تاریخ انتشار: ۰۷:۲۸ - ۱۴ دی ۱۳۹۹
امیر حاتمی گفت: نظام سلطه همه توانمندی‌های علمی، تسلیحاتی و مالی خود را برای حمایت از تروریست‌ها پای کار آوردند تا این منطقه یکپارچگی را از دست بدهد و امنیت رژیم صهیونسیتی تامین شود، اما علی رغم همه این تلاش‌ها سلاح‌های راهبردی ایران که توسط نیرو‌های مقاومت مورد استفاده قرار گرفت، مانع تحقق اهداف آن‌ها شد.

وزیر دفاع

رویداد۲۴ امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در مراسم گرامیداشت سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی که در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین برگزار شد، با اشاره به اینکه شما جوانان حزب اللهی در این دانشگاه جمع شده اید تا کار آزموده شوید و بتوانید مقدرات کشور را در دست بگیرید، اظهار داشت: شهید سلیمانی ابعاد متعددی دارد که در این روز‌ها درباره آن‌ها سخن‎های متعددی عنوان شده البته علی رغم همه این سخن‌ها باز هم کم است؛ اما یکی از ابعاد شهید سلیمانی که کمتر درباره آن مطلبی بیان شده، مدیریت راهبردی این شهید سرافراز است.

وی افزود: امروز بدون تردید موقعیت کشورمان در طول چند دهه گذشته بی سابقه است؛ موقعیتی که در دوران انقلاب اسلامی ایجاد شده بی نظیر و ممتاز است؛ بخشی از این موقعیت جغرافیایی است، موقعیتی که دشمنان دنبال آن هستند تا فرسایش ژئوپلتیکی را برای ایران بوجود آوردند، اما باید بدانند این توطئه میسر نمی‌شود.

وزیر دفاع با اشاره به موقعیت راهبردی ایران ادامه داد: اینکه از سوی دشمنان عنوان می‌شود جمهوری اسلامی ایران باید حضورش را در منطقه کم کند بواسطه تضاد در منافعی است که دیگران در این منطقه دنبال آن هستند؛ امروز در منطقه شاهدیم که کشور‌هایی منافع خود را در تبعیت از قدرت‌های فرامنطقه‌ای دنبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه هزینه استقلال ایران، تحریم، شهادت، اسارت و جانبازی است، اضافه کرد: قدرت‌های فرامنطقه‌ای دنبال این هستند تا ایران اسلامی ضعیف و وابسته باقی بماند، اما ما طی این سال‌ها نه تنها استقلال خود را حفظ کردیم بلکه قدرت خود را نیز افزایش دادیم.

امیر حاتمی تصریح کرد: دشمنان گروه‌های تروریستی را در منطقه غرب آسیا بوجود آوردند تا به خواسته‌های خود برسند، اما حضور راهبردی ایران مانع تحقق خواسته‌های آن‌ها شد.

وی در همین زمینه افزود: نظام سلطه همه توانمندی‌های علمی، تسلیحاتی و مالی خود را برای حمایت از تروریست‌ها پای کار آوردند تا این منطقه یکپارچگی را از دست بدهد و امنیت رژیم صهیونسیتی تامین شود، اما علی رغم همه این تلاش‌ها سلاح‌های راهبردی ایران که توسط نیرو‌های مقاومت مورد استفاده قرار گرفت، مانع تحقق اهداف آن‌ها شد.

وزیر دفاع در ادامه عنوان کرد: سر فصل خاصی برای دنبال کردن ایده‌های شهید سلیمانی در مبارزه با تکفیری‌ها در وزارت دفاع ایجاد کردیم و در حال دنبال کردن آن هستیم.

وی تاکید کرد: عاملان ترور سردار سلیمانی باید بدانند انتقام این شهید گرفته خواهد شد البته انتقام بزرگ خروج آمریکایی‌ها از منطقه است با این وجود عاملان و آمران به شهادت رساندن سردار سلیمانی هم مجازات خواهند شد.
منبع: انتخاب
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: