تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - ۱۲ دی ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
رئیس پژوهشکده اقلیم‌شناسی پژوهشگاه هواشناسی از افزایش بارش‌ها در اسفند ۹۹ و فروردین ۱۴۰۰ خبر داد.
پیش‌بینی نوروز پربارش برای ۱۴۰۰ / افزایش بارش‌ها در اسفند
رویداد۲۴  آذر زرین رئیس پژوهشکده اقلیم‌شناسی پژوهشگاه هواشناسی با اشاره به پیش‌بینی فصلی بارش‌ها اظهار کرد: انتظار می‌رود، میانگین بارش کشور در فصل زمستان در محدوده کمتر از نرمال تا نرمال و دمای آن حدود یک درجه بیشتر از نرمال باشد. با توجه به افزایش فعالیت امواج و احتمالی وقوع پدیده "بندال"، رخداد بارش حدی به‌ویژه در انتهای فصل زمستان محتمل است.

وی افزود: میانگین بارش‌ها در پاییز امسال نسبت به نرمال دوره مشابه ۱۰.۳ درصد افزایش داشته، اما در مقایسه با سال گذشته ۱۳.۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد. افزایش بارش عمدتا در استان‌های مجاور زاگرس مرکزی تا جنوبی و مرکز کشور و کاهش آن در استان‌های نوار شمالی و جنوبی کشور رخ داده است. در بین استان‌های کشور بیشترین افزایش در یزد با ۹۵ درصد و بیشترین کاهش در استان هرمزگان با ۶۳ درصد نسبت به نرمال ثبت شده است.

بیشتر بخوانید: پیش‌بینی غبار محلی و کاهش کیفیت هوا برای استان تهران
رئیس پژوهشکده اقلیم شناسی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور تصریح کرد: انتظار می‌رود از نیمه اسفند ۹۹ تا فروردین ۱۴۰۰ بارش کشور افزایش یافته و در محدوده نرمال تا قدری بیشتر از آن قرار گیرد.

زرین ادامه داد: در دی‌ماه بارش در شمال‌غرب و غرب سواحل خزر متمایل به بیشتر از نرمال، استان‌هایی در محدوده دامنه زاگرس و بخش‌هایی از جنوب شرق و شرق کشور در محدوده کمتر از نرمال تا نرمال و سایر مناطق در محدوده نرمال است. در بهمن ماه به‌جز بخش‌هایی از شمال غرب، سایر مناطق کشور بارش کمتر از نرمال دریافت می‌کنند. بارش ماه اسفند در شمال غرب، غرب، سواحل خزر، شمال شرق و احتمالا بخش‌هایی از جنوب شرق کشور بیشتر از نرمال و سایر مناطق در محدوده نرمال تا کمتر از آن خواهد بود.
منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
0
0
هواشناسی ایران از پیش بینی هوای 24 ساعت آینده عاجزه الان چطور هوای 3 ماه آینده رو پیش بینی کرده در پیش بینی هوا همه اتفاقاتی که در پدیده هواشناسی احتمال اتفاق افتادن دارند رو ذکر میکنه مثلا فردا هوا آفتاب با افزایش ابر و احتمال رگبار و باد
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: