تاریخ انتشار: ۱۱:۰۸ - ۰۹ دی ۱۳۹۹
از میان ۱۱ بانک بررسی شده تنها در سه بانک، خدمات افتتاح حساب اول، افتتاح حساب دوم و درخواست تسهیلات به صورت غیرحضوری برای مشتریان ممکن شده است. در مقابل سه بانک نیز هیچ یک از این سه نوع خدمت را به صورت مجازی به مشتریان ارائه نمی‌دهند.

کدام بانک‌ها غیرحضوری وام می‌دهند؟
رویداد۲۴ یک ماه پس از ورود کرونا به کشور رئیس شورای بانک‌های دولتی از ابتلای بیش از سه هزار نفر از پرسنل بانکی به این ویروس جدید خبر داد. این آمار بلافاصله بعد از شیوع به قدری تکان‌دهنده بود که نماینده شاهین شهر در این باره به وزیر اقتصاد تذکر داد.

این نماینده اجرا نشدن قانون الزام حذف مراجعه حضوری مردم و ارائه خدمات صورت الکترونیک (بند 3 ماده 37 قانون مدیریت خدمات کشوری) را علت اصلی ابتلا و مرگ پرسنل بانکی خواند و از وزیر خواست که اجرای قانون را پیگیری کند.

حالا از آن تاریخ ماه‌ها گذشته و در این مدت همچنان هر روز تعداد ابتلا و فوت میان کارمندان بانکی بیشتر شده است. ظاهرا تا زمانی که مردم برای راه افتادن کار بانکی‌شان مجبور به مراجعه به شعب هستند، نه اصرار بر دورکار کردن پرسنل و نه کاهش ساعت کاری نمی‌تواند تاثیری بر گسترش شیوع در بانک‌ها داشته باشد.

بررسی خدمات غیرحضوری 11 بانک
با این که پاندمی باعث شد تعداد بیشتری از بانک‌ها رشد خدمات غیرحضوری خود را دنبال کنند اما این خدمات همچنان ناقص و به قدری ناکافی است که نمی‌تواند زمینه عدم حضور مشتریان در شعب را فراهم کند.

برای مثال سه خدمت افتتاح حساب اول، افتتاح حساب دوم و درخواست تسهیلات در نظر گرفته شده و 11 بانک از این نظر مورد بررسی قرار گرفته است.

کدام بانک‌ها غیرحضوری وام می‌دهند؟

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: