تاریخ انتشار: ۱۲:۲۸ - ۰۸ دی ۱۳۹۹
پیشکسوت آبی پوشان گفت: اظهارات فکری در خصوص فضای مجازی درست است اما باید این را دانست که ما دیگر قادر به حذف فضای مجازی از فوتبال نیستیم.

محمود فکری

رویداد۲۴ رضا رجبی در در خصوص اظهار نظر سرمربی استقلال در خصوص تاثیر فضای مجازی در ناکامی این تیم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: صحبتهای فکری تا حدودی درست است و تا حدودی هم خیر. شاید فضای مجازی بر کار بازیکنان این تیم تاثیر منفی گذاشته باشد و تمرکز را از آنها گرفته باشد که در این صورت ایراد بر جای دیگری وارد است که نتوانستند فضای مجازی را در این تیم مدیریت کنند. وگرنه همین فضای مجازی برای تیم‌هایی که قهرمان شدند هم وجود داشته است.

پیشکسوت فوتبال گفت: فضای مجازی امروز جزئی لاینفک از زندگی انسان شده است و از کسب کار، تفریح و حتی زندگی یک جامعه مدنی فضای مجازی حذف شدنی نیست. فوتبال هم باید یاد بگیرد که با همین فضای مجازی هم بتواند قهرمان شود. یک روز هیچ تیمی به اردو نمی‌رفت و خواب و تغذیه‌اش تحت نظر نبود.

بازیکنان کار می‌کردند و هفته‌ای دو سه روز هم تمرین می‌کردند و ظهر جمعه هم در امجدیه جمع می‌شدند و فوتبال بازی می‌کردند. اما امروز شرایط تغییر کرده و همه باشگاه‌ها با شرایط روز خودشان را تطبیق داده‌اند. دیگر تیمی را پیدا نمی‌کنید که مثل ۳۰ سال پیش برای یک مسابقه آماده شود. همانطور که این شرایط تغییر کرد و همه خودشان را تطبیق دادند، باشگاه‌های ما باید یاد بگیرند که امروز فضای مجازی هم به فوتبال اضافه شده و باید این فضا هم مدیریت بشود و با وجود فضای مجازی هم باید بتوان قهرمان شد.


بیشتر بخوانید: سرمربی استقلال: ایراد من این است که آدم سالمی هستم +فیلم


رجبی در خصوص کیفیت بازی‌های آبی پوشان در این فصل بیان داشت: خوشبختانه فکری خودش هم به این موضوع واقف است و به آن اشاره کرد که تیمش خوب بازی نمی‌کند. یکی از اولین پله‌های پیشرفت، آگاهی بر مشکل و پذیرش آن است که حالا فکری از این پله عبور کرده است. چون هم می‌داند کیفیت بازی‌های تیمش مطلوب نیست و هم به آن اعتراف کرده است. پس این مربی می‌رود به دنبال حل مشکل.

وی افزود: فکری و دستیارانش باید ابتدا واکاوی کنند و دلیل نبود طراوت در تیم شان را پیدا کنند و سپس به رفع آن مبادرت ورزند. خوشبختانه تا به امروز هم امتیازات نسبتاً خوبی کسب کرده‌اند و از کورس بالای جدول فاصله ندارند. آنها باید قدر این فرصت را بدانند و به دنبال حل مشکل بروند نه اینکه در باد این امتیازات بخوابند و از حل مشکل غفلت بورزند.

ملی پوش سابق کشورمان در ادامه به ۸ هفته برگزار شده از لیگ برتر اشاره کرد و گفت: کیفیت لیگ برتر آنقدر مطلوب نیست که بگوییم در سطح یکی از قطب‌های فوتبال آسیا است. متاسفانه سطح لیگ ما خیلی هم آرمانی نیست و مشکلات متعددی در آن دیده می‌شود که بارها هم از سوی کارشناسان تذکراتی داده شده ولی همچنان این مشکلات به چشم می‌خورد. برگزاری بازی پرسپولیس و نساجی در آن زمین که تصاویرش به همه دنیا مخابره شد، تنها یکی از این مشکلات است که به آن اشاره کردم.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: