تاریخ انتشار: ۱۱:۱۱ - ۰۲ آذر ۱۳۹۹
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران بر لزوم نگهداشت شبانه روزی کارتن خواب ها در گرمخانه های پایتخت در روزهای سرد و کرونایی تاکید کرد.

کارتن خواب ها

رویداد۲۴ احمد مسجدجامعی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه براساس آمارهای شهرداری تهران سال گذشته ۴۵۰ هزار نفر شب از گرمخانه های پایتخت استفاده کردند، گفت: این درحالی است که تعداد تخت ها در سال گذشته ۱۸۰۰ بوده که از این میان ۴۰۰ تخت متعلق به بانوان بوده است.

وی با بیان اینکه ابتکار راه اندازی گرمخانه ها به دستور خاتمی در جلسه هیات دولت برمیگردد چراکه شنیده شده بود عده ای از کارتن خوابها در خیابان به علت سرما جان باخته بودند و به همین دلیل به وزیر کشور آن دوره دستور دادند که گرمخانه ایجاد کنند،افزود: سال گذشته در یک روز بارانی به تعدادی از گرمخانه ها سرزدم و متوجه شدم که به دلیل پایان زمان اقامت از افراد کارتن خواب درخواست شده بود که مرکز را ترک کنند و این افراد حسابی خیس شده بودند در حالی که باید امسال این مشکل حل شود.

مسجد جامعی ادامه داد: در برخی روزهای سرد استثنائاتی وجود دارد و اجازه می دهند افراد کارتن خواب تمام روز در مرکز بمانند و به نظر می رسد باید این استثنا در این روزهای کرونایی و سرد به عنوان یک قاعده کلی اجرایی شوداما  شاهد تراکم  افراد در این مراکز هستیم که باید تصمیمی در این زمینه گرفته شود.


بیشتر بخوانید: آتش زدن پناهگاه‌های کارتن‌خواب‌های نسیم شهر توسط ماموران شهرداری +تصاویر


وی با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال حدود ۷۰۰ هزار نفر از خدمات گرمخانه ای استفاده کنند، افزود: باید این برخورد های کریمانه با این افراد در راستای حفظ شان انسانی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران نیز در تذکری با اشاره به وضعیت تعطیلی پایتخت گفت: مسئولان اعلام کردند که قرار است از شنبه(روز گذشته) پایتخت تعطیل شود اما عملا اتفاقی که رخ داد این بود که هیچ تعطیلی واقع نشد.

وی با بیان این که روز گذشته به شدت خیابانها شلوغ بود بگونه ای که مسیر عادی که نیم ساعته طی می کردیم باید یک ساعته طی می شد، گفت: این نوع تعطیلی اصلا نمی‌تواند مانع از شیوع کرونا و مانع ابتلا بیشتر شود و تنها چیزی که سبب مشکلات بیشتر برای مردم است در حال حاضر کارمندان باید به  سرکاربروند اما چون مهدکودک و مدارس تعطیل است  نمیدانند بچه های خود را کجا ببرند؟ و دولت با این اقدام بیشتر از اینکه  کمک کند مشکلات ایجاد کرده و درخواست می شود؛ شورا و هیات رئیسه به دولت بگویند که این اقدام نه تنهاگره باز نگرده بلکه به گره ها اضافه می‌کند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: