تاریخ انتشار: ۱۱:۴۸ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
معاملات امروز سهامداران را بورس و شروع روند صعودی امیدوار کرد و شاخص کل به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد بازگشت، اما روند صعودی بورس پایدار است؟

پیش بینی بازار بورس

رویداد۲۴ بورس در محدوده یک میلیون و ۱۵۰ هزار واحد حمایت و روند شاخص کل صعودی شد اما برخی از کارشناسان عقیده دارند روند صعودی بازار سهام تا یک میلیون و ۴۵۰ هزار واحد ادامه دارد. اما برخی از کارشناسان عقیده دارند بورس در محدوده یک میلیون و ۲۰۰ هزر واحد متعادل خواهد شد.

علی خسروشاهی، کارشناس بازار سرمایه گفت: شاخص کل بازار سهام حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد تثبیت می‌شود و کف‌سازی می‌کند، حتی می‌تواند تا عدد ۱/۳ میلیون واحدی صعود کند اما روند بورس به قیمت دلار بستگی دارد.

همچنین این کارشناس عقیده دارد همانطور که شاخص کل بازار سهام از ۱/۴ میلیون واحد ریزش کرد بعید نیست قیمت دلار نیز به صورت مقطعی از ۲۰ هزار تومانی پایین‌تر برود.


بیشتر بخوانید: پیش‌بینی روند معاملات بورس تا آخر سال


 مقایسه شاخص کل با فولاد

سیر حرکت و روند نماد فولاد با شاخص کل بازار سهام بسیار شباهت دارد و در ادامه به تحلیل روند شاخص کل با توجه به نماد فولاد می‌پردازیم.

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه با اشاره به نماد فولاد گفت: با توجه به اینکه سیر حرکت نماد فولاد و شاخص کل بسیار مشابه یکدیگر است اگر نماد فولاد از مقاومت خود عبور کند احتمالا شاخص کل نیز روندی صعودی خواهد داشت. نماد فولاد حدود ۱۲۰۰ تومان یک مقاومت مهم دارد که اگر از این مقاومت عبور کنیم احتمال می‌رود بورس روند رو به بالا خواهد داشت اما اگر از این مقاومت عبور نکنیم یعنی بازار سهام هنوز به اصلاح تمایل دارد.

این کارشناس در ادامه گفت: هنوز از روند نزولی خارج نشدیم اما با توجه به سیاسی شدن وضعیت بازار سهام به نظر می‌رسد روند بورس مثبت خواهد بود، اما از طرفی دلار ۱۵ هزار تومانی ب هصورت مقطعی نیز بعید نیست که در آن صورت روند بورس نزولی خواهد بود.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: