تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - ۰۳ دی ۱۳۹۹
رئیس جمهوری منتخب آمریکا با بیان اینکه تغییر برخی از اقدامات ترامپ در حوزه مهاجرت ماه‌ها زمان نیاز دارد، برخی از انتظاراتی که حین کمپین درباره اقدام فوری او درباره این مساله ایجاد شده بود، کاهش داد.
بایدن
رویداد۲۴ به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اظهارات روز سه‌شنبه جو بایدن تکرار اظهارات مشاوران سیاست خارجی ارشد اوست که دوشنبه در مصاحبه‌ای در رابطه با سیاست‌های مهاجرتی محدود ترامپ عنوان شدند.

سوزان رایس، مشاور سیاست داخلی آتی بایدن و جیک سالیوان، گزینه او به عنوان مشاور امنیت ملی و همچنین خود بایدن هشدار داده‌اند که حرکتی فوری در این رابطه می‌تواند بحران جدیدی در مرز ایجاد کند.

جو بایدن چهارشنبه در جمع خبرنگاران در دلاور با بیان اینکه رایزنی‌ها با رئیس جمهوری مکزیک و "دوستانمان در آمریکای لاتین" را آغاز کرده، گفت "زمانبندی بدین صورت است که اوضاع بهتر شود نه بدتر. "

بیشتر بخوانید: جو بایدن عینا برجام را اجرا خواهد کرد؟
بایدن گفت: آخرین چیزی که ما لازم است بگوییم این است که قصد داریم به سرعت دسترسی به پناهجویی را متوقف کنیم، روشی که اکنون اجرا می‌شود- و بعد با دو میلیون نفر در مرزمان روبرو شویم.

او تاکید کرد، اعتبار بیشتری برای جذب قضات بیشتر برای رسیدگی به درخواست‌های پناهندگی نیاز است و وعده داد در حالی که برای کاهش محدودیت‌های پناهجویی ترامپ تلاش می‌کند، این امر ممکن است شش ماه زمان ببرد.

اظهارات بایدن در شرایطی مطرح می‌شود که تدابیر سختگیرانه طی ماه‌های اخیر در امتداد مرز آمریکا – مکزیک افزایش یافته است. مقام‌های آمریکایی در ماه اکتبر و نوامبر ۷۰ هزار مرتبه با پناهجویان در مرز مکزیک برخورد داشته‌اند که چهار برابر بیشتر از ماه آوریل است. برخی کارشناسان انتظار دارند که این وضعیت در ماه‌های ابتدایی روی کار آمدن بایدن هم افزایش نشان دهد.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: