تردد همه خودرو‌ها از درب منزل کنترل می‌شود؟ | رویداد24
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۸ - ۰۹ دی ۱۳۹۹
به گفته رییس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت، در زمان اجرای محددودیت‌های ترددی، هر کجا که دوربین‌های ثبت تخلفات مستقر باشند، اعمال جریمه صورت می‌گیرد، اما نمی‌توان گفت تردد همه خودرو‌ها از درب منزل کنترل می‌شود.
تردد همه خودرو‌ها از درب منزل کنترل می‌شود؟
رویداد۲۴ بیش از یک ماه از آغاز طرح‌های ممنوعیت ترددی در شهر‌های بزرگ می‌گذرد.
 
بنابر اعلام نیروی انتظامی تاکنون بیش از یک میلیون خودرو برای تردد غیرمجاز در شب‌ها و ورود و خروج به شهر‌ها با پلاک غیربومی جریمه شده‌اند.
 
جریمه تردد در بازه زمانی ۲۱ شب الی ۴ صبح، ۲۰۰ هزار تومان و جریمه خروج و ورود به شهر‌ها با پلاک غیربومی، یک میلیون تومان است.
 
این جرائم توسط دوربین‌های راهنمایی و رانندگی ثبت تخلفات را انجام می‌دهند و ماموران در این امر دخالتی ندارند، اما سوال اینجاست که تردد همه خودرو‌ها از درب منزل کنترل می‌شود؟
 
سردار محمد حسین حمیدی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت گفت: مبنای اجرای طرح‌های محدودیت‌های کرونایی در راستای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، استفاده از سامانه‌هاست.
بیشتر بخوانید: آخرین وضعیت تردد خودروها در کشور / محدودیت‌های تهران کاهش می‌یابد؟

وی افزود: هر کجای شهر که ما سیستم داریم، تردد‌ها کنترل شده و جرائم مورد نظر اعمال می‌شود.
 
این مقام انتظامی ادامه داد: از ابتدای اجرای این محدودیت‌ها اعلام شد ماموران به صورت دستی در این باره اقدامی انجام نمی‌دهند و تنها دوربین‌ها تخلفات ترددی را ثبت می‌کنند. به همین دلیل از همان روز‌های اول در دوربین‌ها کد جدیدی برای جرائم کرونایی ثبت شد.  
 
رییس پلیس راهور پایتخت گفت: تهران، شهر بسیار بزرگی است و اینکه ما بگوییم از درب منزل همه خودرو‌ها را کنترل می‌کنیم، حرفی غیرمنطقی است، اما سیستم‌ها و دوربین‌های ما تردد‌ها را رصد می‌کنند.
 
سردار حمیدی اظهار کرد: همکاران ما در سطح شهر حضور دارند تا علاوه بر انجام سایر وظابف خود، در صورت مشاهده خودرو‌هایی که پلاکشان پوشیده یا مخدوش شده برخورد لازم را انجام دهند.
منبع: میزان
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: