تاریخ انتشار: ۱۶:۳۲ - ۰۲ آذر ۱۳۹۹
از روز گذشته (شنبه اول آذر) برای شهر‌های سراسر کشور محدودیت‌هایی اعمال شده است.
تردد خودرو با پلاک غیربومی
رویداد۲۴ از روز گذشته (شنبه اول آذر) برای شهر‌های سراسر کشور محدودیت‌هایی اعمال شده است. شهر‌ها بر اساس میزان مبتلایان از قرمز تا سفید رنگ‌بندی شده‌اند و حدود ۱۶۰ شهر قرمز، ۲۰۸ شهر نارنجی و ۸۰ شهر زرد هستند؛ این محدودیت‌ها صرفا در شهر‌های قرمز، نارنجی و زرد اعمال شده است.

در حال حاضر این محدودیت‌های ترددی بر حسب پلاک اجرا می‌شود و افرادی که محل زندگیشان با پلاک خودرو مطابقت ندارد، در صورت تردد جریمه خواهند شد.

بنابر آیین نامه پلیس راهنمایی و رانندگی، هر خودرو باید پلاک شهری که در آن ساکن است را داشته باشد و در صورتیکه فرد برای زندگی به استان دیگری نقل مکان می‌کند، باید پلاک جدید دریافت کند.

این قانون مربوط به دیروز و امروز نیست، اما با توجه به مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا، عده‌ای به تازگی متوجه این قانون شده اند.
بیشتر بخوانید: فهرست کامل شهرهای تردد ممنوع
پس اگر به عنوان مثال در تهران (یا هر شهری که محدودیت‌هایی سراسری در آن اعمال شده است) زندگی می‌کنید، اما پلاک خودرویتان متعلق به پایتخت نیست در صورت تردد در شهر، مشمول جریمه یک میلیون تومانی می‌شوید.

اما چاره چیست؟ در حال حاضر و تا دو هفته آینده مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک فعالیت نمی‌کنند؛ بنابراین چاره‌ای برای حل این مشکل در حال حاضر وجود ندارد، اما بعد از آغاز به کار مجدد این مراکز پیشنهاد می‌شود که حتما برای تعویض پلاک به این مراکز مراجعه کنید.

سوال دیگری که مطرح می‌شود این است که آیا ساکنین استان تهران می‌توانند به استان البرز بروند؟ پاسخ این سوال مثبت است در این طرح استان‌های تهران و البرز یکپارچه در نظر گرفته شده است و برای تردد بین این دو استان هیچ محدودیتی وجود ندارد.

به عبارت دیگر افراد با خودرو‌های با پلاک استان تهران (یا البرز) می‌توانند در محدوده استان البرز (و یا استان تهران) بدون هیچ محدودیتی تردد کند.
منبع: میزان
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: