تاریخ انتشار: ۲۲:۳۷ - ۱۱ آبان ۱۳۹۹
رئیس جمهور آمریکا در جمع هواداران خود در ایالت «پنسیلوانیا» از بروز ناآرامی و هرج و مرج پس از انتخابات روز سه شنبه ۱۳ آبان خبر داد. «دونالد ترامپ» رئیس جمهور ایالات متحده روز شنبه به طرفداران خود در «وست نیوتون» در ایالت پنسیلوانیا گفت که ممکن است مجبور شوند چند هفته منتظر نتیجه انتخابات باشند. دونالد ترامپ در ادامه افزود: «سوم نوامبر (سه شنبه ۱۳ آبان) می‌آید و می‌رود و ما متوجه نخواهیم شد (چه کسی پیروز انتخابات است). در کشورمان شاهد هرج و مرج و آشوب خواهید بود.»

اختلاف ترامپ و بایدن در انتخاباترویداد۲۴ رئیس جمهور آمریکا در جمع هواداران خود در ایالت «پنسیلوانیا» از بروز ناآرامی در این کشور پس ازانتخابات خبر داد.

رئیس جمهور آمریکا در جمع هواداران خود در ایالت «پنسیلوانیا» از بروز ناآرامی و هرج و مرج پس از انتخابات روز سه شنبه 13 آبان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» «دونالد ترامپ» رئیس جمهور ایالات متحده روز شنبه به طرفداران خود در «وست نیوتون» در ایالت پنسیلوانیا گفت که ممکن است مجبور شوند چند هفته منتظر نتیجه انتخابات باشند .

وی در این زمینه گفت: «تمام کشورهای جهان و آمریکا منتظرند تا بفهمند چه کسی برنده انتخابات شده، شما هم هفته ها صبر خواهید کرد.»

دونالد ترامپ در ادامه افزود:«سوم نوامبر (سه شنبه 13 آبان) می‌آید و می‌رود و ما متوجه نخواهیم شد (چه کسی پیروز انتخابات است). در کشورمان شاهد هرج و مرج و آشوب خواهید بود.»

در یک رقابت نزدیک بین ترامپ و «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات 2020 ، نتایج آرا در ایالت پنسیلوانیا می‌تواند مهم باشد. جمهوری خواهان هوادار ترامپ سعی کرده بودند از تمدید مهلت شمارش آرای انتخاباتی در پنسیلوانیا جلوگیری کنند، اما تلاش آنها بی نتیجه ماند.

جوبایدن چندی قبل دونالد ترامپ را آماج حملات خود قرار داد.وی که در شهر «فلینت» ایالت میشیگان صحبت می‌کرد، افزود: «طی سه روز، ما می‌توانیم به این ریاست جمهوری که باعث تفرقه ملت ما شده و در حمایت از مردم شکست خورده و در شعله‌های تنفر دمیده پایان دهیم.»


بیشتر بخوانید: بایدن: به هرج و مرج ترامپ پایان می‌دهم


بایدن بامداد روز جمعه نیز در سخنرانی دیگری گفته بود که «دونالد ترامپ باعث شیوع چیزهایی بیش از ویروس شده است. وی به اشاعه اختلاف و تفرقه پرداخته است.»

انتخابات آمریکا روز سوم نوامبر (سه‌شنبه 13 آبان) برگزار می‌شود هر چند که رای‌گیری زودهنگام در تعدادی از ایالت‌های آمریکا از چند روز پیش نیز آغاز شده است.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: