قلعه‌نویی: نتایج ویلموتس را من می‌گرفتم اعدامم می‌کردند! | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۷ - ۱۶ دی ۱۳۹۹
امیر قلعه‌نویی سرمربی گل‌گهر سیرجان مدعی شد این تیم می‌تواند به قطبی تازه در فوتبال ایران تبدیل شود.

امیر قلعه‌نویی

رویداد۲۴ امیر قلعه‌نویی با حضور در برنامه «فوتبال برتر»، اظهار داشت: از مدافعان سلامت تشکر می‌کنم که یک سال ایثار کردند. از مسئولان هم می‌خواهم که کار خرید واکسن را انجام بدهند و نوع خوبش را بخرند. کشور ما ثروتمند است، اما چیزی که لایق ایران و ایرانی است، انجام نشده. امیدوارم در این بخش که عزیزان ما ایثار می‌کنند، مسئولان در خرید واکسن و شرایط اقتصادی به نفع ملت ایران عمل کنند.

وی در ادامه افزود: از خانواده‌ام تشکر می‌کنم. در این چند ساله به خانواده‌ام از لحاظ محبتی که باید به همسر و بچه‌های عزیزم می‌داشتم، ظلم کردم. فرزندان من مهر پدری را حس نکردند. من غرق فوتبال شده بودم و همسرم ایثار کرد. امیدوارم او مرا حلال کند. برخی عزیزان هستند که زحمات ما را به گونه دیگری جلوه می‌دهند. یک بار تیمی پیدا نمی‌کنید که به آن رفته باشم و شرایط عادی داشته باشد. آن تیم در شرایط جدولی و مالی بدترین وضعیت را داشته است، از جمله تیم ملی. این به همان اتاق فکر مربوط است.

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال با یادآوری اینکه بیشتر به تیم‌هایی رفته است که نهم، سیزدهم یا چهاردهم جدول بوده‌اند، تصریح کرد: می‌گفتند تیمی که قلعه‌نویی گرفته پُر از ستاره است. اگر آن تیم ستاره داشت، سیزدهم جدول نمی‌شد. به جز یکی دو تیم، بقیه تیم‌های من شرایط مالی خوبی نداشتند. انتخاب گل‌گهر با مطالعه بود و از ته قلبم می‌گویم سیرجان، مردم و مسئولان این شهر می‌توانند پایتخت فوتبال ایران شوند. من این موضوع را نمی‌دانستم و اگر می‌دانستم، گل‌گهر را با اشتیاق بیشتری انتخاب می‌کردم. مدیران سیرجان و گل‌گهر عاشق فوتبال و ورزش هستند و کارهای بزرگی انجام می‌دهند.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان با تمجید از زیرساخت‌های این باشگاه خاطرنشان کرد: آنها فقط تجربه لیگ برتری نداشتند. من همیشه انگیزه بالایی دارم، اما تیم‌های من شرایط جدولی و پولی خوبی نداشتند. از استادم مجید جلالی تشکر می‌کنم که زحمات زیادی برای گل‌گهر کشیده است. پس از اتفاقاتی که سال گذشته رخ داد، گل‌گهر را انتخاب کردم که آرامش داشته باشم و فشار روی من کمتر باشد، اما با کاری که داوران می‌کنند، این فشار بیشتر شد.

قلعه‌نویی با بیان اینکه از انتخاب گل‌گهر خیلی راضی است، گفت: اگر روند فعلی ادامه یابد، گل‌گهر صرف‌نظر از نتیجه می‌تواند مانند فولاد خوزستان و سپاهان، تبدیل به قطبی در فوتبال ایران شود. مترصد این هستیم که آکادمی قدرتمندی درست کنیم. سیرجان شهری مواصلاتی میان استان‌های کرمان، هرمزگان، فارس و خوزستان است. مهندس ملارحمان (مدیرعامل کارخانه گل‌گهر) بسیار فوتبالی است و از اتفاقات ریز فوتبال خبر دارد. محمد جواهری (مدیرعامل باشگاه گل‌گهر) هم کاپیتان تیم بوده است.


بیشتر بخوانید: قلعه‌نویی: به خاطر اشتباهات داوری چند جام از دست دادم


وی در مورد برنامه خود برای آکادمی باشگاه گل‌گهر سیرجان بیان کرد: نشستی با ملارحمان و هیئت مدیره باشگاه داشتیم تا در آکادمی باشگاه، حشمت مهاجرانی و برخی اساتید دیگر را به‌عنوان مدیر اجرایی بیاوریم. مهاجرانی انسان بزرگی است و ارتباطات بین‌المللی قوی دارد. درباره این طرح صحبت شده و فکر می‌کنم این عزیزان به دنبال این هستند که مانند تیم‌های بزرگ شوند؛ البته گل‌گهر زیرساخت‌های بهتری دارد و اصولی‌تر وارد کار می‌شود.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان با بیان اینکه نگرش این تیم به توانایی آن نمی‌خورد، اظهار داشت: شاید این به خاطر این است که تیم دومین فصل خود را در لیگ برتر پشت سر می‌گذارد و فصل گذشته در هفته‌های پایانی در لیگ ماندنی شد. امسال مطابق افکار تاکتیکی خود، زود شروع به یارگیری کردیم و نتایج خوبی گرفتیم. بازی‌هایی هم که باختیم وجداناً ناشی از بدشانسی و کم‌شانسی بود. یک روز توپ‌ها وارد دروازه نمی‌شود که می‌شود بدشانسی، اما روزی دیگر گل‌های عجیبی می‌خوریم.

قلعه‌نویی با بیان اینکه اشتباهات داوری چند قهرمانی را از او سلب کرده است، تصریح کرد: ۱۰ سال است که این اتفاق رخ می‌دهد و داوری چند جام را از من گرفت. مگر می‌شود یک داور، سه یا چهار بار برای من قضاوت کند و در سه تیم مختلف علیه من سوت بزند؟ از این داوران زیاد بودند و من این موضوع را با سند می‌گویم. هفته‌های پایانی فصل گذشته این اتفاق افتاد و امسال هم با نتیجه یک بر صفر جلو بودیم که یک اشتباه رخ داد.

«گل‌گهر برای دومین سال در لیگ برتر حضور دارد و روان تیم با یک پنالتی به هم می‌ریزد.»، وی ضمن بیان این جمله خاطرنشان کرد: پنالتی دقیقه ۹۳ فولاد درست نبود و یکی از پنالتی‌های ذوب‌آهن هم پنالتی نبود. نمی‌گویم این موضوع ناشی از لجبازی است، اما وقتی یک اتفاق چند بار تکرار شده است. اگر یک بار اشتباه رخ دهد می‌گوییم عمدی بوده است.

وی با بیان اینکه نمی‌داند زاویه ایجاد شده میان داوران علیه او برای چیست، گفت: ما این بازیکنان را جمع کردیم و به گفته دوست و دشمن، خوب بازی می‌کنیم. همه دیدند چقدر بازی ما با استقلال، صنعت نفت یا ذوب‌آهن زیبا بود، اما یک داور با یک سوت، کل زحمات ما را نابود می‌کند. گل‌گهر این شرایط را نداشته است. شاید بازیکنانی که از استقلال آمده‌اند وضعیت دیگری داشته باشند، اما تیم گل‌گهر چنین شرایطی تجربه نکرده است. مالکیت توپ ما مقابل استقلال ۶۰ به ۴۰ درصد بود.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان در پاسخ به این پرسش که چه برنامه‌ریزی برای لیگ بیستم برای تیمش دارد، بیان کرد: پس از نشست اولی که با ملارحمان داشتیم، احساس کردم سال اول مربیگری من است و انرژی زیادی دارم. من هر بازی فوتبالی باشد می‌بینم و امید زیادی به گل‌گهر دارم. صحبت ما با مسئولان باشگاه گل‌گهر سیرجان یک برنامه سه ساله بود تا در سال اول، ثبات تیمی درست کنیم. فکر می‌کنم این موضوع را در این هفته‌ها نشان داده‌ایم. فکر می‌کنم با گذشت مسابقات حرف‌های زیادی برای گفتن خواهیم داشت.

قلعه‌نویی با تمجید از دستیارانش اظهار داشت: وقتی یک تیم در یک فصل به رتبه سیزدهم جدول می‌رسد و سال بعد بهترین نتایج را می‌گیرد، نشان می‌دهد جنس تیم در آن سال‌ها هم جور بوده است. از کادر فنی گل‌گهر از جمله الهویی و حمیدیان تشکر می‌کنم. یک مربی مطابق افکار تاکتیکی خود در فصل نقل‌وانتقالات باید ۱۲ امتیاز بگیرد. تیم علاوه بر یارگیری باید شش هفته بدنسازی انجام دهد. در ذوب‌آهن برای یافتن مهاجم نوک، ۸۰ فیلم بازیکن دیدیم که کی‌روش استنلی را جذب کردیم. مقابل او مقاومت شد و استنلی شش هفته بازی نکرد. او به افکار تاکتیکی‌ام می‌خورد.

وی با بیان اینکه تیم‌هایش معمولاً بیشترین امتیاز و گل زده را دارند و آقای گل مسابقات هم از تیم‌های او هستند، تصریح کرد: این آمار الکی نیست و یک فکر پشتش بوده که مجموعه آن را انجام می‌دهد. ما سال گذشته با سیستم ۲-۴-۴ بازی می‌کردیم که این فصل با سیستم ۲-۴-۴ و در برخی دیدارها با سیستم ۱-۳-۲-۴ بازی می‌کنیم. در ۲۰ دقیقه آخر مقابل استقلال هم با سیستم ۲-۴-۴ لوزی بازی می‌کردیم. خوشحالم محسن کریمی به میادین بازمی‌گردد. او استعداد خوبی است که امیدوارم مصدوم نشود.

سرمربی گل‌گهر سیرجان با اشاره به بازیکنان احیا شده در تیم‌های خودش گفت: سجاد شهباززاده نیز چنین شرایطی دارد. سروش رفیعی در چهار یا پنج سال گذشته چند تیم عوض کرد؟ اما اکنون یکی از هافبک‌های خوب فوتبال ایران است. بازیکنانی بودند که شرایط خوبی نداشتند، اما دیدیم که آنها به افکار تاکتیکی ما می‌خورند. امیدوارم مصدومیت مرتضی تبریزی برطرف شود و او از نیم‌فصل می‌تواند خیلی به گل‌گهر کمک کند. رضا شکاری هم نسبت به همدوره‌های خود عقب است و به حق خود در فوتبال نرسیده است. او به مجموعه ما اضافه می‌شود و امیدوارم بتواند جبران کند.

قلعه‌نویی درباره ثبت رکورد مربیگری در ۵۰۰ بازی لیگ برتر فوتبال خاطرنشان کرد: موی سپید را فلکم رایگان نداد، این رشته را به نقد جوانی خریده‌ام. در مربیگری عشق و صداقت خیلی مهم است. زمانی که علی سامره مربی شده بود، به من گفت تازه می‌فهمم چه می‌گویید. برخی اصول را مربیان به بازیکنان نمی‌گفتند، اما من پای این اصول ایستادم. ما به دنیا آمدیم که قیمت پیدا کنیم، نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم. این ۵۰۰ بازی خیلی سخت گذشت. بهترین خاطره‌ام از این بازی‌ها، قهرمانی در سال ۸۸ در لیگ هشتم و شهر امام هشتم با استقلال بود.

وی در پاسخ به این پرسش که دوست دارد چه بخشی از این ۵۰۰ بازی را پاک کند، بیان کرد: در تیم ملی به من ظلم شد. در یک مراسم افطاری، آخوندی (مدیرکل وقت امور بین‌الملل سازمان تربیت‌بدنی) به من گفت محمد علی‌آبادی (رئیس وقت سازمان تربیت‌بدنی) به من گفت از تو حلالیت بگیرم. او گفت ما برای تصویب اساسنامه، با کمیته انتقالی بر سر تو معامله کردیم و به همین خاطر تو را کنار گذاشتیم. کمیته انتقالی ناراحت بود که در یک برنامه، واقعیات را از مصطفوی گفتم. من از او تعریف نکردم.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران با تمجید از رئیس پیشین فدراسیون فوتبال اظهار داشت: زمانی که سرمربی تیم ملی بودم، در کتاب فیفا و کنار نام ایران بخشی بود که نشان می‌داد فدراسیون فوتبال در چند سال، پُرکارترین فدراسیون بوده و در آن لیست نام داریوش مصطفوی، پدر فوتبال ایران هم بود. من این را در یک برنامه گفتم که آقایان ناراحت شدند. یک روز کیومرث هاشمی ساعت یک ربع به هشت صبح با من تماس گرفت و مرا به مجموعه انقلاب دعوت کرد. او در این نشست یک ساعت و نیمه به من اصرار کرد که به تیم ملی کمک کنم.

قلعه‌نویی در ادامه افزود: من گفتم پس از سه سال با استقلال قهرمان شدم و می‌خواهم به جام باشگاه‌های آسیا بروم. آن زمان تیم ملی هم شرایط خوبی نداشت و دکتر دادکان عزیز با سازمان تربیت بدنی درگیری داشت. من کلیپ‌های او را می‌بینم و معتقدم دغدغه مردم را دارد. ما یک مسلمان داریم، یک مؤمن. دادکان مؤمن قبل از انقلاب است. به هاشمی گفتم شرایط تیم ملی خوب نیست و فدراسیون هم مسئول ندارد. هاشمی گفت بیا رفاقتی کمک کن که گفتم فوتبال رفاقت نیست، برنامه است.

وی با بیان اینکه به هاشمی پیشنهاد کرده است که تا جام جهانی ۲۰۱۰ سرمربی تیم ملی باشد، تصریح کرد: او گفت اگر تیم ملی از مرحله مقدماتی بالا بیاییم، با این پیشنهاد موافقت می‌کند. آن سوریه درگیر مشکلات نبود. بعد از آن فوتبال ایران تعلیق شد، سپس کمیته انتقالی آمد و دو گروه سیاسی آمدند که هم‌خط نبودند. ما در هر بازی تیم ملی، به‌صورت میانگین ۲.۱۱ امتیاز گرفتیم و فکر می‌کنم به من ظلم شد. فدراسیون مسئول نداشت و آقای مهاجرانی در این مدت زحمات زیادی کشید. او در اجلاسی که در دبی برگزار شد، از ارتباطات خود استفاده کرد و زمینه حضور ما را فراهم آورد.

سرمربی گل‌گهر سیرجان با بیان اینکه اساسنامه‌ای که آن زمان تصویب شد دارای ایرادات فراوانی است، خاطرنشان کرد: در سئول با کره جنوبی دیدار دوستانه داشتیم که با گل دقایق پایانی وحید هاشمیان، بازی با تساوی یک - یک پایان یافت. مبلغی دلار به مهدی مناجاتی دادند. به او گفتم به همراه ناصر ابراهیمی و مهدی مهدوی‌کیا، مبلغی دربیاورید و به من بگویید. من معمولاً در مسائل مالی دخالت نمی‌کنم و نمی‌دانم سعید الهویی چقدر گرفته است. من فقط اصول را تعیین می‌کنم.

قلعه‌نویی در ادامه بیان کرد: بعد مهدوی‌کیا گفت بچه‌ها ناراضی هستند و به مناجاتی گفتم لیست را ببینید که بفهمید اسمم هست یا خیر. اگر اسمم می‌آمد، مبلغ دو هزار دلار رُند نمی‌شد و گفتم این مبلغ را نمی‌گیرم. در آن شرایط تیم ملی را گرفتیم و افکار خوبی داشتیم. ما تیم ملی ب را تشکیل دادیم که دو بار قهرمان بازی‌های غرب آسیا شد. روزهای دوشنبه هر هفته جلسه داشتیم و مارکار آقاجانیان هم شرایط لژیونرها را رصد می‌کرد. احمد ابراهیمی هم دبیر جلسه بود. ما ۵۰ بازیکن را انتخاب کردیم که از آن بازیکنان، تیم ب تشکیل شد و با مظلومی به قهرمانی غرب آسیا رسید.

وی با یادآوری برنامه تلویزیونی پس از جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷ گفت: ما با همه این مشکلات، در مرحله یک چهارم نهایی بازی خیلی خوبی ارائه کردیم و با ضربات پنالتی حذف شدیم. آقایان هشت سال بعد وقتی تیم ملی در همان مرحله حذف شد، دوستان خود را قهرمان ملی کردند و من می‌شوم خائن. به گروه و برنامه ما ظلم شد. می‌خواستیم بازیکنان باتجربه را به جام ملت‌های آسیا ببریم و سپس بازیکنان تیم ب را جایگزین بازیکنانی چون رحمان رضایی و علی کریمی کنیم که تیم ملی ضرر نکند، اما خاطره بدی شد.

سرمربی پیشین تیم ملی ایران در پاسخ به این پرسش که اگر نتایج مارک ویلموتس را به دست می‌آورد با او چه می‌کردند، اظهار داشت: مرا اعدام می‌کردند. قرارداد ویلموتس شاهکار بود؛ چون مدیران سر جای خود نیستند. سه سازمان و شرکت یعنی مس کرمان، فولاد مبارکه سپاهان و گل‌گهر سیرجان خرج ایران را می‌دهند. اگر من و شما را در این کارخانه‌ها بگذارند، چه بلایی به سر مجموعه می‌آید. فوتبال هم تخصص است و پیش از تشکیل وزارت ورزش، هفت وزیر در شورای عالی ورزش حضور داشتند. یعنی این وزارتخانه به اندازه هفت وزارتخانه اهمیت دارد.

«دل انسان از این قراردادها به درد می‌آید.»، قلعه‌نویی ضمن بیان این جمله تصریح کرد: امثال دادکان و مصطفوی خانه‌نشین می‌شوند و افراد دیگری می‌آیند. همه این مسئولان خوب هستند، اما هر کسی باید در جایگاه خودش باشد. پس از انتخابات ریاست جمهوری و اینکه یک گروه به‌جای گروه دیگر می‌آید، ۱۷ یا ۱۸ هزار مدیر عوض می‌شوند که شامل مدیران استانی آموزش و پرورش هم می‌شود. کجای دنیا شرایط اینگونه است؟ این موضوع نشان می‌دهد سیستمی در کار نیست و کارها با روزمرّگی پیش می‌رود.

وی در ادامه انتقادات خود نسبت به کسانی که سال‌ها پیش علیه او رفتار یا موضع‌گیری کردند، بیان کرد: زمانی که گفتیم برای استقلال برنامه سه ساله داریم، کسانی که تریبون و میکروفون داشتند ما را مسخره کردند! در سال ۲۰۰۶ با مسعود معینی در اجلاس هلسینکی حضور داشتم که آنها برای سال ۲۰۲۰ خود برنامه‌ریزی می‌کردند، اما ببینید چه قراردادهایی در فوتبال ما از قوطی درمی‌آید.

سرمربی گل‌گهر سیرجان با انتقاد از قوانین وضع شده در فوتبال ایران در سال‌های گذشته گفت: وقتی سقف قرارداد گذاشتند، قیمت حدود ۵۰۰ بازیکن زیر سقف قرارداد بود و ۱۰ بازیکن بیشتر از ۴۵۰ میلیون تومان ارزش داشتند. پس از این قانون قرارداد بازیکنی که ۸۰ میلیون تومان می‌گرفت، به ۴۵۰ میلیون تومان رسید. اکنون نیز همین شرایط برای بازیکن خارجی وجود دارد. مگر می‌شود با جهان ارتباط نداشته باشیم؟

وی با اشاره به بحث برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال تصریح کرد: باید از افرادی چون علی دایی، علی کریمی و مهدی مهدوی‌کیا حمایت کرد. اینها می‌توانند کاندیدای ریاست AFC شوند، چون وزن بین‌المللی دارند و رأی می‌آورند. چرا باید سرمایه‌های‌مان را نابود کنیم؟

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان در واکنش به اعلام حضور علی کریمی برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال گفت: من یک سال با کریمی کار کردم. خلاف چیزهایی که برخی دوستان علیه کریمی حرف می‌زدند، او آدم آرامی است. آدم‌هایی مثل کریمی بیایند وزن فوتبال ما بالا می‌رود. فکر می‌کنید چرا می‌خواهیم مهاجرانی را به آکادمی گل‌گهر بیاوریم، چون وزن را بالا می‌برد. اینها مثل من آدم کوچولو نیستند! امیدوارم برای ریاست فدراسیون فوتبال رقابت باشد.

قلعه‌نویی راجع به ورود مربیان جوان به چرخه مربیگری تصریح کرد: دوره اولی که به سپاهان رفتم به محمدرضا ساکت که جزو بهترین خاطرات زندگی‌ام بوده است، گفتم اینجا نیامده‌ام که چهار بار توپ زدن را یاد بدهم، آمده‌ام اثرگذار باشم. خوشحالم این کار را انجام دادم. با برخی از این مربیان زاویه داشتیم، اما خوشحالم که آمده‌اند. مهدی رحمتی امکان ندارد دو هفته یکبار با من تماس نگیرد. سیروس دین‌محمدی و سیاوش بختیاری‌زاده  نیز همینطور.

وی یادآور شد: در سپاهان دو سال پیاپی قهرمان شدم. سال بعد تراکتور تبریز با هدایت من برای اولین بار نایب قهرمان شد و به آسیا راه پیدا کرد. سال بعد این تیم قهرمان جام حذفی شد. بنابراین، باید اثرگذار باشیم. درباره محرم نویدکیا باید بگویم چهار بار با او تماس گرفتم و به او گفتم مربی شدن مثل پدر شدن است، در مربیگری باید تحمل داشته باشی. خودم چهار پنج بار با محرم تماس گرفتم و گفتم ما اینجا میهمان هستیم و بیا کار کن، اما نیامد. مسئولان باشگاه امروز که نویدکیا را انتخاب کرده‌اند، باید پای او بایستند. فرهاد مجیدی و علیرضا منصوریان مهره‌های ارزشمندی هستند و نباید این رفتارها صورت بگیرد. حال که انتخاب کرده‌اند باید هزینه‌اش را بدهند.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان با اشاره به مربیگری فرهاد مجیدی گفت: فرهاد بازیکن بزرگی بوده است. کاری به سبک کاری‌اش ندارم، اما مربی باید علاقه داشته باشد، باید عاشق باشد و وقت بگذارد. من شش صبح بلند می‌شوم و بازی فوتبال می‌بینم، ورزش می‌کنم، سپس به تمرین تیم می‌روم و بعد از آن ساعت‌ها جلسه می‌گذارم. محسن مسلمان حرف خوبی درباره من زد. آدم تکلیفش با قلعه‌نویی مشخص است و آن هم به خاطر صداقت است. وقتی نزدیک 60 سال می‌شوی یعنی طول عمر داشته‌ای. نصیحتم به مربیان این است که باید عاشق بوده و مربیگری را دوست داشته باشند. هر کسی آمار من را داشت 100 بار به تلویزیون می‌آمد، ولی من کم به تلویزیون می‌آیم‌، چون بیشتر عاشق هستم.

قلعه‌نویی در مورد دوران حضورش در استقلال گفت: درباره استقلال بخواهم حرف بزنم دو، سه ساعت طول می‌کشد. بدترین دوران مالی و جدولی استقلال برای من بوده است. ساعت پنج شش عصر بود که علی فتح‌الله‌زاده با من تماس گرفت و گفت به دفتر ما بیا. وقتی رفتم مرحوم منصور پورحیدری آنجا بود. استقلال در بازی آخر سال اول لیگ برتر در انزلی قهرمانی را از دست داده بود و چند روز دیگر در جام حذفی بازی داشت. فتح‌الله‌زاده گفت می‌خواهیم مسئولیت استقلال را به شما بدهیم. چه دوران بازیگری و چه مربیگری بدترین دوران برای من بوده است. ببینید محمود فکری چه پیشنهادی داشت که به استقلال آمد. باید عاشق باشید و مسئولیت قبول کنید.

وی درباره حمایتش از محمود فکری و کادر فنی استقلال خاطرنشان کرد: من حمایت نکردم و واقعیت‌ها را گفتم. متأسفانه از فضای مجازی بداخلاقی‌اش نصیب ما ایرانی‌ها شده است. با این شرایط باید بدانید در مربیگری تحت هر شرایطی فشار هست. به خاطر دارم با استقلال در آسیا تیم بوریرام تایلند را با دو گل آندرانیک تیموریان و حنیف عمران‌زاده بردیم و تیتر زدند ژنرال دو گل، اما وقتی به اف سی سئول کره جنوبی باختیم آن هم در شرایطی که خسرو حیدری را به خاطر دو کارته شدن نداشتیم بدترین مربی شدم. مربیان باید آمادگی هر چیزی را داشته باشند.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان در پاسخ به این سوال که بهترین تیم ایران در حال حاضر چه تیمی است، گفت: باید نسبی نگاه کرد، تیم نفت مسجدسلیمان با مجتبی حسینی و صنعت نفت آبادان اکبر پورموسوی بهترین هستند. وقتی ماشین پنج هزار سی سی دارید و یک طرف هم ماشین دو هزار سی سی هست، رقابت امکانپذیر نیست. اگر لیگ به طور مداوم برگزار شود، لیگ جذابی خواهد بود. درباره قهرمانی زود است صحبت کنیم. جواد نکونام سبکی خاص خود دارد و زحمت می‌کشد. مهندس سعید آذری هم که خودش بشنود به او مهندس گفتم به یک ماجرایی می‌خندد، گفته است که نکونام وقت می‌گذارد و کار می‌کند.

قلعه‌نویی در واکنش به اینکه برخی‌ها پرسپولیس را تیم خاصی معرفی کرده‌اند، گفت: پرسپولیس و استقلال سرمایه‌های ملی هستند و نمی‌توان کتمان کرد. من در لورکوزن بودم و می‌دانم وقتی با بایرن مونیخ بازی دارند هواداران بایرن از مونیخ می‌آیند، اما استقلال و پرسپولیس در دنیا نمونه هستند. بیشتر دوستان‌مان که با آنها رفت و آمد داریم که یکی از آنها علی پروین است و به او ارادت دارم، پرسپولیسی هستند، اما برخی رفتارها نباید نگاه‌ها را عوض کند. پرسپولیس به فینال آسیا رفت و آبروداری کرد و شاید به سهمیه ما کمک کند. یحیی گل‌محمدی هم مربی زحمتکشی است.

«یکسری مسائل هست که در این چند وقت به خاطر آن اذیت شدم.»، وی با بیان این جمله در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه «تیمی بوده است که از هدایت آن پشیمان شده باشید؟»، تصریح کرد: از برخی کارها پشیمان شده‌ام که البته نیتی پشت آن نبوده است.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان بار دیگر با اشاره به قراردادی که با مارک ویلموتس بسته شده است، گفت: شاید دوستان خام بودند. فکر نکنم نیتی پشت این کار بوده است. شاید چون کی‌روش رفته بود می‌خواستند کسی را بیاورند که اسم و رسم داشته باشد. شاید عجله کردند.

وی در واکنش به این موضوع که برخی‌ها اعتقاد دارند او با یک سبک کاری مثل سانتر کردن در فوتبال مربیگری می‌کند، گفت: این همان اتاق فکر علیه من است. مربیانی که با من تماس می‌گیرند تجاربم را در اختیارشان قرار می‌دهم، همان کاری که برانکو با من کرد. در ایران اینجوری نیست و اگر کسی پیشرفت کند مترصد پایین کشیدن او هستند. آمار بیشترین گل زده در تیم‌هایم را دارم. اگر اشتباه نکنم نهصد و خرده‌ای امتیاز در لیگ گرفتم که البته همه آنها با سانتر کردن بوده است! مربیان دیگر اینقدر ذلیل و کار نابلد بودند که قلعه‌نویی 900 امتیاز را با سانتر گرفته است؟ آمار بیشترین گل زده در اختیار ما بوده است که یک زمان هم ما را با تیم بارسلونا مقایسه کردند. چطور می‌شود وقتی با تیم ملی در جام ملت‌ها آسیا حذف شدم دادگاهی‌ام کردند، اما گروه دیگر که همین مرحله با تیم ملی حذف شدند، قهرمانی ملی شدند؟ متأسفانه برخی از طرفداران استقلال وارد این فضا شده و اسیر آقایان شدند.

قلعه‌نویی درباره اینکه بهترین دوستان پرسپولیسی او چه کسانی هستند، گفت: دوستان پرسپولیسی زیادی دارم. با حمید درخشان و ناصر محمدخانی زندگی کردم. من با محمد پنجعلی شطرنج بازی می‌کردم. دوستان پرسپولیسی مثل مجتبی محرمی زیاد دارم.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان با بیان اینکه تیکه کلام او کلمه بزرگوار است، افزود: یک دلخوری دارم بابت پخش فیلم رختکن بازی استقلال و فجر سپاسی (لیگ هشتم) که روی برخی حرف‌های من صدا (بوق) گذاشتند. کارگردان آن از من به خاطر پخش آن فیلم حلالیت طلبید. خواهش می‌کنم فیلم کامل آن را با ضمانت من پخش کنید. مجتبی جباری در رختکن بود، اگر من الفاظی به کار برده بودم، آیا او ساکت می‌نشست؟ جباری بچه آرامی است و دوست دارم وارد چرخه مربیگری شود. دوست داشتیم خداداد عزیزی هم مدیر فنی نساجی شود که قبول نکرد و در یک برنامه برای اجرا حضور پیدا کرده است. هافبک‌های بازیساز بهترین مربی می‌شوند. فیلم پخش شده از رختکن بین بازی استقلال و فجرسپاسی از همان اتاق فکری بود که گفتم.

وی درباره پیش‌بینی‌اش از نتیجه دربی هفته آینده گفت: سوای نتیجه امیدوارم بازی خوبی انجام شود. با توجه به ویروس کرونا و دغدغه‌های اقتصادی، تنها دلخوشی مردم فوتبال است. در استقلال 100 مورد شاهد بودم با شکست‌های این تیم چه اتفاقاتی برای خانواده‌ها افتاده است، مثلاً هواداری باید خانواده‌اش را بیرون می‌برده است و چون استقلال باخته بود، بیرون نرفته بودند! بهتر است لذت فوتبال را از مردم نگیریم.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: