اصلی‌ترین راه برای کاهش آمار مبتلایان به کرونا | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۴ - ۱۵ دی ۱۳۹۹
مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران با اشاره به اصلی‌ترین راه برای کاهش آمار مبتلایان به کووید ۱۹ گفت: اگر همه مسوولان پیشگیری را مقدم بر درمان می‌دانستند، موفقیت‌های زیادی جهت مهار کرونا داشتیم.

راه های پیشگیری از انتقال کرونا

رویداد۲۴ حمید چوبینه ، مدیرعامل شرکت شهر سالم درباره وضعیت کرونا در تهران اظهارداشت: کرونا هنوز در کشور و جهان به پایان نرسیده است. همه شهروندان باید به موضوع بهداشت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

وی افزود: اگر همه مسئولان و تمام سیاست‌گذاران عرصه سلامت و افرادی که در حوزه بهداشت و درمان فعال هستند پیشگیری را مقدم بر درمان می‌دانستند، الان در مورد موضوع کرونا این سیاست کاملا مشخص بود.

مدیرعامل شرکت شهر سالم گفت: مسوولان باید به این موضوع توجه داشته باشند اصل کار درمان و نابودی این ویروس، پیشگیری است.


بیشتر بخوانید: هشدار سازمان جهانی بهداشت: سال سختی در پیش داریم


چوبینه عنوان کرد: اگر خانواده‌ها همچنان به این بیماری توجه داشته باشند و دورهمی‌های خود را کاهش دهند و یا به صفر برسانند، عزیزان خود را از دست نمی‌دهند.

وی تاکید کرد: دورهمی‌های خانوادگی همچنان یکی از دلایل انتقال ویروس کرونا است. مردم به این موضوع توجه زیادی ندارند و همین موضوع باعث شده که همچنان شاهد ابتلای خانواده‌ها به این بیماری باشیم.

مدیرعامل شرکت شهر سالم گفت: اگر سیاست‌گذاران کشور به صورت شفاف وضعیت کنونی را برای مردم توضیح دهند، مردم بیشتر رعایت خواهند کرد.

چوبینه بیان کرد: اگرچه از لحاظ روحی و روانی ما به دورهمی نیازمند هستیم اما تعطیلی این دورهمی‌ها به صورت موقتی اتفاق عجیبی را برای مردم و کشور رقم نمی‌زند. مردم می‌توانند با تماس‌های تصویری با خانواده‌های خود در ارتباط باشند.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: