تاریخ انتشار: ۲۰:۵۵ - ۰۱ آذر ۱۳۹۹
«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز شنبه به سران کشور‌های حاضر در نشست «جی-۲۰» گفت که روسیه آماده است تا واکسن ضد کرونای اسپوتنیک را به کشور‌هایی که به آن نیاز دارند عرضه کند. پوتین افزود که روسیه در حال آماده ساختن واکسن سوم ضد کروناست.

 واکسن کرونا روسیه

رویداد۲۴  رئیس جمهور روسیه خطاب به سران کشور‌های حاضر در نشست «جی-۲۰» گفت که کشورش برای عرضه واکسن ضد کرونای «اسپوتنیک» به دیگر کشور‌ها آمادگی دارد.

 رئیس جمهور روسیه روز شنبه به آمادگی کشورش برای عرضه واکسن کرونا به کشور‌های دیگر اشاره کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز شنبه به سران کشور‌های حاضر در نشست «جی-۲۰» گفت که روسیه آماده است تا واکسن ضد کرونای اسپوتنیک را به کشور‌هایی که به آن نیاز دارند عرضه کند. پوتین افزود که روسیه در حال آماده ساختن واکسن سوم ضد کروناست.

«سازمان جهانی بهداشت» اخیرا اعلام کرد که در حال انجام رایزنی‌هایی با نهاد روسی تولیدکننده واکسن اسپوتنیک در خصوص قرار دادن این واکسن در فهرست ویژ‌ه موسوم به «محصولات مورد استفاده در شرایط اضطراری» است. سازمان جهانی بهداشت در بیانیه‌ای گفت: «WHO با "مرکز پژوهشی همه‌گیری‌شناسی و میکروبیولوژی گاملیا" در تماس بوده و این مرکز تمایل خودش را برای تقاضای قرار گرفتن در فهرست اضطراری WHO ابراز کرده است.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «ما چشم به راه دریافت داده‌های آن‌ها در خصوص واکسن اسپوتنیک ۵ هستیم. چنانچه محصولی که خواستار ارزیابی برای قرار گرفتن در این لیست شده ملاک‌های لازم را برآورده کند، سازمان جهانی بهداشت نتایج را در سطح گسترده منتشر خواهیم کرد.»
منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: