تاریخ انتشار: ۱۱:۲۳ - ۰۱ دی ۱۳۹۹
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در خصوص وضعیت تیم ملی و دعوت شدکان به اردوی اخیر این تیم صحبت کرد. او همچنین درباره پرسپولیس صحبت کرد.

باشگاه پرسپولیس

رویداد۲۴ محمد بنا در مورد عدم دعوت از سعید عبدولی به اردوی اخیر تیم ملی کشتی فرنگی گفت: من به شرایط کشتی گیر نگاه می‌کنم. قرار باشد سعید عبدولی را دعوت کنم، به شرایط آمادگی اش توجه می‌کنم. سعید را در لیگ دیدم. او شرایط خوبی نداشت. قرار باشد در ۸۲ کیلوگرم از کسی استفاده کنم، مهره‌ای خواهد بود که مثلاً هشت سال بتواند به تیم ملی کمک کند. در واقع جوانگرایی مدنظر است.

آقای خاص کشتی در پاسخ به این پرسش که با این شرایط، تیم ملی برای عبدولی تمام شده است، ادامه داد: با شرایطی بدنی که از او دیدم، باید بگویم وضعیت خوبی نداشت. وقتی شرایط خوبی نداشته است، می‌گویم. من با کسی تعارف ندارم. هر کسی شرایط خوبی نداشته باشد، خداحافظ.

تیم ملی ملک شخصی کسی نیست. نه ملک شخصی محمد بناست و نه هیچ کشتی گیری. یک زمانی کشتی گیر شرایط خوبی دارد و به اردوی تیم ملی دعوت می‌شود و یک زمانی هم ندارد و دعوت نمی‌شود. شرایط هم جوری نیست که ما زمان داشته باشیم. شرایط سخت و خاص است.

سرمربی تیم ملی فرنگی با تأکید بر اینکه تمرکز تیم ملی اکنون روی اوزان المپیکی است، افزود: کار دیگری نمی‌توانیم غیر از این انجام دهیم. البته مسابقات قهرمانی آسیا را داریم. من می‌خواهم در ۸۲ کیلوگرم سعید عبدولی را بفرستم؟ او این همه مدال جهانی دارد، مدال قهرمانی آسیا را می‌خواهد چه کار؟ المپیک اوزان ۷۷ و ۸۷ کیلوگرم را دارد.
بیشتر بخوانید: همه داغ‌هایی که بر دل فوتبال ایران ماند!

بنا در مورد اینکه عبدولی در دو وزن ۷۷ و ۸۷ کیلوگرم شانس رقابت برای المپیک را دارد یا خیر، گفت: این بدنی که من دیدم تا الان نتوانسته است، آماده شود. ماه‌های پیش به من قول داده بود شرایطش را درست کند، اما نشد. وقتی می‌بینم شرایطش اینطور است، او را به اردوی تیم ملی دعوت کنم و با این وزن زیاد و ناآمادگی و سن و سالش به وی فشار بیاورم؟ خب به اصطلاح مربیان از بین می‌رود. من به شخصه خیلی دوستش دارم، اما شرایط مهیا نیست.

«آیا ناداوری باعت سومی ساروی و بدون مدال ماندن نوری در جام جهانی صربستان شد؟»، بنا در پاسخ به این پرسش تأکید کرد: اصلاً مسئله برد و باخت و ناداوری نبود. هر مربی وقتی کشتی گیرش می‌بازد همه چیز را به ناداوری ربط می‌دهد و بعد اگر واقعاً یک بار موضوع ناداوری باشد، این حرف را بگوییم کسی قبول نمی‌کند. من دنبال چیز دیگری بودم. حسین نوری وقتی آنطور می‌بازد، هر کارشناسی می‌گوید کشتی را مفت باخت.

یعنی قدرتش را دارد، ولی وقتی اردوی تیم ملی نیست، شرایط نرمالی وجود ندارد و تمرین خوبی صورت نمی‌گیرد، نه اینکه تمرین نداشته باشد، بلکه تمرینی که برای آن سطح مسابقه باشد، انجام نمی‌شود، طبیعتاً این اشتباهات را می‌کند. نوری به من نشان داد که قابلیت دارد، ولی احتیاج دارد که فشار بیشتر و نکات ریزتر را مدنظر داشته باشد. ساروی هم برای من طلا بود.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در مورد شکست پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا هم تصریح کرد: خودتان می‌دانید که من پرسپولیسی هستم، ولی بازی شنبه، یک بازی ملی بود. عدالت فوتبالی اگر پرسپولیس قهرمان می‌شد، اجرا نمی‌شد. باید کره ای‌ها و ژاپنی‌ها اول شوند.

باید قطری‌ها در جام ملت‌ها اول شوند نه ما. به خاطر اینکه ما اصلاً درست عمل نمی‌کنیم. ما اصلاً مدیریت نداریم. مدیران فوتبال ما شش ماه است دعوا دارند و یک سال دعوا بر سر اساسنامه بوده است. به هیچ عنوان سیستم درستی نداریم و فقط می‌گوییم که غیرت کنید و تعصب داشته باشید.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: