اقدام عجیب عراقی‌ها در مسدود کردن اموال ایران | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۹ - ۰۹ دی ۱۳۹۹
شرکت ملی گاز ایران در بیانیه‌ای از مسدود شدن نیمی از مطالبات خود از طریق فروش گاز به عراق در یکی از بانک‌های این کشور خبر داده است.
اقدام عجیب عراقی‌ها در مسدود کردن اموال ایران
رویداد۲۴ در بیانیه شرکت ملی گاز آمده است: وزارت برق عراق بابت واردات گاز بیش از معادل ۵ میلیارد دلار به شرکت ملی گاز ایران بدهکار است که مبلغ ۳ میلیارد دلار آن در بانک عراقی TBI مسدود و غیر قابل استفاده مانده و بیش از ۲ میلیارد دلار از بدهی سررسید شده وزارت برق نیز هنوز اساساً از طرف وزارت برق عراق پرداخت نشده است.

علاوه بر این‌ها، طرف عراقی، طبق قرارداد فی مابین، بیش از یک میلیارد دلار نیز به شرکت ملی گاز ایران بابت جرائم قراردادی بدهکاری دارد.

صاردات گاز توسط شرکت ملی گاز ایران به عراق، امری اقتصادی و تجاری است در حالی که طرف ایرانی با بستانکاری بیش از ۶ میلیارد دلاری از طرف عراقی از هیچ منفعتی برخوردار نشده است.

هدف از صادرات درآمد است و این پول برای غذا و دارو مصرف می‌شود لذا این شرکت پس از اخطار‌های مکرر قراردادی که متأسفانه با بی‌توجهی طرف عراقی روبرو شده، طبق مفاد قرارداد نسبت به کاهش مقدار گاز صادراتی اقدام کرده است. در هر حال، شرکت ملی گاز ایران خود را متعهد به اجرای دقیق قرارداد منعقده می‌داند.
منبع: جماران
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، عراق ، صادرات
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: