تاریخ انتشار: ۱۹:۱۳ - ۲۲ آذر ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
یکی از فعالین کارگری گفت: آل کثیر بار‌ها عنوان کرده بود که برادران و خواهران معلول داشته و نان آور خانواده است.

کارگر اخراجی هفت‌تپه

رویداد۲۴  واپسین ساعات روز جمعه بود که رضا آل کثیر، کارگر قسمت گلخانه بخش خدمات پشتیبانی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به دلیل فشار‌های معیشتی و مشکلات اقتصادی خود را در منزل پدری به دار آویخت و متاسفانه جان خود را از دست داد.

یکی از فعالین کارگری ضمن تشریح این ماجرا، اظهار داشت: این کارگر طی یک ماه گذشته در شرکت مشغول به کار بود که با تصمیم یکباره مسئولین کارخانه از کار اخراج و فرد دیگری جایگزین او شد. رفت و آمد و مراجعات مکرر آل کثیر و ارائه نامه از سازمان بهزیستی به آمیلی، قائم مقام شرکت نیز راه به جایی نبرده و اخراج او مسجل شد. او بار‌ها عنوان کرده بود که سه خواهر و یک برادر معلول داشته و نان آور خانواده است. این مسائل را به جایی نبرد و در نهایت امروز صبح با خبر مرگ او مواجه شدیم.
بیشتر بخوانید: آخرین وضعیت شرکت هفت تپه / یک گام تا خلع ید اسدبیگی
وی این مورد را چندمین مورد از خودکشی کارگران هفت تپه دانست و اظهار داشت: سال ۹۶ بود که یکی از کارگران خرم آبادی نی‌بر فصلی با سابقه ۱۹ ساله کار در شرکت به دلیل دیرکرد حقوق، خود را به کانال‌های تخلیه آب در کارخانه انداخته و خودکشی کرد.

همچنین در سال ۹۸ نیز یکی از کارگران اهل روستای عین خود را دار زد و خانواده صبح روز بعد با جنازه او روبرو شدند. دو مورد قتل هم داشتیم که نشان از وضعیت ناهنجار و بغرنج کارگران در شرکت هفت تپه دارد.

وی در ادامه با اشاره به ماجرای خودکشی آل کثیر نیز، تصریح کرد: متاسفانه، این اتفاق ساعت یک ظهر روز جمعه در منزل پدری آل کثیر رخ داده که بلافاصله پس از اطلاع خانواده، او را به بیمارستان نظام مافی منتقل کردند و البته تلاش پزشکان برای احیا علائم حیاتی به جایی نرسید و صبح امروز خبر مرگ او اعلام شد. متاسفانه این اتفاق تلخ پس از فشار‌های سنگین عصبی ناشی از مشکلات اقتصادی برای آل کثیر رخ داد.

به گفته این فعال کارگری، مراسم تشییع پیکر این کارگر هفت تپه، صبح فردا برگزار خواهد شد.
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
0
1
عجب صبری خدا دارد !!!!!!!!!!!!!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: