تاریخ انتشار: ۱۵:۳۴ - ۰۱ آذر ۱۳۹۹
معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه تعطیلی‌ها و محدودیت‌های فعلی کرونایی تاثیر در فعالیت‌های دانشگاه‌ها ندارد، گفت: دانشگاه‌ها به روال سابق فعالیت خود را انجام خواهند داد و ما تعطیلی سراسری در دانشگاه‌ها نداریم.
وضعیت دانشگاه‌ها در تعطیلی ۲ هفته‌ای پیش رو
رویداد۲۴ دکتر علی خاکی صدیق در نشست خبری مجازی که به منظور تشریح برنامه‌های آموزشی دانشگاه‌ها در شرایط فعلی برگزار شد، گفــت: محدودیت‌های فعلی ناشی از شیوع کرونا در بخش آموزش دانشجویان تاثیری ندارد و فعالیت دانشگاه‌ها به همان روند سابق یعنی مجازی ادامه خواهد یافت

وی در ادامه تصریح کرد: در حوزه پژوهش وزیر اخیر بخشنامه‌ای به دانشگاه‌ها ابلاغ کرد بر این اساس دانشجویانی که در دوره تحصیلات تکمیلی هستند و پروژه‌های های عملی دارند، منعی برای ادامه پروژه ندارند و می‌توانند این فعالیت‌ها را با حفظ رعایت پروتکل‌های مربوطه ادامه دهند.

معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرد: تعطیلیسراسری در خوابگاه‌ها در برنامه وزارت علوم نبوده است و دانشجویان در تعطیلی‌های فعلی ناشی از شیوع کرونا نیز می‌توانند در خوابگاه‌ها بمانند.

خاکی صدیق افزود: از نظر پرژوهشی اوایل ترم قبل وقفه‌ای در برخی دانشگاه‌ها ایجاد شد بر این اساس چند ماه گذشته خیلی از دانشجویان نیاز‌مند کار عملی با رعایت پروتکل‌ها برگشتند و به کار خود ادامه می‌دهند و به صلاح نیست در کار آن‌ها خللی ایجاد کنیم و برنامه دانشگاه‌ها به همان صورت ادامه می‌یابد.

وی در خصوص نحوه حضور کارکنان دانشگاه‌ها نیز گفت: کارمندان مستخدمین دولت هستند آن‌ها هم مطابق مقررات دولت باید سر کار باشند و حداکثر تا یک سوم کارمندان و کارشناسان می‌توانند با اولویت پشتیبانی فعالیت‌های جاری در حوزه آموزش یادگیری الکترونیک و پژوهش‌ها و حفاظت از دانشگاه‌ها و تاسیسات حضور خواهند داشت.

معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرد:جلسات دفاع ما نیز در شرایط فعلی متوقف نخواهد بود دانشجویان می‌توانند از پروپزال دکتری و ارشد را مطالبق قبل و به صورت الکترونیکی انجام بدهند.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، دانشگاه ، تعطیلی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: