تاریخ انتشار: ۱۳:۰۵ - ۱۶ دی ۱۳۹۹
تذکر حجت نظری به شهردار تهران:
عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران از شهردار تهران خواست تا نسبت به تعیین تکلیف وضعیت پست‌های شهرداری که با سرپرست اداره می‌شود، اقدام کند.
شهرداری تهران
رویداد۲۴ حجت نظری در تذکر پیش از دستور خود در دویست و شصت و دومین جلسه شورا با بیان اینکه یاد سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، یاد مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و نیز جانبابختگان حادثه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی را گرامی می‌داریم، گفت: کمتر از هفت ماه تا پایان عمر شورای پنجم شهر تهران باقی مانده است. شورایی که در طول این مدت تمام تلاش خود را به کار بست تا شهرداری را به مسیر قوانین و مقررات برگرداند، اما در پیچ و خم تذکرات و پاسخ‌های تکراری شهردار تهران گرفتار ماند.

وی با بیان اینکه در بهمن‌‎ماه سال گذشته، نسبت به غیرقانونونی بودن حکم سرپرستی بیش از چهارماه، تذکر دادم، گفت: تیرماه سال جاری مجددا شهرداری را از این رویه غیرقانونی برحذر داشتم و آقای رسولی نیز طی تذکری جداگانه بر ضرورت انتصاب معاون منابع انسانی شهرداری تهران تاکید کرده‌اند. بعلاوه ایشان در نامه‌ای عطف به یکی از تذکرات بنده، بر "لزوم رسیدگی به انتصاب غیرقانونی سرپرستان توسط شهردار تهران در صحن شورا" اذعان کردند و پاسخ شهرداری به اینجانب چیزی جز بیان کلیاتی مبنی بر ضرورت اجرای قوانین و مقررات در این حوزه نبوده است و هیچ‌گاه گام‌های عملی و ملموس در اجرای مقررات برداشته نشد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در انتهای این تذکر فقظ بخش کوچکی از انتصابات مدیران انتصابی به عنوان سرپرست که بیش از زمان مجاز در این سمت باقی مانده‌اند و در سامانه شفافیت قابل رویت هستند را به پیوست آورده‌ام گفت: باید تاکید کنم که قطعا تعداد انتصاب‌هایی به عنوان سرپرست در جایگاه‌های مختلف، بسیار بیشتر از این تعداد است.

بیشتر بخوانید: احتمال طرح سوال از شهردار تهران قوت گرفت
حجت نظری گفت: پیش‌تر نیز پیرو "امتناع شهرداری تهران از ارایه دسترسیِ سامانه جامع منابع انسانی به اعضای شورای شهر " تذکراتی را خطاب به شهردار تهران گفته‌ام که اگر تاکنون انجام شده بود، می‌توانستم بررسی دقیق‌تری نسبت به موضوعاتی این‌چنینی، به عنوان نماینده مردم داشته باشم، گفت: این موضوع هم جای تعجب دارد که اساسا چرا دسترسی‌هایی از این دست، باید صرفا در اختیار شهرداری باشد و نهاد ناظر که باید بر آن نظارت کند، طلب دسترسی نماید و همچنان دسترسی به منابعی که برای نظارت ضروری است، به اعضا ارائه نشود! من دلیلی جز نظارت‌ناپذیری و فرار از پاسخگویی نمی‌یابم.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران ادامه داد: بار دیگر و این بار با صدای رساتر تذکر می‌دهم، مطابق بند ۱ ماده ۱۱ دستورالعمل جامع انتصاب مدیران شهرداری تهران و تبصره ۳ ماده ۹ ضوابط تشکیلاتی شهرداری تهران، حداکثر مدت سرپرستی در یک سمت فارغ از تعداد سرپرستان، چهارماه است و مقتضی است شهردار تهران، مطابق "نص" صریح مقررات مذکور عمل کند.

حجت نظری در بخش پایانی تذکر خود اظهار داشت: چنانچه شهردار طی روز‌های آینده، اقدامات مناسب در راستای اجرای مقررات فوق را انجام ندهد، به همراه همکارانم در جلسه بعدی صحن، طرح سوال از شهردار را به جریان خواهیم انداخت.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: