روز‌های خوش بورس در راه است | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۵ - ۰۲ دی ۱۳۹۹
 یک تحلیلگر بازارهای مالی گفت: بازار سرمایه در دو سال اخیر براساس تورم بالا رفته و در صورت بازگشت آمریکا به برجام انتظار می‌رود رشد تورمی جای خود را به رشد واقعی بدهد.

پیش بینی بازار سهام

رویداد۲۴ همایون دارابی در خصوص روند بازار بورس در سه ماهه باقی مانده تا پایان سال، گفت: رفتار بازار سرمایه حاکی از این است که می‌تواند روند رو به رشد آرام خود را ادامه دهد. این رشد در شرکت‌هایی که وضعیت بنیادی خوبی دارند ادامه خواهد داشت.

دارابی افزود: به طور کلی ما به آینده بورس خوشبین هستیم همانطور که در این مدت هم بیشترین بازدهی را در بین بازارهای مختلف داشته است و امیدواریم این رشد در سه ماه باقی مانده تا پایان سال ادامه داشته باشد.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص تحولات بین‌المللی به خصوص بحث بازگشت آمریکا به برجام و تأثیر آن بر بازار سرمایه هم گفت: در حال حاضر بازارهای جهانی وضعیت خوبی دارند، تنش‌های سیاسی به کمترین میزان خود رسیده و نشانه‌هایی از رشد در اقتصاد ایران هم به چشم می‌خورد و همین امیدواری را برای بهبود وضعیت بورس بیشتر کرده است.


بیشتر بخوانید: بورس چرا ریخت؟/ توصیه‌هایی که سهام‌داران باید بدانند


وی افزود: اما در مورد بازگشت آمریکا به برجام و تأثیر آن بر بورس باید به دو مسأله توجه کرد؛ یکی شکست یکجانبه‌گرایی ترامپ و فشارهای او بر اقتصاد ایران و قرار گرفتن ایران در موقعیت سیاسی مناسب در فضای بین‌الملل و دیگری اثراث مثبت برجام مثل افزایش تولید نفت، کاهش هزینه‌های حمل و نقل، تسهیل در مبادلات ارز و افزایش فروش شرکت‌های ایرانی صادرات محور.

دارابی افزود: بازار سرمایه در دو سال اخیر براساس تورم بالا رفته و در صورت بازگشت آمریکا به برجام انتظار می‌رود رشد تورمی جای خود را به رشد واقعی بدهد.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین بازگشت آمریکا به برجام برای شرکت‌های بنیادی، بزرگ و شرکت‌هایی که بخش قابل ملاحظه‌ای از مبادلات ما را انجام می‌دهند می‌تواند خبر خوبی باشد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: