پیش‌بینی بارش‌های شدید در تهران | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۷ - ۰۱ دی ۱۳۹۹
سازمان هواشناسی از آغاز بارش برف و باران طی چهارشنبه در کشور خبر داد. بارش برف وباران در تهران طی روز پنجشنبه شدید اعلام شده است.

اخبار هواشناسی

رویداد۲۴ بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز و فردا در اکثر مناطق جو پایداری حاکم است و از فردا تا ظهر چهارشنبه در شهرهای صنعتی و پرجمعیت غبار محلی و افزایش غلظت آلاینده‌ها پیش‌بینی شده است.

چهارشنبه سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور شده و در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و به تدریج در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی باعث بارش برف و باران می‌شود.  روز پنجشنبه با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر بارش در استان‌های ساحلی آغاز می‌شود و گستره فعالیت این سامانه کل نیمه غربی و شمال شرق کشور را در می‌گیرد.


بیشتر بخوانید: پیش‌بینی وضعیت هوا در هفته‌های آینده


بر اساس اعلام سازمان هواشناسی بارش در مناطق جنوبی خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و شمال خیلج‌فارس بارعدوبرق همراه خواهد بود. شدت بارش‌های پنجشنبه مربوط به استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، شمال و غرب خوزستان، جنوب لرستان، جنوب و غرب اصفهان، گیلان، مازندران، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز در استان‌های زنجان، قزوین،‌البرز و تهران است.

روز جمعه به تدریج بارش در نوار غربی کاهش یافته و تمرکز بارش‌ها در استان‌های ساحلی دریای خزر، شمال و شرق است و در گیلان، مازندران، گلستان و مناطقی از خرسان رضوی شدت خواهد داشت.

شنبه هفته آینده در برخی مناطق شرق و شمال شرق بارش پراکنده روی می‌دهد و سامانه بارشی به تدریج از شرق کشور خارج می‌شود. همچنین روزهای جمعه تا یکشنبه آینده کاهش دما در نیمه شمالی کشور پیش بینی شده است.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: