تاریخ انتشار: ۱۴:۴۸ - ۱۰ دی ۱۳۹۹
رئیس جمهور آمریکا گفت توافق جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های ایالت جورجیا درباره بررسی تخلفات انتخاباتی از برجام نیز بدتر بود.
ترامپ
رویداد۲۴ «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در آستانه برگزاری دور دوم انتخابات سنا در جوجیا، مقامات این ایالت را به باد انتقاد گرفت.

ترامپ در پیامی توییتری نوشت: «ایالت عالی جورجیا را دوست دارم، اما افرادی که آن را اداره می‌کنند از برایان کِمپ فرماندار گرفته تا وزیر داخلی ایالت، فاجعه کامل هستند و از هیچ چیز خبر ندارند یا [حتی]بدتر. هیچکس نمی‌تواند تا این حد احمق باشد. فقط بگذارید جرایم را پیدا کنیم و این ایالت را جمهوری‌خواه کنیم».

رئیس جمهور آمریکا در پیامی دیگر نوشت: «فرمان رضایتی که "وزیر داخلی ایالت" امضا کرد، به همراه فرمان کِمپ، احتمالاً از توافق جان کری با ایران نیز کمتر مورد مذاکره قرار گرفته بود. حالا معلوم شده که برادر برد [رافنزپرگر]با چینی‌ها کار می‌کند و قطعاً آن‌ها ترامپ را نمی‌خواهند. بسیار منزجر کننده است!».

یک خبرنگار آمریکایی در پاسخ به این پیام توییتری ترامپ نوشت: «چطور می‌شود اگر به شما بگویم برد رافنزپرگر اصلاً برداری ندارد؟»

بیشتر بخوانید: مسیر چالش برانگیز جو بایدن برای بازگشت به برجام
چند ماه قبل برد رافنزپرگر وزیر داخلی ایالت جورجیا و دموکرات‌های این ایالت درخصوص نحوه تطبیق امضای آرای پُستی در انتخابات این ایالت به توافق رسیدند. ترامپ مدعی است این توافق، بررسی دقیق تقلب در انتخابات را ناممکن می‌کند.

رافنزپرگر اواسط ماه گذشته میلادی اعلام کرد به دلیل وجود «ادعا‌های موثق» درخصوص تطبیق امضای رأی‌دهندگان پُستی خواستار بررسی آن در منطقه «کاب کانتی» شده بود.

امروز (چهارشنبه) دفتر وزیر داخلی ایالت جورجیا اعلام کرد پس از بررسی امضای پای برگه‌های رأی پستی، از صحت کامل نتایج انتخابات ریاست جمهوری در این ایالت اطمینان حاصل شده است.

انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد. جو بایدن با کسب ۳۰۶ رأی الکترال در این انتخابات پیروز شد. ترامپ ۲۳۲ رأی الکترال به دست آورد، اما او تاکنون از پذیرفتن شکست در انتخابات امتناع ورزیده و بار‌ها تأکید کرده است که بایدن با تقلب این انتخابات را برده است.

با این حال تقریباً تمامی شکایات تیم حقوقی ترامپ در ایالات کلیدی از جمله جورجیا رد شده و حتی دیوان عالی آمریکا نیز ادعا‌های ترامپ درخصوص تقلب در انتخابات را رد کرده است.
منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: