ارسال پیام الکاظمی به ایران/ از هیچ تصمیمی علیه تهران حمایت نمی‌کنیم | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۱ - ۱۳ دی ۱۳۹۹
سفیر عراق خبر داد:
سفیر جمهوری عراق در تهران از ارسال پیام نخست‌وزیر این کشور به تهران خبر داد و تاکید کرد: جمهوری عراق از هیچ تصمیمی علیه جمهوری اسلامی ایران حمایت نمی‌کند.
ارسال پیام الکاظمی به ایران
رویداد۲۴ «نصیر عبدالمحسن عبدالله» سفیر جمهوری عراق در تهران در گفت‌وگوی اختصاصی با ایرنا، درباره رای ممتنع عراق به پیشنهاد آمریکا برای افزودن دو بند جدید در بودجه سال ۲۰۲۱ سازمان ملل برای احیای کمیته تحریم‌ها علیه ایران گفت: مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق در این رابطه پیامی را برای جمهوری اسلامی ایران فرستاده که براساس آن، کمیسیونی برای بررسی این موضوع تشکیل می‌شود.

وی اضافه کرد: در این پیام تاکید شده است که جمهوری عراق از هیچ تصمیمی علیه جمهوری اسلامی ایران ابدا و مطلقا حمایت نمی‌کند.

این دیپلمات عراقی خاطرنشان کرد: ایران کشور دوست، همسایه و برادر ماست و ما با جمهوری اسلامی ایران رابطه بسیار نزدیکی داریم هر چند رای داده شده، یک رای محافظه‌کارانه بوده است.

بیشتر بخوانید: سایه جنگ ایران و آمریکا بر سر رفع تحریم‌ها/ تهران به دنبال حمله تلافی جویانه است؟
نصیر عبدالمحسین عبدالله اضافه کرد: جمهوری عراق برای جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها آرزوی پیشرفت، خوشبختی و تعالی در همه زمینه‌ها دارد.

وی همچنین سالروز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را به دولت و ملت ایران تسلیت گفت و با یادآوری مراتب بالای فروتنی، انسانیت و دلیری این دو شهید خاطرنشان کرد: از خداوند منان مسالت دارم تا آن شهدا را به عالی‌ترین مراتب بهشت برساند و به خانواده‌ها، همکاران و دوستداران‌شان صبر عنایت کند.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، عراق ، الکاظمی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: