کرونایی‌‌ها حداقل یک ماه این کارها را انجام ندهند | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵ - ۰۸ دی ۱۳۹۹
یک متخصص بیماری‌های داخلی مطرح کرد: مبتلایان به بیماری کرونا تا حداقل یک ماه پس از بهبودی برای بازگشت توان بدنی از انجام فعالیت و یا ورزش سنگین خودداری کنند.

راه های پیشگیری از ویروس کرونا

رویداد۲۴ دکتر میسا قیم با بیان اینکه مبتلایان به کرونا احتمالاً پس از بیماری با ضعف بدنی مواجه خواهند شد، اظهار کرد: این ضعف به مرور زمان و با کمک تغذیه مناسب برطرف می شود و ضروری است که مبتلایان پس از بهبودی تا یک ماه از انجام فعالیت های سنگین مانند بالا رفتن زیاد از پله، ورزش های حرفه ای، بلند کردن اجسام سنگین و یا سرپا ماندن به مدت طولانی اجتناب کنند.

وی گرفتن دوش آب داغ تا قبل از بهبودی کامل را سبب اُفت فشارخون ناگهانی، احساس سرگیجه و یا بی‌حالی عنوان و خاطرنشان کرد: مبتلایان به بیماری کرونا باید تا حداقل یک ماه دور غذاهای فست‌فودی، غذاهای چرب و یا غذاهایی باارزش غذایی پایین را خط بکشند و تمامی ریزمغذی ها و درشت مغذی ها را به بدن خود برسانند.


بیشتر بخوانید: ۷ علامت کرونا که نیازمند واکنش فوری هستند


قیم ادامه داد: ممکن است مبتلایان تا مدتی برخی علائم مانند خستگی، کوفتگی و ضعف را داشته باشند و رفع علائم به طور کامل زمان بر و نیازمند صبوری بیمار است.

این متخصص بیماری های داخلی مشورت با پزشک به محض بروز علائم را ضروری دانست و یادآور شد: پس از بهبودی بهترین کار برای برطرف شدن علائم ماندگار، استراحت و تغذیه مناسب است.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: