سعادتمند مجازات می‌شود؟ | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۵ - ۰۲ دی ۱۳۹۹
هنوز ترکش قراردادهای منعقد شده سعادتمند، گریبان استقلال را رها نکرده و مشخص نیست که چه زمانی به این مساله رسیدگی شفافی صورت می‌گیرد؟

سعادتمند مجازات می‌شود؟

رویداد۲۴ ماجرای قرارداد فرشید اسماعیلی و رقم قرارداد او برای فصل آینده، به یکی از پر چالش‌ترین مسائل باشگاه استقلال تبدیل شده است که باعث شد این بازیکن حین تمرینات تیم با احمد مددی به اختلاف بیفتد و باشگاه استقلال او را چند هفته از همراهی تیمش محروم کند. گویا این بازیکن مبلغ ۲.۵ میلیارد تومان بیش از مطالباتش درخواست کرده و مدعی است این پول را مدیران استقلال به او وعده داده بودند.

همین مساله باعث شد تا بحث تمدید قرارداد بازیکنان فصل گذشته استقلال، به بحث داغ رسانه‌ها تبدیل شود، قراردادهایی که در زمان احمد سعادتمند، مدیرعامل استقلال منعقد شد.

احمد سعادتمند در دوره حضور خود، با داریوش شجاعیان، فرشید کریمی، فرشید اسماعیلی، محمد دانشگر، شاهین طاهرخانی، روزبه چشمی، عارف غلامی و حسین پورحمیدی قرارداد بسته بود که از این بازیکنان روزبه چشمی به ام‌صلال قطر پیوست که سعادتمند درباره جدایی این بازیکن توجیه جالبی را مطرح کرد: او قبل از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با من صحبت کرد و گفت خانواده من در قطر هستند و تلاش می‌کنم آن‌ها را راضی کنم تا به ایران بیایند. چشمی به من گفت که تمام تلاش خود را در آسیا می‌کند ولی خواهش کرد به او اجازه دهیم در صورتی که خانواده‌اش راضی نشدند، از تیم جدا شود.

بازیکن جدا شده بعدی این تمدیدی‌ها، شاهین طاهرخانی بود که این بازیکن با فسخ قرارداد خود،‌ از جمع آبی‌پوشان جدا شد. طاهرخانی در ابتدا می‌خواست به پرسپولیس برود و حتی در ساختمان این باشگاه حضور پیدا کرد اما موفق به حضور در جمع سرخ‌پوشان پایتخت نشد و در نهایت به پیکان پیوست.


بیشتر بخوانید: انتقاد شدید روی آنتن شبکه سه از افشاگری مدیران استقلالی


همچنین حسین پس از کش و قوس‌های فراوان، قید حضور در استقلال را زد و به صورت قرضی به آلومینیوم اراک پیوست تا از ۸ بازیکن تمدیدی مدیرعامل سابق استقلال، ۳ بازیکن از تیم جدا شوند.

با این وجود، با حاشیه‌هایی که در قرارداد فرشید اسماعیلی به وجود آمده باز هم تیر انتقادات به سمت احمد سعادتمند می‌پرد! در چندین برهه مختلف صحبت از اصلاح قرارداد بازیکنان شد و گفته شد که این مساله صورت گرفته است اما با وجود این حواشی هنوز به نظر می‌رسد اقدامات قابل توجهی صورت نگرفته است. سعادتمند درباره مساله اصلاح قراردادها گفت: این یک نمایش است که می‌خواهند بگویند قراردادها رقمش زیاد است و ما باید آن را کم کنیم.

خواهش من این است دوستان درباره قرارداد نادری توضیح بدهند. هر قراردادی را که می‌گویند نجومی است، کنار قرارداد نادری بگذارند. بالاترین قراردادی که من منعقد کردم، ۵.۵ میلیارد تومان بوده است و آن هم برای بازیکن ملی پوش در نظر گرفته شده است. قرار است برای نادری ۲۰۰ هزار دلار به باشگاه بلژیکی پرداخت شود که نزدیک ۶ میلیارد تومان می‌شود. قرار است این پول را خود نادری بدهد؟

با این حال حجت نظری شب گذشته درباره ماجرای اصلاح قرارداد و قرارداد فرشید اسماعیلی گفت:‌ همان موقع که قراردادها تمدید می‌شد، کامل پیش‌بینی می‌شد که چنین مشکلاتی خواهیم داشت. ما اعتقاد داشتیم نهادهای نظارتی هم ورود خواهند کرد.

الان همه اعضای هیات‌مدیره از سوی سازمان بازرسی کل کشور، خطاب قرار گرفتیم و از ما پاسخ خواسته‌اند چون قراردادها در عرف فوتبال نبوده و اعداد زیاد بوده است. به طور طبیعی اگر قرار است سازمان‌های نظارتی ورود کنند و دغدغه قراردادها را داشته باشند، ما هم این موضوع را دنبال خواهیم کرد و مشکلی نباید پیش بیاید اما کسی که در این قراردادها مقصر است، مجازات خواهد شد.

با صحبت‌های حجت نظری به نظر می‌رسد کسی که باید برای ساختار تمدید قرارداد بازیکنان استقلال پاسخگو باشد، احمد سعادتمند خواهد بود و ممکن است که مدیرعامل سابق استقلال با وجود اتفاقات پیش آمده تاوان قراردادهای منعقد شده و نامطلوب استقلال را پس بدهد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: