تاریخ انتشار: ۱۰:۴۸ - ۰۸ دی ۱۳۹۹
هوای تهران در آستانه ورود به شرایط ناسالم برای همه گروه‌های جامعه قرار دارد، میانگین شاخص کیفیت هوای تهران هم اکنون بر روی عدد ۱۴۱ قرار دارد.

هوای تهران در آستانه آلودگی برای تمام گروه‌ها

رویداد۲۴  هوای تهران در آستانه ورود به شرایط ناسالم برای همه گروه‌های جامعه قرار دارد، میانگین شاخص کیفیت هوای تهران هم اکنون بر روی عدد ۱۴۱ قرار دارد و طی ۲۴ ساعت گذشته این شاخص برروی عدد ۱۳۶ قرار داشت. گذر این عدد از ۱۵۰ واحد شرایط تنفس را برای همه گروه‌های جامعه ناسالم می‌کند.

طبق آخرین پیش بینی‌های هواشناسی به دلیل پایداری جوی و سکون نسبی هوا، جریان باد در تهران کاهش یافته و تخلیه آلاینده‌های هوا به کندی صورت می‌گیرد.


بیشتر بخوانید: آلودگی هوای تهران ادامه دارددر این شرایط ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون که در اثر فعالیت وسایل حمل و نقلی و آلاینده‌های ساکن افزایش می‌یابد.

براساس پیش بینی‌های شرکت کنترل کیفیت هوا، این شرایط طی ساعات آینده نیز ادامه خواهد داشت. با توجه به این شرایط مرکز پایش آلودگی هوای حفاظت محیط زیست استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای با توجه به پایداری‌های جوی و انباشت آلاینده‌ها تا روز پنجشنبه به گروه‌های حساس جامعه توصیه کرد از تردد غیرضروری بپرهیزند.

این شرایط برای فعالیت بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان مناسب نیست.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: