تاریخ انتشار: ۱۵:۲۸ - ۰۱ آذر ۱۳۹۹
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت: اولویت اول کارگزاران، اگر سیدحسن خمینی بپذیرد، یقینا او است، اما تخریب او از حالا از سوی طرفداران احمدی نژاد و بقیه اصولگرایان آغاز شده است.
انتخابات 1400
رویداد۲۴ محسن هاشمی، رییس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، در گفت و گویی اشاره کرده بود که اسامی کاندیدا‌های احتمالی کارگزاران سازندگی عبارتند از آیت‌الله سیدحسن خمینی، اسحاق جهانگیری، محمدرضا خاتمی، محمدرضا عارف، محمدجواد ظریف، علی مطهری، رضا اردکانیان، علی لاریجانی، مسعود پزشکیان، محمدجواد آذری جهرمی، محمدباقر نوبخت، سورنا ستاری، عبدالناصر همتی، علی‌اکبر صالحی، محمد صدر، مجید انصاری و عبدالواحد موسوی لاری؛ همچنین معصومه ابتکار و شهیندخت مولاوردی هستند.

در این ارتباط سیدمحمود علیزاده طباطبایی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران، گفت: قاعدتا این بحث در شورای هماهنگی اصلاحات مطرح شده است. مبنی بر اینکه کسانی که آمادگی دارند برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ با آن‌ها مذاکره صورت گیرد تا به یک جمع بندی کلی برسند. در حزب کارگزاران در این باره جمع بندی نهایی صورت نگرفته بلکه فقط در کمیته سیاسی و سایر احزاب اصلاح طلب، مباحثی صورت گرفته است از این رو این افراد مطرح شده اند.

او با تاکید بر اینکه قطعا اصلاح طلبان در نهایت به یک نفر می‌رسند، افزود: البته نظر مثبت شورای مرکزی حزب کارگزاران به محسن هاشمی است و اولویت اول کارگزاران، اگر سیدحسن خمینی بپذیرد، یقینا او است، اما تخریب او از حالا از سوی طرفداران احمدی نژاد و برخی اصولگرایان آغاز شده است.

علیزاده طباطبایی ادامه داد: بنابراین اگر سیدحسن خمینی، کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ را بپذیرد، یقینا شانس بالایی دارد، اما اگر نپذیرد، اولویت اول کارگزاران، محسن هاشمی است چراکه هم تجربه مدیریتی موفق دارد، هم رجل سیاسی است در مجموع هاشمی همه خصوصیات یک رییس جمهور خوب را دارد.

بیشتر بخوانید: آخرین اخبار انتخابات ۱۴۰۰ / از توصیه‌های کروبی تا نجات برجام توسط سردار دهقان!
او در پاسخ به این سوال که آیا سایر احزاب اصلاح طلب روی محسن هاشمی اتفاق نظر دارند یا خیر؟ اظهار کرد: هنوز محسن هاشمی اعلام آمادگی نکرده است از این رو باید به جمع بندی برسیم چراکه کارگزاران و اصلاح طلبان، در نهایت بر سر یک کاندیدا به توافق خواهیم رسید. یقینا کاندیدای اصلاح طلبان بیش از یک نفر نخواهد بود؛ مذاکرات در حال انجام است.

این چهره سیاسی در پاسخ به این سوال که با کدام شخصیت‌ها تاکنون رایزنی صورت گرفته است؟ بیان کرد: در این باره اطلاعی ندارم. یقینا کمیته سیاسی حزب با شخصیت‌ها گفتگو کرده است. یقینا اصلاح طلبان می‌دانند که شورای نگهبان بخشی از این شخصیت‌ها را رد خواهد کرد، اما در مورد برخی دیگر، دلیلی برای ردصلاحیتشان ندارد. به عنوان مثال به سید حسن خمینی نمی‌توانند بگویند که نیامده برای خبرگان امتحان بدهد، شورای نگهبان چنین بهانه‌ای ندارد. اگر او بپذیرد وارد بحث انتخابات شود فکر می‌کنم اصلاح طلبان روی او به اجماع برسند.
منبع: برنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: