تاریخ انتشار: ۱۶:۴۵ - ۲۹ آبان ۱۳۹۹
استاندار تهران جزئیات محدودیت‌های کرونایی از اول آذرماه را تشریح کرد و اعلام کرد: منع تردد شهر به شهر در این استان ملاک نیست.
جزئیات منع آمد و رفت در تعطیلی دوهفته‌ای
رویداد۲۴ انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران امروز پنجشنبه در جلسه مربوط به دستورالعمل اجرایی محدودیت‌های کرونایی جدید که با حضور مسئولان دستگاه‌های مختلف برگزار شد، اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا منع تردد در نظر گرفته شده برای استان‌های تهران و البرز یکپارچه دیده شده است. از این رو خروجی‌های استان مدنظر است و منع تردد شهر به شهر در استان تهران ملاک نیست.

وی ادامه داد: در مورد دورکاری نیز دو دسته ادارات استانی و ملی داریم که هدف این است که حجم تردد و حضور کارکنان به حداقل برسد و میزان مراجعات نیز کاهش پیدا کند؛ بنابراین اگر در دستگاهی مبنای حضوری حداکثر یک‌سوم مطرح شود، باید خدمات ضروری ارائه شود.

استاندار تهران تصریح کرد: در مورد وضعیت اصناف هم گروه شغلیِ یک فعال هستند. البته مشمول منع رفت و آمد از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح می‌شوند و باید فقط تا ساعت ۸ فعالیت داشته باشند تا جریمه نشوند. به جز داروخانه‌ها و فعالیت‌های امدادی که مشمول مشاغل ۲۴ساعته هستند.

وی با اشاره به منع تردد از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح گفت: مبنای جریمه برای تردد در این ساعت دوربین‌های نظارتی هستند و افرادی که مشمول این طرح نمی‌شوند طبق اعلام فرمانداری مشخص و وضعیت آن‌ها لحاظ می‌شود.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: در راستای رعایت عدالت گروه یک حق ارائه خدمات مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ را ندارند، به عنوان مثال فروشگاه‌های زنجیره‌ای حق فروش پوشاک یا مشاغل مربوط به گروه‌های دیگر را ندارد.

وی ضمن تشکر از اصناف جهت همراهی با ستاد کرونا افزود: به کمک اصناف و مردم باید شرایطی فراهم کنیم که در این دو هفته کنترل این بیماری با هدف جلوگیری از چرخه انتقال ویروس را شاهد باشیم و در این زمینه صنعت معدن، فرمانداری، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های مسئول اقدامات را مدیریت کنند.

استاندار تهران با تاکید براینکه مسئولیت مستقیم ساماندهی و نظارت بر دستفروشان در شهر تهران با شهرداری تهران است تصریح کرد: در این زمینه شهرداری تهران باید تا قبل از اول آذر اقدام به انعقاد تفاهمنامه با نیروی انتظامی کند و در خصوص ساماندهی دستفروش‌ها در سطح شهر تهران در زمان اعمال محدودیت‌ها، شهرداری تهران مسئول و پاسخگو خواهد بود.

بیشتر بخوانید: ۱۰ درصد تهرانی‌ها به کرونا اعتقادی ندارند/ شدیدترین حد محدودیت‌های کرونایی در تهران، شمیرانات و شهرری
وی همچنین تصریح کرد: با توجه به الزام استفاده از ماسک از درِ منزل در تهران ضمن درخواست از شهروندان برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، جریمه افرادی که ماسک نمی‌زنند نیز توسط ناجا اجرایی می‌شود.

محسنی بندپی تاکید کرد: سلامت مردم بر همه چیز مقدم است و در این راستا اقدامات لازم برای اعمال محدودیت‌های جدید در نظر گرفته شده تا اثربخشی لازم را داشته باشد.

وی ادامه داد: در جلسه امروز شناسایی و غربالگری و طرح محله محوری در دستور کار قرار گرفت تا به موقع و به هنگام افراد مبتلا شناسایی شوند، ضمن اینکه افزایش تست نیز یکی از راهکار‌هایی بود که طبق نظر سازمان جهانی بهداشت در ایران نیز دنبال شد.

استاندار تهران افزود: فاصله‌گذاری اجتماعی، قرنطینه کردن مبتلایان، رعایت بهداشت فردی و محیطی ضروری است، ضمن اینکه طرح محله‌محور با سه حوزه مراقبتی، حمایتی و نظارتی نیز می‌تواند اثرگذاری مطلوبی داشته باشد.

وی در مورد طرح محله‌محور نیز گفت: در استان تهران ۴۰۰ تیم متشکل از یک پزشک، ۴ پرستار و ۱۰ بهورز پیش‌بینی شده که امید است بتوانیم به نتایج مطلوبی برسیم و اقدامات تحولی و پیشگیرانه را شاهد باشیم.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: