۱۲ باشگاه ایران مجوز حرفه‌ای نگرفتند | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۱ - ۱۲ دی ۱۳۹۹
از ۱۸ تیم فوتبال ایران که برای گرفتن مجوز حرفه‌ای AFC درخواست داده بودند، مجوز تنها ۶ باشگاه تایید شده است. چین، قطر و امارات از این نظر در قاره آسیا پیشتاز هستند.
۱۲ باشگاه ایران مجوز حرفه‌ای نگرفتند
رویداد۲۴  بر اساس قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا باشگاه‌های هر کشور باید هر ساله برای دریافت مجوز حرفه‌ای این کنفدراسیون درخواست بدهند و مدارک، اسناد، امکانات و زیرساخت‌های خود را اصلاح کنند و به سمت بهبود ببرند.

AFC اخیراً اسامی کشور‌ها و باشگاه‌هایی را که درخواست مجوز حرفه‌ای داده بودند را منتشر کرده است که مقایسه آمار ایران با سایر کشور‌ها چندان جالب توجه نیست. ایران برای گرفتن مجوز حرفه‌ای ۱۸ باشگاه اقدام کرد، ولی در نهایت فقط ۶ باشگاه موفق به گرفتن مجوز شدند. پرسپولیس، استقلال، سپاهان، ذوب آهن، تراکتور و فولاد تیم‌های ایرانی هستند که مجوز آن‌ها تایید شده است.

طبق جدول منتشر شده در سایت AFC، کشور چین با ۱۹ درخواست مجوز و تایید تمام درخواست‌ها از جمله کشور‌های قدرتمند در این زمینه محسوب می‌شود. حتی کشور استرالیا هم از ۱۱ درخواست خود فقط توانسته ۵ مجوز را از آن خود کند.
۱۲ باشگاه ایران مجوز حرفه‌ای نگرفتند


بیشترین درخواست مجوز حرفه‌ای، مربوط به ژاپن است. این کشور برای گرفتن مجوز ۵۲ باشگاه خود اقدام کرده است که ۲۷ مورد آن مستقیم تایید شده است و ۲۵ مورد هم در حالت تعلیق است. ژاپن با این کار خود همانند گذشته نشان داده است که نه تنها به فکر تیم‌های حاضر در «جِی لیگ» است بلکه روند توسعه و بهبود باشگاه‌ها در دسته‌های پایین‌تر را هم به موازات پیش می‌برد و به معنای واقعی مایل به پیشرفت فوتبالش است.

در جدول زیر مشاهده می‌شود که کشور عراق هم از ۱۹ درخواست خود تنها ۳ پاسخ مثبت مربوط به باشگاه‌های الشرطه، ایرفورس و الزورا گرفته است.

۱۲ باشگاه ایران مجوز حرفه‌ای نگرفتند

در شرق آسیا دیگر کشور پیشتاز، کره جنوبی است. این کشور موفق شده است از ۲۰ باشگاه، مجوز ۱۷ باشگاه خود را به دست بیاورد.

در غرب قاره آسیا هم قطر و امارات پیشتاز هستند. AFC با درخواست هر ۶ باشگاه قطری و هر ۱۴ باشگاه اماراتی برای صدور مجوز موافقت کرده است. باشگاه‌های قطری عبارتند از الدحیل، الریان، السد، الغرافه، السیلیه و العربی.

۱۲ باشگاه ایران مجوز حرفه‌ای نگرفتند

آمار عربستان هم به صدور ۹ مجوز از ۱۶ باشگاه درخواستی خلاصه می‌شود. کشور تایلند هم نظر مثبت AFC را با ۱۱ مجوز از ۱۴ درخواست جلب کرده است.
۱۲ باشگاه ایران مجوز حرفه‌ای نگرفتند
۱۲ باشگاه ایران مجوز حرفه‌ای نگرفتند
منبع: مهر
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، afc ، فوتبال آسیا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: