تاریخ انتشار: ۱۵:۴۵ - ۰۷ دی ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
احمد خورشیدی آزاد مطرح کرد:
احمد خورشیدی آزاد گفت: دلیل بنده برای تایید صلاحیت آقای احمدی‌نژاد از سوی شورای نگهبان این است که مقام معظم رهبری قبل از اینکه به این بی‌اندیشند که نام چه کسی از داخل صندوق رای بیرون خواهد آمد به مشارکت حداکثری توجه دارند.
محمود احمدی نژاد در انتخابات ۱۴۰۰ تایید صلاحیت می‌شود؟
رویداد۲۴ احمد خورشیدی آزاد، دبیرکل جمعیت خدمتگزاران انقلاب اسلامی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰گفت: انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تفاوت‌هایی با انتخابات‌های ریاست جمهوری قبل دارد که مهم‌ترین تفاوت آن مسئله «مشارکت» است.

وی ادامه داد: به دلیل انباشتگی مشکلات معیشتی و اقتصادی به نظر می‌رسد نرخ مشارکت در انتخابات کاهش پیدا می‌کند، به طوری که در بررسی‌های ما عنصر «رای نمی‌دهم» در نظرسنجی‌ها از سایر گزینه‌ها خیلی بالاتر است.

این فعال سیاسی با بیان اینکه انتخابات ۱۴۰۰سه قطبی خواهد شد، گفت: در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نماینده یا نمایندگانی از اصلاح طلبان، نماینده یا نمایندگانی از اصولگرایان و آقای احمدی نژاد حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: آقای احمدی نژاد هم گرچه اعلام کرده اند دراین خصوص «موضعی نگرفته اند»، اما به اعتقاد بنده بخاطر اینکه اکثریت مردم خواهان او هستند و حضور ایشان مشارکت حداکثری را ایجاد می‌کند و او می‌تواند دولت کارآمد و پرتلاش و جوان و پرنشاط تشکیل دهد که مشکلات کشور را حل کند، در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰شرکت می‌کند و هم تایید صلاحیت می‌شود.

احمد خورشیدی آزاد گفت: دلیل بنده برای تایید صلاحیت آقای احمدی نژاد از سوی شورای نگهبان این است که مقام معظم رهبری قبل از اینکه به این بی اندیشند که نام چه کسی از داخل صندوق رای بیرون خواهد آمد به مشارکت حداکثری توجه دارند.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال ۷۶ ادامه داد: در انتخابات ریاست جمهوری سال ۷۶ آقای سید محمد خاتمی در حالی برای ریاست جمهوری تایید صلاحیت می‌شود که چند ماه قبل از انتخابات از وزارت ارشاد دولت آقای هاشمی رفسنجانی کنار گذاشته شده بود.

بیشتر بخوانید: شبیه‌ترین کاندیدایِ انتخابات ۱۴۰۰ به احمدی نژاد زیر میز می‌زند؟ / دلخوری سیاسی ضرغامی از اصولگرایان
خورشیدی آزاد گفت: آقای خاتمی که به عنوان وزیر مورد قبول نبود در انتخابات ریاست جمهوری ۷۶ به عنوان رئیس جمهور مورد تایید قرار گرفت که علت آن این بود که نظام جمهوری اسلامی ایران تشخیص داد که در این برهه آقای خاتمی می‌تواند مردم را به پای صندوق‌های رای بیاورد؛ و در شرایط فعلی نیز آقای احمدی نژاد می‌تواند مردم را به پای صندوق‌های رای بیاورد و بلکه مهتر اینکه دولت به درد بخور تشکیل دهد، زیرا راهبرد نظام مقدس اسلامی این است که هم مشارکت بالا باشد و هم دولت قوی و کاربلدی تشکیل شود که بتوانیم از این مرحله عبور کنیم که قطعا عبور هم خواهیم کرد.دبیرکل جمعیت خدمتگزاران انقلاب اسلامی گفت: در سال ۸۴ آقای احمدی نژاد اصلا در منوی نظام جمهوری اسلامی نبود و آن‌ها بر روی آقای قالیباف کار می‌کردند، اما وقتی تصمیم گیران مشاهده کردند حضور آقای احمدی نژاد باعث افزایش مشارکت بود ایشان را تایید کردند که در نهایت رقابت نهایی بین آقای احمدی نژاد و آقای هاشمی رفسنجانی شکل گرفت.

وی ادامه داد: خیلی روشن است که اولویت نظام در انتخابات به ویژه انتخابات ریاست جمهوری که برد بین المللی دارد و نشان دهنده مشروعیت است، مشارکت حداکثری می‌باشد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا آقای احمدی نژاد برنامه‌ای در خصوص انتخابات ریاست جمهوری دارد یا خیر گفت: احمدی نژاد برای حل مشکلات کشور هم گفتمان دارد و هم راهبرد و هم راهکار و شما نمی‌توانید این مزیت را در جای دیگری ببینید، این را حالا جامعه نخبگانی و توده‌ها می‌دانند که احمدی نژاد شخصیت بی برنامه‌ای نیست.

این فعال سیاسی با اشاره به تغییر دبیر کل جببه پایداری گفت: نمی‌توان به طور قاطع گفت که تغییر دبیرکل جبهه پایداری در راستای کمک به آقای احمدی نژاد در انتخابات ۱۴۰۰ بوده، اما می‌توان گفت که نتیجه این تغییر به نفع آقای احمدی نژاد شده است.

احمد خورشیدی آزاد گفت: به نظر من فرمول سال ۸۴ در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نیز تکرارخواهد شد و ما شاهد تکثر کاندیدا‌ها خواهیم بود که معمولا بعد از هر ۸ سال هر دولت رخ می‌دهد.

این فعال سیاسی در پایان با بیان اینکه بعید می‌دانم آقای رئیسی در انتخابات ثبت نام کند، گفت:آقای احمدی نژاد به دلیل این که دارای گفتمان و برنامه است و این برنامه را هم تنها خود او می‌تواند اجرا کند، بعید می‌دانم که در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از فردی دیگری حمایت کند.
 
منبع: دارا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
0
0
ایشان هشت سال زحمت کشیدند و کشور را اباد کردند کافی است دستشون درد نکنه اگر بنا به انتخاب مجدد باشد دیگرانی هستند که کارنامه اقتصادی بسیار روشنتری داشتند
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: