تاریخ انتشار: ۱۰:۳۹ - ۰۷ دی ۱۳۹۹
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران:
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران با اشاره به عملیات امداد و نجات در برف و کولاک و بهمن ارتفاعات تهران گفت: فوتی‌های کولاک و بهمن ارتفاعات تهران به ۱۱ تن رسید.
تعداد فوتی‌های کولاک و بهمن ارتفاعات تهران به ۱۱ تن رسید
رویداد۲۴ شاهین فتحی با اعلام این خبر افزود: به دلایل شرایط جوی نامناسب و احتمال خطر برای نجات‌گران و امدادگران عملیات نجات دیروز متوقف شده بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت: از صبح امروز تلاش برای یافتن دیگر مفقودی‌ها آغاز شد و آمار تلفات حادثه سقوط بهمن ارتفاعات تهران به ۱۱ نفر رسیده است.

فتحی با اشاره به اینکه سه دسته از کوهنوردان در ارتفاعات حضور پیدا می‌کنند؛ کوهنوردان حرفه ای، نیمه حرفه‌ای و افراد مبتدی که برای تفریح به این مناطق می‌آیند، تاکید کرد: از روز پنجشنبه هشدار‌های لازم هواشناسی در خصوص احتمال برودت هوا و برف و کولاک و بهمن در ارتفاعات تهران داده شده بود و فدراسیون کوهنوردی هم به مردم تهران هشداری مبنی بر اینکه ارتفاعات تهران احتمالا با بهمن همراه باشد، داده و توصیه کرده بود که به ارتفاعات تهران صعود نکنید، اما متاسفانه روز گذشته حوادث تلخی را در کوهستان شاهد بودیم، چند نفر از هموطنان را هم در این حوادث از دست داده ایم و تا همین لحظه هم تیم‌های عملیاتی ما در حال انجام عملیات امدادی و جست و جوی مفقودان احتمالی در ارتفاعات تهران هستند.

بیشتر بخوانید: نجات کوهنوردان از زیر بهمن توسط گروه نجات در توچال تهران +فیلم
فتحی با بیان اینکه وضعیت کوهستان و خواست مردم برای صعود به این ارتفاعات بخصوص در روز‌های تعطیل، قابل کنترل نیست، تاکید کرد: در تعطیلات آخر هفته گذشته، توصیه‌های تخصصی به تمام گروه‌های کوهنوردی حرفه ای، نیمه حرفه‌ای و مبتدی این بوده است که از ارتفاعات استفاده نکنند. اما این هشدار‌ها جدی گرفته نشده و شاهد حوادثی در ارتفاعات بالا بودیم که احتمال دارد در منطقه کلکچال، هنوز مصدومانی داشته باشیم، اما هنوز آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران از هموطنان درخواست کرد که اگر عزیزان‌شان در ارتفاعات تهران بوده و هنوز بازنگشته اند مراتب را به شماره ۱۱۲ جمعیت هلال احمر اطلاع دهند.
منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، بهمن ، حوادث
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: