌دهد؟

فیلم مهرداد سپهری جوان مشهدی در حالی که پلیس به صورتش اسپری فلفل می‌زند و شوکر برقی را به بدنش وصل می‌کند، فاجعه‌ای دردناک بود. کسانی که فیلم را دیدند، با خود گفتند که سیستم چه قدرت بی‌پایانی به یک مامور ساده داده که او به خود جرات می‌دهد با فردی که بازداشت شده و به ستون بسته شده و توانایی فرار هم ندارد، چنین برخوردی کند؟

مهرداد سپهری جوان مشهدی

رویداد۲۴ عصر روز گذشته فیلمی بسیار دردناک منتشر شد که جوان مشهدی به نام مهرداد سپهری توسط پلیس دستگیر شده است. در این فیلم تلخ جوان مشهدی صحبت می‌کند و پلیس به زعم خود برای تادیب او از اسپری فلفل استفاده می‌کند و آن را به صورت جوان می‌زند و جایی که می‌بیند اسپری افاقه نمی‌کند، در حالیکه مهرداد سپهری را به ستون برق بسته، به صورت متوالی به بدن او شوکر برقی می‌زند. نکته دردناک‌تر اینکه مردمی که تماشاچی ماجرا هستند، زمانی که پلیس از اسپری یا شوکر استفاده می‌کند، بلندتر می‌خندند. گویا این خشونت است که در خنده‌های هیستریک بازتولید می‌شود.

آنگونه که منابع محلی از مشهد خبر داده‌اند حجم ضرب و جرح بر بدن مهرداد سپهری در حدی بوده که بدن نیمه جان او را سوار ماشین پلیس می‌کنند و او در راه جان باخته است. 

پس از این فیلم، فیلمی دیگری از سردخانه منتشر شد که نشان می‌داد جای شوکر و ضربات مختلف روی بدن مهرداد سپهری وجود داشته است.

انتشار این فیلم موجی از انزجار مردمی به خاطر برخورد غیرقانونی با فرد بازداشت شده را ایجاد کرد. دادستانی مشهد به سرعت به ماجرا ورود کرد و در توضیحی اعلام کرد پرونده‌ای درباره مرگ جوان مشهدی در جریان دستگیری توسط ماموران در دادسرای نظامی تشکیل شده و خانواده متوفی نیز شکایت خود را به این دادسرا اعلام کرده‎اند.

معاون دادستان نظامی خراسان رضوی همچنین برای بررسی بیشتر ماجرا دستور نمونه‌برداری از ریه و بررسی تأثیر اسپری بر مرگ متوفی را صادر کرد ‎ تا مشخص شود که دلیل مرگ اسپری فلفل بوده یا خیر، زیرا نزدیکان سپهری مدعی شده‌اند که او در اثر خفگی ناشی از گاز فلفل در خودروی پلیس جان باخته است.


بیشتر بخوانید: ماموران خودسر؛ باری بر دوش نظام/ از قتل ستار بهشتی تا اعترافات مازیار ابراهیمی


واکنش‌ها به مرگ مهرداد سپهری جوان مشهدی

به گزارش رویداد۲۴ از لحظه انتشار این فیلم، عمده کاربران شبکه‌های اجتماعی درباره همین موضوع صحبت می‌کنند و خشونت بیش از حد نسبت به فرد بازداشتی را تقبیح می‌کنند. البته کسانی هم بودند که ماجرا را بسیار عادی جلوه داده‌اند؛ از جمله «آسید» کاربر اصولگرای توییتر که نوشت: «اتفاقی که در مشهد افتاده و با چاشنی خیانت بی‌بی‌سی رسانه‌ای شده، موضوع خیلی پیچیده‌ای نیست. یک معتاد به جرمی مشخص دستگیر شده و با خطای مامور انتظامی از دنیا رفته است. پرونده قضایی هم برای مامور مذکور تشکیل شده و در سیر رسیدگی است. اسیر جوسازی و شانتاژ ضد انقلاب نشویم.»

یکی از کاربران نیز در پاسخ به توییت «آسید» نوشت: اولا: یک معتاد نه، یک انسان. دوما: به جرم مشخص؟ مگر دادگاهی شده بود؟ سوما: از دنیا نرفت، کشته شد. چهارما: اشتباه نبود، جنایت بود.

برخی از دیگر از همفکران کاربر «آسید»، با ادبیاتی مشابه درباره این حادثه تلخ مطالبی منتشر کردند و تلویحا درخواست داشتند چنین مسائلی بزرگ نشود و در همین حد بماند و تمام شود زیرا صحبت کردن درباره آن، بازی در زمین ضد انقلاب است. ظاهرا از دید آنها هر کس درباره این موضوعات و موارد مشابه صحبت کنند، ضد انقلاب هستند و اسیر شانتاژ شده‌اند.

اگرچه تعدادی از کاربران اصولگرا از همین ادبیات استفاده می‌کردند اما بخش عمده آنها به همراه مردم منتقد ماجرا بودند و چنین اتفاقی را خشونتی غیر قابل جبران توصیف کردند و این سوال را داشتند که سیستم حاکم چه قدرت بی‌پایانی به یک مامور ساده داده که او به خود جرات می‌دهد که در مقابل چشم ده‌ها شاهد با فردی که بازداشت شده و به ستون بسته شده و توانایی فرار هم ندارد، چنین برخوردی کند و خیالش راحت باشد؟

صداوسیما بارها تصویر جرج فلوید در آمریکا را نشان داد اما این بار نیز نسبت به موضوع سیاست سکوت را در پیش گرفت و به ماجرا ورود نکرد و در جای خالی نقد و تقبیح این عمل توسط رسانه‌های داخلی، تمام پوشش ماجرا و انتشار فیلم‌های بعدی در رسانه‌های خارج کشور بود و ظاهرا کسانی که فیلمی از این واقعه دردناک داشتند، با خود تصور می‌کردند رسانه‌های داخلی یا این فیلم را منتشر نمی‌کنند یا اجازه انتشار آن را ندارند.

تا کنون به جز دادستان خراسان رضوی که توضیحی کلی درباره این خشونت داده، هیچ نهادی توضیحی دیگری به افکار عمومی نداده و طبیعی است افکار عمومی، خلاء این پاسخگویی را با آنچه می‌خواهند پر کنند و حتی اگر در گزارش نهایی و واقعی بدون دستکاری مشخص شود مثلا علت مرگ ربطی به رفتار مامور نداشته، کسی باور نمی‌کند یا دست‌کم تعدادی کمی باور می‌کنند. طبیعی است آن چیزی که افکار عمومی به آن فکر می‌کند، چندان برای نیروی انتظامی و حتی حاکمیت خوشایند نیست.

قتل مهرداد سپهری جوان مشهدی


بیشتر بخوانید: تناقض‌ها در حادثه کتک خوردن دختر آبادانی/ دختری که شوکر و چاقو و اسید و تینر با خود برده بود!


برای آنکه بدانیم افکار عمومی چه گفته، بخشی از توییت‌ها را با هم بخوانیم. به گزارش رویداد۲۴ یکی از کاربران به ماجرای بهاره چشم براه دختر آبادانی و اعترافات او علیه خودش اشاره کرده و نوشته: «اگر دیدید حانواده مهرداد سپهری را نشاندند مقابل دوربین تا بگویند او دیوانه بود، قرص‌های روانگردان مصرف می‌کرد و به همین دلیل خودش را کوبید به شوکر و صورتش را برد جلوی اسپری فلفل تا بمیرد و پیش از مرگش گفته بود از پلیس شاکی نیست و رسانه‌های ضد انقلاب حق دخالت ندارند، تعجب نکنید.»

کاربران دیگری با ادبیاتی تندتری به ماجرای مازیار ابراهیمی اشاره کردند و نوشتند وقتی یک مامور جلوی چشم همه تا سر حد مرگ، یک فرد را آزار می‌دهد، برای اعتراف گرفتن چه می‌کند؟

یکی از کاربران مهرداد سپهری را با جرج فلوید مقایسه کرد و نوشت: «جرج فلوید حاصل ظلم سیستماتیک است اماوقتی کار به دختر آبادانی و مهرداد سپهری می‌رسد، ماجرا می‌شود خطای ساده یک مامور.»

دیگری این سوال را مطرح کرد که «معتاد بود، قبول. فحاشی می‌کرد قبول. اما چرا پلیسی که باید حافظ جان و مال مردم باشد، باعث جان باختن او شده است.» کاربران دیگری به مردمی اشاره کرده‌اند که هنگام شوکر زدن پلیس می‌خندند. آنها نوشته‌اند چرا باید در چنین لحظه‌ای بخندیم؟ چرا چنین اتفاق دردناکی برایمان عادی شده است؟

به گزارش رویداد۲۴ چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید، بخشی از مردم در ذهنشان چنین تصویرسازی‌هایی می‌کنند. عقلانی‌ترین و البته انسانی‌ترین کار این بود که فرمانده نیروی انتظامی در نخستین لحظه به خاطر چنین اتفاقی عذرخواهی کند و به مردم اطمینان دهد این اتفاق یک استثناء بوده تا مردم عملکرد یک مامور خاطی را به پای نیروی انتظامی ننویسند و تاکید کند که اجازه نخواهد داد چنین حوادث دردناکی تکرار شود. چنین تصمیمی آنهم در هفته نیروی انتظامی باید اتخاذ می‌شد اما مثل همیشه چنین اتفاقی نیفتاد تا انتقادها همچنان افزایش یابد.

اتفاق جان باختن مهرداد سپهری بسیار دردناک است و از حافظه تاریخی ایرانی‌ها پاک نخواهد شد، حقیقت آن است که اگر قاتل ستار بهشتی خیلی راحت آزاد نمی‌شد، یا با قاضی مرتضوی به خاطر جنایات کهریزک بسیار سختگیرانه‌تر برخورد می‌شد، اگر در تمام موارد مشابه حاکمیت قانون به صورت کامل و غیرگزینشی اجرا می‌شد، اگر مامور نظامی به این موضوع فکر می‌کرد که به خاطر چرخاندن خلافکاران در ملاء عام و کتک زدن آنها برای آنکه بگویند «غلط کردم»، مجازات خواهند شد، امروز با مهرداد سپهری چنین برخوردی نمی‌شد و به خاطر یک دستگیری جزیی جان نمی‌باخت و هنوز زنده بود.

مسئولان تصمیم‌گیر در ایران معمولا حاشیه را بر اصل ترجیح داده‌اند؛ کما آنکه در ماجرای تلخ مهرداد سپهری از خیانت بی‌بی‌سی سخن می‌گویند یا در ماجرای دختر آبادانی، در به در دنبال فیلمبردار حادثه بودند. حقیقت آن است که تفاوتی نمی‌کند این فیلم در خبرگزاری فارس یا سایت رویداد۲۴ یا رجانیوز یا بی‌بی‌سی منتشر شده است؛ آنچه اکنون اصل ماجراست، این است که نیروهای انتظامی و نهادهای امنیتی با اقتدار در برخورد با چنین حوادثی، این اطمینان را به افکار عمومی بدهند که نیروی انتظامی اجازه نخواهد چنین فجایعی تکرار شود. این نکته کلیدی ماجراست و مسئولان باید روی آن تمرکز کنند، اگرنه تاکید بر بی‌بی‌سی فایده‌ای ندارد و در عصر رسانه و ارتباطات، اگر بی‌بی‌سی منتشر نمی‌کرد، رسانه‌ای دیگر منتشر می‌کرد. اصلا فرض کنیم فیلم در یک پیج گمنام منتشر شده، مگر فرقی در فاجعه ایجاد می‌شود؟

سوالی که مسئولان باید از خود بپرسند، این است که درست یک هفته پس از ابلاغ سند امنیت قضایی توسط رییس قوه قضاییه، فاجعه مرگ مهرداد سپهری چقدر مردم را به نظام و به آینده امیدوار می‌کند؟

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷۹
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
89
16
این بنده خدا که قیافش داد میزنه معتاده! شما هم زیاد جوگیر نشید تا معلوم بشه جریان چی بوده؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
چقدر وقیح و کم شرف هستین شما
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
شما که میگی معتاده،مگه آدم نیست؟به خاطر چی معتاد شده؟به خاطر امثال بی غیرتی مثل تو و اونایی که دارن نگاه میکنن و مبخندن.
صبح صادق
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
بنده مطمئن هستم که فرزند پدرت نیستی
یوسف
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
پسر باباتی شمارتو بذار کارت دارم
ابراهیم
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
بی شرف. جرج فلوید هم یه دزد و بزهکار و منحرف جنسی بود. واسه اون چرا خوتونو جر دادین پس؟ شما ایرانی نیستید. یه مشت بی وطن هستین. لعنت به همه تون
هومن
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
کلا انسان بودن مهمه اگر معتاد شده جامعه به این روز انداختش ولی برادر جان جرج فلوید هم پورن استار بود هرچند حقش مرگ نبود
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
مادر به خطا جورج فلوید هم پورن استار و باشی بود چرا چند ماه صدا و سیمای ایران تیتر اول کرده بود و همه نظام موضع گیری کردن
عمو فرید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
بنده خدا معتاد بوده و ظاهرا اهل محل هم خیلی دل خوشی ازش نداشتن.
قبل دستگیری دعوا می افته و کتک میخوره. بعدش که پلیس دستگیرش می کنه ، بد و بیراه میگه و تهدید می کنه. ظاهرا اون قدر داغون بوده که به اسپری فلفل واکنش می ده بدنش.
ناشناس
| United States of America |
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
ساکت باش ابله
amir
| Germany |
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
کاش کنارت بودم جریان خوب بهت میگفتم تا یکم آدم بشی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
بعضی ها غلط اضافی میکنن میگن معتاد .اولا"معتادی مثل یک مریضی هست که خیلی ها دچار میشن در ثانی مگه اینها شدن خدای ملت که هر طور بخوان همان کار رو بکنن .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
11
76
واقعا متاسفم در کشوری زندگی میکنم که جان آدمهای آمریکا براش مهمتر از جان مردم کشور خودشه..جرج فلویدمعتاد فاسدبراش مهم تره تایک هموطن..تف به این زندگی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
معتاد بود؟
محسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
0
7
نمیدونی کی قدرت نامحدود بهشون میده؟
منوچهر
|
Germany
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
3
52
متاسفم برای کسانی که میگن ایشون معتاد بوده چیزی مشخصه این حقوق شهروندی در ایران هست
نادر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
7
59
گریه کنید برای شهید جرج فلوید!!!! جان ایرانی که ارزشی نداره ، مردم ایران گروگان هایی هستند....
مجید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
3
44
به عنوان یک انسان .هر که این صحنه را ببیند وقلبش به درد نیاید تعجب می کنم .بعنوان یک ایرانی از مسولان تقاضا دارم این مامور مجازات شود اون انسان هر کاری که کرده بود مستوجب این شکنجه واین بی حرمتی نبوده.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
معتادم اگه بود این حقش نبودبنده خداکه به ستون بستن راهی برای دفاع وفرارنبود دیگه چرا ....
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
باشه
زهرا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
31
10
تازه راحت شد بنده خدا چقد دنبال مواد بگرده دربدر......حالا غیر از مرغ و گوشت و برنج و روغن........والا.....کاشکی یکی هم میومد سراغ من با همون شوکر و اسپری..والا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
آدرس بده برسم خدمتتون عزیز
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
ما در خدمتیم
میکائیل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
3
39
مردم چرا نگاه میکنن میخندن؟!!! فرهنگ ۲۵۰۰ ساله اینه؟!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
سلام،متاسفانه فرهنگ ما همینی است که الآن شاهدش هستیم...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
3
23
خدا لعنت کنه باعث و بانی این همه بدبختی و رذالت رو .. چی به روزمون اومده به کجا داریم میریم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
1
27
چقدر جان آدمی بی ارزش شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
جان مردم ایران "در ایران امروز" بی ارزشه.
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
4
29
چند روز دیگه اشتری ماموره رو دعوت میکنه و ازشم تقدیر میکنه مثل اون ماموری که دختر بی دفاع رو با مشت و لگد سوار گشت کرد و بعدشم تشویقی گرفت از دست رییس پلیس کشور
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
خیلی خنک شدید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
2
27
واقعا خجالت آوره
ارین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
2
23
واقعا متاسفم،اگه کسی معتاد باشه همه حق دارن بهش. توهین کنن،اونا هم آدم هستند حالا به هر دلیلی گرفتار این بدبختی شدن،ایا وظیفه ما نیست به آنها کمک کنیم.واقعا کار این آقا شرم اوره،که با اسپره فلفل و شوکر این بیچاره رو کشته.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
3
23
ذات ایرانی ضعیف کش و توسری خوره.... هم تو خانواده هم تو جامعه هم تو حکومت... ۴۰ ساله دارن از آمریکا و اسراییل توسری میخورن و همون بلا رو سر مردمشون میارن! چرا؟ چون ضعیف کش هستند و زورشون به کسی دیگه نمیرسه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
متاسفانه تو سری اش هم ما می خوریم.
زهرا بانو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
0
3
سرزمینی که ادعای عدالت داردودم از عدالت علی میزنه اینه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
21
6
کی این سایت های بی در و پیکر را جمع می کند که هر چیزی را به هم وصل می کند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
1
27
از قوه ی قضاییه بپرسید چرا گوشی داخل دادگستری
یا کلانتری راه نمیدن چون داخل این اماکن فاجعه است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
چه ربطی داره
توی سازمان ملل هم ممنوعه گوشی ببری
ناشناس
|
Sweden
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
4
27
خاک‌ بر سر‌ اون‌ مامور‌ کنند‌ که‌ به‌ کسی‌ که‌ دست‌ بند‌ زده‌ ‌ و‌ ‌ گاز‌ فل‌ فل‌ میزند‌ متاسفیم‌ برای‌ خودمون‌ که‌ ایرانی‌ هستیم‌ و لعنت‌ به‌ شما‌ ها‌ که‌ با‌ مردم‌ خودتون‌ این‌ چنین‌ میکنید‌
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
0
5
چون معتاده ما مامور حق داره هر غلطی بکنه؟اون بیماره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
1
4
خاک برسر ماموری که اینقدرعقده ایه توروخدامملکتوبدین دست خودمون بهترادارش میکنیم
جرج فلوید
|
France
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
0
7
علم الهدی کجایی؟دقیقا کجایی؟
فقط جرج فلوید آدم بود؟
محمدرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
0
2
فقط باید تاسف خورد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
0
5
معتاد بوده یعنی اینکه باید با نامردی و مظلومانه کشته بشه یعنی وقتی بی دفاعه باید کتکش بزنن و برای شکنجه از شوکر و اسپری استفاده کنند در هر صورت ایشون یک انسان بوده و اگر جرمی هم داشته باید در نهایت شرافت به جرمش رسیدگی میکردند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
0
3
مسخره است ودر عین حال تاسف باره،، میگه کی این سایتهای بی در وپیکر جمع میش؟؟!! واقعا که،،،،، حال پیدا کنید پرتغال فروش را!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
0
3
اونایی که میگن این معتاد بوده،جورج فلوید هم پورن استار بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
1
3
افکار عمومی غلط کردن منزجر شدن افکار عمومی همون مردم ببخشید نادان و خشونت دوست هستند که این صحنه را دیدند ولی خندیدند و یا فیلمبرداری کردند آخه درد یکی دوتا نیست
حمید اسدی
|
Germany
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
0
3
چرا بعصی ها چرت و پرت میگن معتاد یا غیر معتاد حق استفاده از اسپری فلفل رو نداشته حق استفاده ازشوکر برقی رو نداشته شما بیا من اسپری فلفل بهت بزنم بد میفهمی چی هست شوکر بهت بزنن بهت میفهمز شوکر میتونن یا گوه از پا بندازه چطور واسه جورید فلوید تلویزیون خودشو هر روز پاره میکرد حالا اگه اینو نشون داد الان واسه اینا این کار جنایت نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
0
3
خب آدم معتاد معلومه که دری وری میگه اما پلیس باید آموزش دیده باشه که وقتی با یک همچین مواردی درگیر میشه فقط وظیفه شو انجام بده نه اینکه بخواد جلو ملت قدرت نمایی کنه و روی طرف و کم کنه
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
0
6
اون مردم که تماشاچی این صحنه ها هستند خاک تو سر شون
هم می تونستند مامور را قانع کنند
هم جان یه نفر از بین نره
خاک تو سر اون مردم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
0
2
تاسفم اوره واقعا معتادم باشع این حقش نبود بسته به یه ستون وهیچ راهی برای دفاع یافرار نداده چ احتیاجی بود که دوباره ازشوکر گازفل فل استفاده کنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
0
3
ایشالا کرونا بگیری بمیری ای پلیس احمق
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
1
3
خاک بر سر اون مامور عقده ای

اینها از نظام دفاع نمیکنند از خریت خودشون سوع استفاده میکنن. بارها به مردم مومن هم زور گفتن و میگن.
باید بدون اجحاف محاکمه بشن تا جلوی خودسری این نوع آدمهای وحشی گرفته بشه

ربطی هم به کلیت پلیس نداره
Aliw
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
0
3
دستبند زدی دیگه چرا شوکر هی میزنی مگه قوه قصاییه هستی تو وظیفت اینه که بگیری ببری حالا هر چقدرم فحش و ناسزا بگه حق نداری بزنیش خدا نمیگذره از ظلماتون اینو ندیده بودیم که دیدیم خدا ایرانو عاقبت به خیر کنه...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
1
6
هروقت قاتل ستار بهشتی و اون فردی که به اشتباه!!! 2 تا موشک به هواپیما زد و جان 176 نفر بیگناه را گرفت دستگیر کردند این قاتل را هم میگیرند خاک بر سر ما ملت ترسو و بیغیرت و بزدل
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
0
4
عزیز ان نا حق نگوید حقش بوده یعنی حق ما ایرانی ها ی بی قیرتیم که این بلاها رو سرمون میارن بعد نگاه میکنیم وتازه حالشو میبریم ومیخندیم بجای که عین کشورهای دیگه عمل کنیم دوروز دیگه نوبت من وتوی عزیز ان
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
6
1
علت این که مردم حاضر در صحنه می خندند اینست که از موضوع مطلع و در جریان هستند! آن وقت یک عده همینجوری بدون اطلاع مطلب می نویسند! به طور کلی اجتماع باید با هرگونه ناهنجاری مقابله کنه چه از طرف پلیس و دولت باشه و چه افراد خلافکار!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
1
7
مامور که انسانیتش زیر سوال است، جمع آدمهای آنجا از چه جنسی هستند که با بی وجدانی نظاره گرند ومیخندند، شرم بر ما.
ناشناس
|
France
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
0
4
کاربر اسید توئیتر امیدوارم همین بلا سر خانواده خودت یا نزدیکانت بیا ببینم ان موقع میتونی بگی به جرم مشخص دستگیر شده وبعد هم زیر شوک برقی و تنگی نفس ناشی از اسپری فلفل مرده.اخه عوضی یک ادم مرده.چطور میایی این همه ساده از کنار قضیه رد میشی. ببینم قیافه چه شکلی میشه واعتقاداتت همچنان استوار میمونه وهنوز ماله میکشی روی این گندی مه قماشتون ببار اوردن لعنت بر شما واعوان انصارتون
م.د
|
Germany
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
1
7
لعنت بر اون بیشرفهایی که به یک ماموره بی همه چیز این جرات رو دادن که به خودش اجازه میده به یک انسانی که دستش بسته است شوکر و فلفل بزنه
معتاد بودنش بخودش مربوطه،مگه خودتون معتاد نیستین،همه تون عیاش و معتادین
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
0
0
این شکره نه اسپره
ناشناس
|
Belgium
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
0
4
این مامورین آدمهای ترسویی هستند و فقط زورشان به افراد ضعیف ؛ مریض؛ اسیر و دست وپا بسته میرسه. اینها از پس اختلاسگرها و دزدان کلان بر نمی آیند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
5
3
معلوم نیست سنگ کوب کرده چی زده افتاده گردن مامور دربدر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
به حق امام زمان ،پدرت،برادرت،پسرت جلوی چشمات همین بلا سرش بیادو هیچکاری نتونی کنی
تا اخر عمرت با این حسرت وعقده زندگی کنی که چرا؟؟؟؟
گل دوست
|
Germany
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
0
5
کسی که دست بند دارد به دور از مردانگی واخلاق هست که از ابزار مانند شوکرواسپری فلفل استفاده کرد کجای قانون امده برای انسان بی دفاع استفاده کرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
2
6
مامور انتظامی هیچ حقی نداره یک انسان رو به ستون ببنده، با آبروی اون لازی کنه و شکنجه کنه، مگر قاضی بوده؟
این مامور رو باید اعدام کنندکه با آبرو و جان یک انسان این طور بازز نکند، معتاد بود که بود، نصف این مملکت معتادن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
8
3
یارو فحش و ناسزا میگه و خسارت هم زده، اصلا گیرم هم حالش خوب نیست، با بوس و بغل باید ببرنش؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
خب میشه که بگیر و ببرن دیگه چرا عین فیلمهای تاریخی بستن به ستون
آذربایجانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
1
5
متاسفانه قضات و بازپرسها در ایران هم توهین میکنند و رفتار زننده ای با مردم دارند و شکایت هم نتیجه ای نداره نگاه ارباب گونه ای به مراجعین دارند اگه قانون در ایران درست اجرا میشد قضات خودشونو یک کارمند معمولی میدونستند و میز اونها همکف و هم ارتفاع میز کارمندان عادی بود تا مغرورانه از بالا به پایین نگاه نکنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
6
2
اگر پلیس نباشه خلافکارها مردم را درسته قورت میدن ! البته پلیس هم باید طبق ضوابط اقدام کنه!
سحر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
0
2
در هر پست و شغلی ادم خطاکار هست این مامورهم باید مجازات بشه..همه جای دنیا از این اتفاقات میوفته..هی نگید ایران و ایرانی بد..همه افراد نظاره گر هم نمیخندن مطمئنا افراد نادانی که از یک معتاد بیمار انتظاری جز این دارن میخندن که خدا اونا رو هم هدایت کنه که چون این مامور روزی مجازات نشن.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
0
4
خدایا یک مشت عقده ای و بیمار و بی فرهنگ دور هم جمع شدیم عقده ای اون کسیکه قدرت داره و سواستفاده میکنه بیمار و بی فرهنگ کسانیکه به انواع ناهنجاریها آلوده اند مثل همین مردمی که جمع میشن تماشا و همون معتاد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
0
6
خدا لعنت کند باعث و بانی ظلم دو بجایی ک ببینن درد اون بد بخت چیه باید اینکارو باهاش بکنن چهارتا دلقک و مسخره دوروبرش بخندن
من بچه همون دورو برم تا جایی ک خبر دارم اون با زنش اختلاف داشته و به این رور افتاده واقعا همه ما بدون مشکلیم چه معلوم فردا برا خودمون نباشه معتاده ببرین درستش کنید چرا اینقدر زدینش تا جونش در بره یا همچین انسانی فحشم بده که داده کمکش کنید
به والله که از کوفیان بدتریم بلا وشبیح دقیقا امام حسینم وقتی به شهادت رسوندن مردم کوفه همینطور حل حله و شادی میکردن و شک نکن باعثو بانی این کارا خیلی زود به سازی اعمالش میرسه از چش قانون هم ک فرار کنه از چوب خدا نمیتونی فرار کنی
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
7
2
از مامورین نیروی انتظامی که امنیت و آرامش را به ما مردم میدهند کمال تشکر را دارم سپاس فراوان از شما برادران نیروی انتظامی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
ایشالا به سرت بیاد که منم از مامورین واقعی تشکر کنم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
1
0
هرکی مرد، خاکش بقای عمر تتلو باشه.
فرزانه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۳
0
0
الان نزديك ده روزه كه از وقتي كه از اين فاجعه باخبر شدم ميگذره ،اما هنوز مثل روز اول جگرم خونه ،ساكن اهوازم و اون خدا بيامرز مشهد ،اما جوري ناراحتم كه انگار فاميل نزديكم بود ،الهي بميرم واسه مظلوميتش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
0
0
الهي بميرم براي مظلوميتش ،چند روزه آروم و قرار ندارم و دلم خونه
ایران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
0
0
هفتاد درصد مردم ایران سیگار بگیر تا قلیون تا شیشه انواع مواد مصرف میکنن طرف بخاطر درد بیکاری فحاشی کرده منم بودم فحش میدادم وقتی یک مامور بیسواد استخدام نیروی انتظامی میشه مهندس باید بیکار باشه واقعا جای تاسف داره
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: