تاریخ انتشار: ۱۳:۲۷ - ۰۱ آذر ۱۳۹۹
شبکه اجتماعی توئیتر با توجه به خودداری دونالدترامپ ازپذیرش شکست انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، اعلام کرد کنترل حساب کاربری مختص به رئیس جمهوری آمریکا موسوم به @POTUS را ازدست ترامپ خارج و آن را در اختیار جو بایدن رئیس جمهوری منتخب این کشور قرار خواهد داد.
توئیتر رییس جمهوری آمریکا
رویداد۲۴ شبکه خبری سی ان ان با انتشار این خبر افزود: توئیتر اعلام کرد که حساب کاربری ویژه و رسمی مختص به رئیس جمهوری آمریکا موسوم به POTUS@ را در روز مراسم تحلیف ریاست جمهوری در اختیار دولت جدید بایدن قرار خواهد داد.

این گزارش می‌افزاید: این حساب توئیتری یک حساب رسمی مختص ریاست جمهوری آمریکا است و از حساب شخصی realDonaldTrump@ که ترامپ از آن به توئیت کردن می‌پردازد، کاملا جدا است.

«نیک پاسیلیو» (Nick Pacilio) سخنگوی شبکه اجتماعی توئیتر دراین باره به سی ان ان گفت: این موضوع شامل دیگر حساب‌های مربوط به کاخ سفید از جمله حساب رسمی «بانوی اول آمریکا» و همچنین حساب وزیر خارجه آمریکا نیز خواهد شد.

سخنگوی شبکه اجتماعی توئیتر در بیانیه‌ای اعلام کرد: توئیتر فعالانه آماده انتقال حساب‌های توئیتری مرتبط به کاخ سفید در بیستم ماه ژانویه ۲۰۲۱میلادی (اول بهمن ماه) است، همانگونه که این انتقال حساب‌های توئیتری ریاست جمهوری را در سال ۲۰۱۷ میلادی انجام دادیم، این روند با رایزنی نزدیک با سازمان ثبت و آرشیو ملی آمریکا صورت خواهد گرفت.

سی ان ان در ادامه نوشت: پیام‌های توئیتر مربوط به باراک اوباما در زمان دراختیار داشتن حساب ریاست جمهوری پس از اتمام دوره ریاست جمهوری وی به حساب توئیتری POTUS ۴۴@، چهل و چهارمین رئیس جمهوری آمریکا، انتقال یافت.

تاکنون دولت دونالد ترامپ از جمله مایک پمپئو وزیر امورخارجه وی، حاضر به پذیرش شکست انتخاباتی نشده و ترامپ با وجود تایید نتایج انتخاباتی همچنان با ادعای تقلب در این انتخابات دست به توئیت زده و اجازه همکاری به تیم دولت آتی جو بایدن نداده است؛ شبکه اجتماعی توئیتر نیز حال، علاوه بر ایجاد محدودیت و زدن برچسب نادرست بودن ادعا‌های انتخاباتی وی، قصد از کنترل خارج ساختن این حساب‌ها را از دولت ترامپ گرفته است.

بیشتر بخوانید:  وکیل ترامپ خواستار "بریدن سر" شد!
ادعای تقلب در انتخابات در حالی همچنان از سوی ترامپ و برخی هوادارانش مطرح می‌شود که جو بایدن با بیش از ۷۹ میلیون و ۸۰۰هزار آرای مردمی و ترامپ با بیش از ۷۳ میلیون رای وی را پشت سر نهاد.

بر اساس برآورد شبکه‌های خبری، بایدن توانست ۳۰۶ رای الکترال را از آن خود کند، اما ترامپ تنها ۲۳۲ رای الکترال را به دست آورد.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، جو بایدن ، ترامپ
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: