تاریخ انتشار: ۱۴:۳۱ - ۱۲ دی ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از ثابت در بازار گوشت قرمز خبر داد و گفت: در دو هفته اخیر قیمت‌ها بدون تغییر مانده و هم اکنون هر کیلوگرم شقه گوسفندی بدون دنبه با متوسط قیمت ۱۱۵ هزار تومان عرضه می‌شود.
آخرین نرخ گوشت قرمز
رویداد۲۴ علی اصغر ملکی درباره آخرین وضعیت قیمت و عرضه گوشت قرمز در بازار، اظهار کرد: تغییر قیمت گوشت قرمز در بازار تغییر محسوسی نداشته است و می‌توان گفت در دو هفته اخیر این کالا با قیمتی ثابت عرضه شده است.

وی قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه گوشت گوسفندی برای مصرف کننده را ۱۱۵ هزار تومان عنوان کرد.

ملکی یادآور شد: قبل از آنکه بازار به ثابت کنونی خود برسد کاهش ۵ هزار تومانی در هر کیلوگرم را تجربه کرد. قیمت عمده حال حاضر هر کیلوگرم گوشت گوسفندی برای قصابان را ۱۰۳ تا ۱۰۵ هزار تومان است که قصابان معمولا ۱۰ درصد سود برای خود در نظر می‌گیرند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره شرایط عرضه دام اظهار کرد: شرایط عرضه دام در کشور در سطح مطلوبی قرار دارد و ثبات بازار نیز مربوط به این عامل است.

ملکی در پاسخ به این پرسش که آیا همچنان قاچاق دام از مرز‌های غربی به دلیل بارش برف متوقف است، گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد قاچاق از مرز‌های غربی به دلیل نامساعد بودن هوا بسیار محدود یا کاملا متوقف شده است.

بیشتر بخوانید:  چند نرخی شدن تخم مرغ در بازار/ رد پای دلالان در گرانی تخم مرغ
وی معتقد است؛ در صورت ادامه تولید در سطح مناسب، ادامه طرح پلاک کوبی سازمان دامپزشکی کشور و نظارت سختگیرانه‌تر بر جابه جایی دام‌ها و قاچاق می‌توان به ادامه ثبات در بازار گوشت قرمز امید داشت.

به گزارش ایلنا؛ علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، ابتدای ماه جاری نیز بخشی از افزایش عرضه گوشت قرمز را مربوط به افزایش تولید دام دانست و عامل مهم دیگر تاثیر گذار در آن را به توقف قاچاق از مرز‌های غربی کشور نسبت داد.

به گفته وی؛ بارش برف سنگین در مرز‌های غربی کشور که مهمترین منطقه قاچاق دام محسوب می‌شود، موجب شده است کار قاچاقچیان مختل شود.
منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، گوشت قرمز ، گوشت
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
0
0
شما میخواهید قیمت گوشت را ثابت نگه دارید به قیمت نابود کردندامپرورها وعشایر و هرکه با گوسفند سروکاردارد
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: