تاریخ انتشار: ۲۲:۲۴ - ۲۸ دی ۱۳۹۹
رییس موسسه فرهنگی بین المللی اکو:
رئیس موسسه فرهنگی بین المللی اکو از کشور تاجیکستان با حضور در شرکت فولاد مبارکه از خطوط مختلف تولید در این شرکت بازدید کرد.

رویداد۲۴ سرور بختی پس از این بازدید در گفتگو با خبرنگار فولاد اظهار داشت:

موسسه فرهنگی اکو از ده کشور پهناور منطقه با جمعیتی بالغ بر ۴۵۰ میلیون نفر تشکیل شده است و یکی از مهمترین فعالیت‌های این موسسه همکاری فرهنگی و ایجاد نمودن فضای دوستی و صلح و برگزاری مراسم فرهنگی است. رئیس موسسه فرهنگی اکو در ادامه از عقد تفاهم همکاری با باشگاه فرهنگی و ورزشی فولاد مبارکه سپاهان در روز جمعه ۲۶ دیماه خبر داد و گفت: در آینده نزدیک قصد داریم سلسله رویداد‌های فرهنگی و ورزشی را در مقیاس کشور‌های عضو اکو برگزار نمائیم و در این راستا تصمیم گرفتیم با توجه به دعوت به عمل آمده بازدیدی از شرکت فولاد مبارکه به عنوان حامی اصلی این باشگاه داشته باشیم و از نزدیک با فعالیت‌های این شرکت آشنا شویم. سرور بختی ضمن اظهار شگفتی از حجم تولید و استفاده از تکنولوژی‌های مختلف در شرکت فولاد مبارکه گفت: ما تا پیش از این نام فولاد مبارکه را زیاد شنیده بودیم، اما واقعا شنیدن و توصیف مسائل هیچ وقت جای دیدن و مشاهده از نزدیک را نمی‌گیرد و بنده اکنون با بازدید از خطوط تولید به جرات می‌توانم بگویم شرکت‌های مشابه فولاد مبارکه در کل منطقه اکو انگشت شمار هستند و امروز از بازدید فرایند تولید در این شرکت هیجان زده شدم. رئیس موسسه فرهنگی بین المللی اکو در ادامه گفت: با توجه به اهداف موسسه اکو قطعا توسعه همکاری‌های اقتصادی نیز در قالب همکاری و آشنایی مردم کشور‌ها تقویت خواهد شد. سرور بختی رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در دیدار قبلی خود با مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی سپاهان نیز ضمن تأکید بر جایگاه ورزش به‌عنوان یکی از ابزار‌های مهم نزدیکی بین ملت‌های منطقه اکو ابراز امیدواری کرده بود:" باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه سپاهان اصفهان بتواند به‌عنوان مرکزی برای برگزاری مسابقات مشترک در جهت ترویج «دیپلماسی ورزشی» میان کشور‌های عضو اکو نقش‌آفرینی کند".

خاطر نشان می‌شود مؤسسۀ فرهنگی اکو یک نهاد بین‌المللی است که با هدف تحکیم قرابت‌های فرهنگی، هنری، پژوهشی و ادبی میان کشور‌های عضو با دیگر کشور‌ها تأسیس شده است. اکو در دوره جدید فعالیت خود به ریاست سرور بختی، پیشبرد اهداف دیپلماسی عمومی خود را برای نزدیک‌تر شدن ملت‌های منطقه اکو با استفاده از ابزار‌هایی نظیر گردشگری فرهنگی و دیپلماسی ورزشی در دستور کار خود قرار داده است. در حال حاضر پیمان اکو با عضویت ۱۰ کشور شامل جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، آذربایجان، ازبکستان، قزاقستان، قرقیزستان، ترکمنستان، تاجیکستان، افغانستان، و پاکستان یکی از قدیمی‌ترین پیمان‌های منطقه‌ای است که در سه حوزه اقتصادی، فرهنگی و علمی فعالیت می‌کند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: