تاریخ انتشار: ۱۹:۳۱ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
قادر آشنا می‌گوید اعتقادی به وجود مافیا در اداره‌کل هنر‌های نمایشی ندارد و تاکید می‌کند وقتی تعدادی نیرو در این مرکز وجود دارند که به امور بسیار مسلط هستند و بار عمده کار را به دوش می‌کشند، مهم نیست دیگران چه می‌گویند.

هنرهای نمایشی

  رویداد۲۴  اداره‌کل هنر‌های نمایشی با داشتن چند صد کارمند رسمی و پیمانی و قراردادی، مسوول مدیریت تئاتر کشور است. این روزها، قادر آشنا، مدیرکل این اداره است که چندی پیش، مهمان ما در کافه خبر بود.

یکی از انتقاد‌ها و ایراد‌هایی که به این اداره‌کل گرفته می‌شود، این است که بیشتر کار‌های اجرایی جشنواره‌ها و دیگر رویداد‌های تئاتر کشور، تنها به‌دست چند کارمند این مرکز انجام می‌شود و از دیگران هیچ خبری نیست. همچنین، دایره هنرمندانی که با عنوان داور، دبیر، بازبین و ... با مرکز هنر‌های نمایشی در برگزاری جشنواره‌ها همکاری می‌کنند، بسیار تنگ و محدود است.

چنین شرایطی، شائبه ایجاد انحصار یا به قول معروف مافیایی را می‌دهد که رشته امور اداره‌کل هنر‌های نمایشی را به‌دست دارد و شاید آن قدر قدرت داشته باشد که بتواند مدیرکلی را ناکارآمد و مجبور به استعفا کند. در همین رابطه، پرسشی را با قادر آشناف مطرح کردیم و از او خواستیم تا در این‌باره توضیح دهد.

مدیرکل اداره هنر‌های نمایشی در این باره گفت: «من به این موضوع باور ندارم، وجود مافیا را به شدت رد می‌کنم، چرا که بر این باور هستم در اداره‌کل هنر‌های نمایشی، تعدادی نیرو وجود دارند که بسیار به امور مسلط هستند و در این زمینه، هم کارشناس هستند و هم بار عمده کار را به دوش می‌کشند. مهم نیست دیگران چه چیز می‌گویند، مهم این است اگر کسی در زمینه‌ای تجربه دارد، باید از تجربه او استفاده کرد.»

او ادمه داد: «من می‌توانم شهادت دهم، که هر یک از این آدم‌ها، جای پنج نفر کار می‌کنند؛ معمولا در تمام سازمان‌ها همین‌گونه است، عده‌ای زحمت می‌کشند و تمام کار‌ها را انجام می‌دهند، اما فحش هم می‌خورند. هرکسی ادعا می‌کند که در مرکز هنر‌های نمایشی می‌تواند کاری انجام دهد، بیاید و انجام دهد؛ قطعا برای او هم جا وجود دارد، اما به شرط آن‌که فقط ادعا نباشد و واقعا کار انجام دهد.»
برچسب ها: رویداد24 ، هنر ، مافیا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: