تاریخ انتشار: ۰۹:۵۹ - ۰۸ آذر ۱۳۹۹

بیانیه حزب‌الله لبنان درباره ترور دانشمند ایرانی

حزب‌الله درباره ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند ایرانی بیانیه صادر کرد.
بیانیه حزب‌الله لبنان درباره ترور دانشمند ایرانی
رویداد۲۴ شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد، جنبش حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای عملیات تروریستی را که به شهادت محسن فخری‌زاده، دانشمند و استاد دانشگاه ایرانی منجر شد، به شدت محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: «با قدرت در کنار ایران و ملت این کشور در برابر تهدیدات و توطئه‌های خارجی ایستاده ایم. در مقابله با ائتلاف جدید از رژیم صهیونیستی و شماری از کشور‌های منطقه، در کنار ایران می‌ایستیم. ایران می‌تواند مجرمان را شناسایی کند و دستی را که به سوی دانشمندانی و مقامات این کشور دراز می‌شود، قطع کند.

پیش از این هم شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان، عملیات ترور شهید فخری‌زاده را محکوم کرد و آن را بخشی از جنگ علیه ایران خواند.»

محسن فخری‌زاده، معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری صنایع دفاعی کشورمان، عصر جمعه در میدان خلیج فارس آبسرد دماوند به وسیله انفجار و شلیک، مورد سوءقصد قرار گرفت.

بیشتر بخوانید: پشت پرده ترور محسن فخری زاده / چقدر احتمال جنگ ایران و اسرائیل وجود دارد؟
به گفته شاهدان محلی ابتدای غروب جمعه یک درگیری در منطقه آبسرد آغاز شده که منجر به تبادل آتش میان دو طرف می‌شود. در این درگیری خودروی اول با آر پی جی مورد هدف قرار گرفته و به خوردروی دوم هم تیراندازی شده است.

بر اساس اظهار نظر‌های مسئولان آمریکایی و صهیونیست و نیز توییت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، این گونه برداشت می‌شود که ترور فخری زاده یک عملیات مشترک آمریکایی-صهیونیستی بوده است.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: